šešiNuliai blog’as – finansinė kelionė milijono link
Mano kelias 1M Eur link dirbant, taupant ir pasyviai investuojant
Nuo 2020m. anonimiškai dalinuosi savo realiu ne-profesionalo investavimo keliu Lietuvoje – nuo pirmų investicijų iki kada nors būsimo €1 mln. portfelio. Investuoju paprastai: ETF, VWCE & chill ir DCA investavimas kas mėnesį. Čia rasi mano portfelį, strategiją, psichologiją ir praktinius patarimus nuo ko pradėti investuoti naujokui.
- Naujiems skaitytojams pradėti skaityti čia
- Apie autorių ir dabartinis portfelis
- Nuo ko pradėti investuoti įvadas
- Nori gauti visą investavimo seką el.paštu? Palik email’ą ČIA.
6nuliai naudojamos investavimo platformos
Vienas brokeris visam gyvenimui – saugus, pigus ir turi viską ko gali prireikti. Laikau 85% savo turto.
Platforma investavimo pradžiai, antram portfeliui ar žmonai/tėvams/vaiko pinigai. Laikau 10% savo turto.
šešiNuliai naujausias įrašas
Kuo užpildytum valandas ankstyvoje pensijoje? Klausimynas sau.
Vasara visuomet mane labai natūraliai sulėtina. Nebėra tiek noro žiūrėti į kompo ekraną, rybsoti ant sofos, o kai už lango vietoj cepelinų spalvos pagaliau matai mėlyną dangų – visuomet jauti minimalų FOMO ir norisi būti bet kur, tik ne prie ekranų. Čia toks turbūt tikro lietuvio prakeiksmas. Tai nors vasaros dar gavome nedaug, ji mane jau kažkiek sulėtino ir privertė giliai susimąstyti – o kaip atrodytų mano dienos, jeigu dirbti apskritai nebereikėtų? Kad nebūtų šita pradžia labai jau filosofinė, įvesiu ir į kontekstą. Šios mintys aplankė reddit’e pamačius įdomų 4 dalių long read’ą apie ką veikia ir kaip realiai atrodo
Naujausi 6nuliai įrašai apie pinigus
Kuo užpildytum valandas ankstyvoje pensijoje? Klausimynas sau.
Vasara visuomet mane labai natūraliai sulėtina. Nebėra tiek noro žiūrėti į kompo ekraną, rybsoti ant sofos, o kai už lango vietoj cepelinų spalvos pagaliau matai mėlyną dangų – visuomet jauti minimalų FOMO ir norisi būti bet kur, tik ne prie ekranų. Čia toks turbūt tikro lietuvio prakeiksmas. Tai nors vasaros dar gavome nedaug, ji mane jau kažkiek sulėtino ir privertė giliai susimąstyti – o kaip atrodytų mano dienos, jeigu dirbti apskritai nebereikėtų? Kad nebūtų šita pradžia labai jau filosofinė, įvesiu ir į kontekstą. Šios mintys aplankė reddit’e pamačius įdomų 4 dalių long read’ą apie ką veikia ir kaip realiai atrodo
Visi kiaušiniai vienoje pintinėje. Kiekviena karta turi savo Nvidia.
Kodėl šiandienos rinkos gigantai nebūtinai valdys pasaulį po 20 metų 2026 metais atrodo beveik neįmanoma įsivaizduoti pasaulio be Apple, Meta ar Google. Jos netgi turi savo apibrėžimą, FAANG, kaip tos įmonės. Apie jas kalba investuotojai, apie jas kalba darbo ieškantys pasaulio talentai. Šios įmonės atrodo ir per didelės žlugti, ir per svarbios išnykti, ir per dominuojančios būti pakeistos. Ir žinot ką? Aš irgi neįsivaizduoju pasaulio be Google’o, Facebook’o ar Apple’o. Dabar, šiais AI laikais, jau galima į sąrašą pridėti turbūt ir Nvidia, ir OpenAI ir dar keletą kitų vardų. Bet istorija, deja, yra negailestinga. Kiekviena karta irgi turėjo savo amžinus
Didelio portfelio (de)motyvacija ir FIRE skaičiuoklės
Nežinau kaip jus, bet kartais mane aplanko tos juodos mintys – darbai užkniso, kamščiai dideli, miestas užkniso, viskas relaiai užkniso – o ką jeigu viską mesčiau ir tiesiog išsikraustyčiau gyvent į kaimą (kartais mąstau Lietuvos, kartais apie kokios Italijos). Kiek pavyktų pragyventi? Tokiais atvejais pasidarau savo “servetėlės matematikos” skaičiavimus: imu visas santaupas, padalinu iš apytikslių mėnesio išlaidų ir gaunu kažkokį tai skaičių. Šiuo metu jis gaunasi apie 150 → tiek mėnesių galėčiau išgyventi tiesiog išsipardavęs visas investicijas, palikęs cash’ą sąskaitoje ir niekaip nekeisdamas gyvenimo toliau taškant tuos eurus. Ir taip apie 12 metų. WOW. Tai čia motyvacija ir tas FIRE
Investicinė Sąskaita paprastai: 3 scenarijai, tinkantys 95% žmonių
Kol metus ruošiausi ir skaitinėjau apie IS Lietuvoje. Kol pats parodžiau kaip deklaruoju savo visas sąskaitas VMI kaip Investicines Sąskaitas (IS). Kol atsakiau visiems komentatoriams po tuo įrašu (305 komentarai) bei reddit’e (285 komentarai). Taip netyčiomis tapau šio siauro klausimo mini-ekspertu. Su ribotomis ir buitinėmis žiniomis, bet vistiek manau galiu būti naudingas kokiems 95% investuotojų, o visokius išskirtinius edge case’us tegu tie 5% aiškinasi patys. Tad patapęs ekspertėliu, visai nenuostabu, kad IS VMI deklaravau ir už žmoną, ir už tėvus, ir už kelis tolimesnius gimines. Ir supratau, kad viskas čia gali būti labai paprasta. Taip – pas mane gana komplikuotai,
Lightyear brokerio apžvalga – puiki platforma naujokams ir vieta antram portfeliui
Jei 6nulius skaitai jau kurį laiką – greičiausiai žinai, kad mano pagrindinis brokeris yra Interactive Brokers. Turiu išsamiai aprašęs kodėl ten laikydamas šešiaženkles sumas miegu absoliučiai ramiai. Bet šis įrašas apie kitą brokerį. Estų įkurtą, Europos rinkai skirtą pavadinimu Lightyear, kurį keliose apžvalgose vis tarp kitko paminėdavau, nes dar vieno patikimo brokerio į savo finansinį darželį dairiausi jau kurį laiką. Bonus – pramušiau jums koduką su kuriuo gausite iki 100 Eur už registraciją, plačiau apie sąlygas įrašo apačioje. Matot – santaupoms augant vis atsiranda kažkokių kitokių poreikių – pvz., turėti antrą ar net trečią “investicinę kišenę”, kur arba atlieku kažką