Kaip sekti savo investicijas? šešiNuliai viešas portfelis @ getquin

kaip sekti savo investicijas per programėlę

Ėjo šešti šešiNuliai metai, o aš vis dar investicijas susirašau exceliuk’e, metų gale dėlioju grafikus, meldžiuos, kad sutaptų ir bandau perpasakoti su screenshot’ais jums metinėse apžvalgose kaip sekasi kelias į milijoną. 

Laikas atnaujinti vartotojo patirtį (UX’ą), nemanote? 😜

Tai va, metų pradžią praleidau ant skirtingų įrankių free trial’ų, kad atrasčiau, kas tinka, patinka, sugeba sekti ar įtraukti lietuviškus niuansus (indėlius, robur’us, pensijas) bei kokia įmone galėčiau tikėti, kad išsilaikys bent 10 metų.

Aišku, man pačiam, būnant nuobodžiausiu finansų blogeriu, menkai yra ten ką sekti. Daug VWCE per IBKR ir kelios kitos nesąmonės. Tai kaip ir paprasta. Na, bet vistiek, kaip dabar paaiškėjo susivedus, apie 30% net worth’o vistiek yra už IBKR ribų ir nesimato patogiai brokerio grafikuose.

O pas jus tų nesąmonių (o gal ir sąmonių) gali būti ir daugiau. Tai gal pravers.

Aš atsirinkau sau patinkantį įrankį, tuomet praleidau pusdienį susivedant visas istorines transakcijas, pasižaidžiau kelias savaites ir ketinu su jumis pasidalinti profilio nuoroda, kurią apps’e galėsite pasekti ir visada GYVAI (!!) matyti mano portfolio. Įmetu kasmėnesinį papildymą į VWCE, ir baaam, jūs matote paaugusį mano Net Worth’ą. 🚀

Kas ten žino, gal ir aš jus paseksiu ir gausis follow į follow, kaip senais laikais one lt forumiuke (čia jau tėvelio bajeriai, ar dar ne?). 🤪

Kaip ten bebūtų, pasižaidžiau su įrankiu kelias savaites ir visai patiko. Leiskite parodysiu kodėl. 

getquin investicijų valdymo įrankis 

Įrankis vadinasi getquin, vokiečių kaip ir startupas, bet dirba jau 6 metus, turi 300k+ vartotojų ir 27 žmonių komandą. Pasiskaitykite patys, bet pagal mane, užsilenkti neturėtų, jau paaugęs ir su raumenim. 

Registracijai pridedu šį link’ą: REGISTRACIJA (pakanka nemokamos versijos)

Tai yra tiesioginis mano link’as, norint matyti mano portfelį ir visą info GYVAI, ką parodysiu apačioje. Pasiskaitykite bet kur kitur, bet registruotis rekomenduoju būtent per šį linką, kad pasektumėt šešiNuliai.

Šiaip išbandžiau dar Sharesight, Snowball Analytics ir Yahoo Finance, bet nelipo nei vienas. Jeigu daro vieną dalyką, tai nedaro kito. O jeigu daro, tai tik su labai brangia premium prenumerata. 

Anksčiau naudojau Portfolio Performance, kurio screenshot’us dar galite rasti mano 2024 portfelio apžvalgoje, bet jis yra sudėtingas, didelis, toks clumsy ir galiausiai man sulūžo. Praradau paskutinių dviejų metų išsaugojimus, tai buvo lūžio taškas, nes jeigu viską vesti per naują, tai geriau kažkur patogiau.

Tai pašnekam apie getquin

getquin asmeninio portfelio sekimas

Patiko, nes:

  1. Labai user-friendly, daug įvairiausių grafikiukų, išskaidymų. Pvz., okei, aš tiesiog turiu VWCE ir kiti tools’ai tuomet rodo 100% išskaidymą į USA, kur registruotas ETF’as. Čia viską išskaido net pagal turimo ETF’o sudėtį – tiek per šalis, sektorius, įmones, regionus. Gal ir menkniekis, bet kažkaip įdomu matyti, kad turiu viso apie 20k investicijose į US bankus. 

Pvz.:

asmeninio finansų portfelio sandara

Ar net pvz išskaidymą per šalis, kaip antai, pasirodo, aš turiu apie 5k Eur investavęs į Taiwan’ą. Tai tuomet ar bus karas su kinais ar nebus, kaip ir pasidaro šiek tiek aktualus klausimas ir finansiškai.

P.S. visa tai galiu išsikapstyti ir pats einant per VWCE dokumentaciją ar paskaitant šalių išskaidymą justETF ar kažkur kitur, bet kai investicijų yra biškį šen, biškį ten, darosi keblu. Tai čia tikrai patogiai viskas vienoje vietoje su sumomis iš karto prieš akis. 

  1. Pavyksta prisidėti lietuviškus dalykus – pvz., per aplinkui prisidėjau savo Kredito Unijos indėlį, Pensijos 3 pakopą, taip pat Swedbanko Robur fondus (šiuos lengva, nes tiesiog turi ISIN’ą).
finansų portfelio sudarymas per skirtingus brokerius

Ir tuomet (žinoma, kad ranka pačiam) leidžia suvesti gautas indėlio palūkanas ar pvz. 3 pensijų pakopos prieaugį. Kas kokį ketvirtį ketinu sau atsinaujinti. 

3. Suskaičiuoja investicinę grąžą per laiką. Ir ne tik per laiką, bet ir kiekvienam mėnesiui su atskirus grafikiuku, kas leidžia pažinti net ir pasyvių priemonių svyravimus. 

asmeninio finansų portfelio rezultatai

Pvz., visam savo portfeliui galiu gauti tokį heatmap’ą, kur parodo portfelio grąžą kiekvieną mėnesį. Nu įdomu, nesakykit. Kas ten per amerikietiški kalneliai vyko tą 2022 vasarą?? 🤨

investicijų rezultatai per mėnesį

4. Leidžia pridėti skirtingų brokerių portfelius. Pvz., turiu Interactive Brokers, Kraken, Swedbank, Kredito Unija, Pensija ir turbūt šių vistiek tik daugės. Tai kiekvienas tiekėjas yra kaip atskiras portfelis ir leidžia sekti jų grąžą atskirai, tad nereikia logintis prie kiekvienos platformos. Leidžia net nusiųsti link’ą atskiro portfelio.

5. Šiaip nemokamas su baziniu funkcionalumu, Premium už 60 Eur/metams. Čia ką rodau, tie gražus grafikiukai, tai premium’as, nes nauja šešiNuliai paskyra, tai dar kabo 7-dienų free trial. Bet dabar, parašęs šį įrašą, nusprendžiau pasilikti bent metams. Bus ką jums parodyti ir pats gal ką išmoksiu/suprasiu. Man apsimoka vien dėl šešiųNulių, jums apsimoka nemokamai užsireginti bent jau dėl to, kad stebėtumėt mano portfelį. 

6. Leidžia duoti viešą link’ą. Pvz., savo skaitytojams, jei esi šešiNuliai, tai man čia labiausiai aktualu, bet gal žmonai norėsite parodyti. Gal net draugams? Nes yra galimybė išjungti absoliutines sumas ir rodyti tik procentinį pasiskirstymą. Arba rodyti tik vieną kokį portfelį. O ko ne, juk pradedame atviriau kalbėti apie pinigus?

Tai pvz. – turite wallstreetbets pasižaidimo portfeliuką Revolut’e, visas pozicijas ir LIVE sekimą galite nusiųsti per šitą apps’ą žmonai, draugui ar mamai pasigirti/pasiguosti priklausomai nuo rezultato. 😀

7. Turi ir gerai veikiančią web versiją, ir Android/iOS apps’ą. Aš tradicinių pažiūrų žmogus – susivesti investicijas, čia tikrai kompo reikalas, tai tą ir darau. Bet užmesti akį karts nuo karto tikrai patogiau mobiliam apps’e. 

8. Turi integracijas su didžiausiasi tiekėjais. Čia turbūt didžiausias pliusas. Pvz., turi api su IBKR ar su Kraken’u ir šias paskyras susiejus su getquin visos jūsų buvusios investicijos ir visos būsimos, automatiškai bus su’log’inamos čia ir atsivaizduos grafikuose.

Tokia gera funkcija, kodėl rašau tik 8 punktu? Nes aš pabijojau susieti, kadangi reikia per 3rd party prisiloginti prie savo IBKR/Kraken paskyros. Jie sako, kad prieiga tik read-only, bet nežinau. Vadinkite mane senamadišku, bet nesu linkęs kažkokiam fintechniam 3rd party suvedinėti prisijungimų prie savo šešiaženklio portfelio.

Alternatyva? Pasiimti report’ą iš IBKR ir viską susivesti rankomis. Pas mane transakcijų iki 200 per visur, tai padaroma. Sakau, prasėdėjau geras 2-3 valandas, kol viską suvedžiau, bet bent miegu ramiai.

9. Leidžia prie turto pridėti NT, pensiją, meno dirbinius ar kitas keistenybes. Ir sekti pilną savo ar šeimos Net Worth.

Pvz., kas mėnesį mokama paskolos įmoka yra ir išlaida, ir investicija, nes didina jūsų turimą equity savo nekilnojamame turte. Pilnam paveikslui apie Net Worth, turbūt reikėtų sekti ir tą. Aš neseku, nes kažkokio buto vistiek reikės visada, bet čia šiek tiek save apgaunu, nes būsto vertė kyla, įmokas darau, tai praktiškai tai irgi investicija, kad ir aktyviai naudojama.

šešiNuliai portfolio @ getquin

Kelioms dienoms išjungiau saugiklius, tebūnie tai demo versija, kur galite pašmirinėti po mano portfelį ir paspaudinėti ant visų grafikiukų ką aprašiau viršuje net ir nesiregistravus. Tiesiog, ką matau aš, viską matote ir jūs – šešiNuliai portfelis ČIA

Pažiūrėsime, kiek čia smalsių sielų, mėgstančių paskaičiuot svetimus pinigus, skaito. Skaitiklį palieku ties 13 😜: 

šešiNuliai investicinis portfelis

Tiesa, kaip sakiau, šitokį pilną vaizdą po to paliksiu tik atlikus REGISTRACIJĄ per čia, tuomet jūs būsite priskirti kaip mano followeriai ir vistiek matysite. O taip visiškai viešai nenoriu palikti. Suindeksuos google, nebegalėsiu pašalinti ir suras po to mane visokie dėdės ir pradės bukai kopijuoti be jokio supratimo su 100% akcijose portfeliu be jokių disclaimerių. 🤷‍♂️ Tai viešą priėjimą po kelių dienų išjungsiu, paliksiu tik galimybę sekti mane prisiregistravus prie getquin’o per mano link’ą.

Kam reikalingas toks įrankis? 

Jeigu atvirai, tai visiškai nereikalingas. VWCE & chill ir tiek, nėr čia ką labai analizuoti, o premium’o pinigus geriau irgi į akcijų biržą sukišti, grąža bus didesnė.

Bet tiesiog kažkada pasidaro nuobodu investuoti šitaip nuobodžiai. O sunkiausia VWCE & chill dalis yra būtent chill ir nedaryti nieko. Ir taip bent 30 metų. 

Todėl šitie grafikiukai ir gražus UX’as duoda bent kiek to pasitenkinimo, stebint prieaugį, matant pokyčius per metus. Žinant, kad esi geram kely.

Dar aišku duoda ir geresnį supratimą, kad kartais rinkos kyla, kartais krenta. Kur aš va sau back-trackin’u savo 5 metų portfelį ir nustembu pamatęs, kad 2022 birželis buvo blogiausias mėnuo ever su -7%. O aš arba net nepastebėjau, arba visai pamiršau. O tuo tarpu dabar, 2025 kovą prie panašaus rezultato atrodo pasaulis griūna. 

Tai nenoriu, kad jaustumėt kažkokį FOMO, neturėdami jokio įrankio investicijų sekimui. Aš iki šiol irgi nieko nesekiau, tik rašiausi transakcijas į exceliuką ir viskas su tuo gerai.

Bet jeigu norite karts nuo karto pašmirinėti, įlįsti giliau į savo rezultatus bei turimas pozicijas, kad ir kokios jos bebūtų, tai getquin yra labai neblogas įrankis tai funkcijai atlikti. 

Ką tik dalinausi kaip valdome finansus poroje, tai man, kaip šeimos CFO’sui, šitas įrankis pravers reportinant viską kas pusmetį poniai griežtai CEO. 👀

Registruokitės per čia ir tampame draugais. 🤝 Ir be panikos, aš jūsų investicijų defaultu nematysiu, tik jūs maniškes. 

Pabaigai

Planuoju naudoti šį įrankį sekančioms šešiNuliai investicijų apžvalgoms ir visur kur pokalbis pakryps apie mano portfolio.

Labai patiko, kad čia bus mano vidinis asmeninis įrankis, bet jo LIVE versiją galite matyti ir jūs. Tai vykstant pokyčiams, man net įrašo rašyti nereikia. Viską jūs, pa’follow’inę mane getquin’e, matysite ir taip. 

Tačiau bet kokiu atveju, akcentus kartą ar du per metus su screenshot’ais uždėsiu čia atskiru įrašu. Tiesiog grafikiukai dabar bus kažkiek gražesni ir įžvalgų apie tai gal turėsiu įvairesnių.

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

37 Replies to “Kaip sekti savo investicijas? šešiNuliai viešas portfelis @ getquin”

  1. Labai geras getquin su puikiu UX, tačiau kažkur nuo Kalėdų nustojo atnaujinti robur. Gal prieš dvi savaites parašiau į jų support, tai atrašė, kad jų trackeris nustojo fiksuoti roburą, o kada pradės vėl tai daryti – neaišku. Tai teko išeiti.
    Negi atsigavo?

    1. Neee, dar nepasitaisė, bet radau info, kad čia laikina, tai kol kas praignoravau. Matyt dirba ant kito duomenų tiekėjo integracijos, kad matytų švediškus fondus? Kol kas susivedžiau ir palikau, vertę rodo, bet matau, kad LIVE’u neatnaujina.

      1. O per kokį transakcijos tipą, kaip įvedinėjat Robur, taupomojo indėlio ar III pakopos įsigijimo ir rinkos vertes – per „Other”? (nes „Security” transakcijoje, kurios duomenys iki šiol atsinaujindavo automatiškai, nėra galimybės įrašyti rinkos vertės). Ir jei Robur transakcijos tipą dabar pakeitus į Other, tai kai getquinnas susitvarkys su auto atnaujinimais (jei susitvarkys), tai, mano manymu, per Other įvestos transakcijos neatsinaujinės ir toliau.
        P.s. Tik dabar pastebėjau, kad automatiškai neatsinaujina ne tik Robur, bet ir SEB fondai, kuriuos iki šiol atnaujindavo.

        1. Aš įvedinėju kaip normalias akcijas, bet kai noriu ranka vertę atnaujinti, įvedu pirkimą arba pardavima 0.0000001 vieneto už tos dienos kainą, tada getquin suskaičiuoja viso likučio vertę. O kai sutvarkys feed’ą tikiuosi to daryti rankomis nebereiks.

        2. Aš vedu kaip investiciją, nes yra ASIN kodas. Dabar netrackina gal, bet po to tikrai kažkada trackins, tai geriau susivesti teisingai. Norint, kainą galima atnaujinti ir pačiam sufeikinant 0.0000001 pirkimą ar pardavimą.

          1. O per kokį transakcijos tipą įvedinėjat taupomajį indėlį?

  2. Kuo toliau, tuo labiau @AngeloColomboFi artimas atitikmuo Lietuvoje tampate 😀 Juokauju, seku abu, tai smagu stebėti finansinę kelionę ir dabar jau man pačiam kyla klausimas ar užsiimti excel sheeto developmentu ar visgi skirti laiko ir kiek pinigų, kad turėti viską getquinne ar panašiai.

    P.S. Dėl PortfolioPerformance įrankio absoliučiai pritariu, kažkurią dieną viską susivedžiau, bet ten viskas taip keblu nepildant tobulai pagal instrukcijas, kad bet kokia macro leveliu net-worth/investments trackinimo sistema atrodo daug paprastesnė 😀

    1. Nedaug seku finansų content creatorių, tai reikėjo pagooglinti, kad suprasčiau ar čia komplimentas ar nelabai. 😀 kol su M Capital investicinio gyvybės draudimo brokeriais nesupanašėju, tol viskas okey!

      O šiaip jooo, pasyvūs investavimo turinys aišku suvienodėja, nes nėr čia daug ką kalbėti. Perki platų ETF’ą per pigų brokerį ir tiek. Populiariausiais ne be priežasčių Europoje tapo VWCE per IBKR, o toliau lieka daug „softinės” dalies – apie discipliną, lūkesčius, pajamų didinimą ir visą kitą efektyvinimą.

      Bet 90% rezultato atneša senas geras – VWCE & chill.

  3. Ar galima bus matyti ir kaip jūsų online portfelį, jei jau esu metus ar ilgiau prisiregistravęs getquinne? Negi, dabar registruotis su kitu mailu?..🤔

  4. Performance laukelyje, prie taxes, matau dega nuliai. Kai vedi, už kiek pirkai, neišskiri mokesčių?

    1. Dar ne, bet supildysiu. Yra atskirai Trading costs bei Taxes, bet šį kartą dar nesuvedžiau, nes rankytėmis viską pildžiau vienu prisėdimu, o transakcijų virš 200 per visur, tai daug darbo ir ne prie visų exceliuke turėjau pasižymėjęs įsigijimo kaštus.

      Turiu prie darbukų kada prisėst, išsitraukti ataskaitas ir papildyti ir fees. Dabar pildant kas mėnesį, tai, žinoma, pridėsiu.

  5. O ar esi dalinęsis savo exceliuko šablonu? Kokias grafas naudoji, kuokius duomenis rašaisi ir t.t.? Perskaičiau nemažai senesnių įrašų, bet lyg ir neradau šito. Dar šviežias investavime esu, turiu savo excelius pasidaręs, bet būtų įdomų pamatyti senų viljų excelio šablonus 🙂

    1. Nesu, bet čia matosi screenshot’ai: https://sesinuliai.lt/investiciju-apzvalga-2024/

      Aš tiesiog kiekvieną transakciją užsirašau kaip banko išraše nuo pat pradžių, kad turėčiau. O tuomet susimesdavau vizualiai vertes ir atnaujindavau kas ketvirtį sau (kaip screenshotuose). Dabar tą dalį padengs getquin ir viską daug gražiau pateiks, bet tiesiog transakcijas vistiek užsirašysiu į atskirą sheet’ą dėl viso pikto.

  6. Šiuo metu jei ne iškart puoli pirkti premium joe pateikia pasiūlymą 35eu metams,,for life,,. Bent taip žada.

  7. Kadangi nei pirkau nei išbandžiau premium tai nusivyliau.
    Į portfelį leido įdėti tik vieną turto klasę, 6 nuliai info nematau, daug visko užrakinta…
    Google sheets ir toliau naudosiu 🙂

  8. Hi. Man dabar įdomiai pasidarė. Susivedžiau VP pirkimus per IGD (compensa, paribas us growth..). Tai jie ataskaitoje duoda taip: Pervedi pinigus (100 eu tarkim), jie už tuos pinigus nuperka X VP vienetų, poto iškarto parduoda Y vienetų kaip mokesčius, aptarnavimą ir panašiai. Tai Tau likea X-Y=Z vienetų.

    Man vienam atrodo dabar not quite right susivesti Z*pirkimo kainą į GetQuinn ir matyti kokia vertė yra portfelio, kai ištiesų tu pervedi 100 eu, bet nusiperki už 50?

    1. Gali išskleisti žemyn ir pridėti kaip transaction cost ką praradai. Na, jeigu pervedei 100, o vienetų nupirko tik už 97 Eur, tai 3 Eur pridėčiau prie transakcijos mokesčių.

  9. Ar man veinam nesamoningai vyksta su suvedinimu? Bandau suvedinėti, įvedu vieną transakciją, išsaugau, pradedu vesti kitą transakciją ir nustatinėjant datą užstringą pilnumoje, nieko daryti nebegali, tik nebent išjungt programėlę ir vėl ją įjungti. Įjungus per naujo, viena transakciją suvedi normaliai, su antra vėl ant datos parinkimo užstringai, nei confirmint nei cancelint nebegali…..

  10. Sveikas, getquin naudoju jau antri metai, robur fondų palaikymas grybavo ir anksciau, o dabar panašu nutraukė visai. Matysim, kaip bus toliau. Kai kurių Baltijos akcijų sekimas irgi keistas, nežinau kodel, pvz Baltic horizon fund – neseka, kai kurios latviškos akcijos irgi grybauja. Bet šiaip bendrai, neblogas appsas, kol kas geresnių neradau.
    Dabar bandausi Snowball analytics – irgi neblogas ir kol kas man veikia stabiliau ir kitais pjūviais pateikia informaciją.

    P.S. neina tavęs pasekti per suteiktą nuorodą, nėra galimybės.

  11. Pasinaudosiu proga paklausti dėl Swedbank Robur įkainių. Visur skelbiama, kad jiems nėra taikomi nei sandorio nei saugojimo kaštai, bet kai išssitraukiu Swedbank realizuoto P/N ataskaitą matau, kad VP kaina ir įsigijimo kaina skiriasi. Jei sandorio kaštų nėra, ar neturėtų abi kainos būti vienodosi?

    1. Mane irgi šitas domina, kažkur skaičiau, kad visgi turi kažkokius valdymo mokesčius tie Robur fondai, bet kiek iš tikro ten tos tiesos yra – negaliu pasakyti. Įdomu būtų išgirsti apie tai iš kažkieno kas tikrai gerai apie tai žino.

    2. Mane irgi šitas domina, kažkur skaičiau, kad visgi turi kažkokius valdymo mokesčius tie Robur fondai, bet kiek iš tikro ten tos tiesos yra – negaliu pasakyti. Įdomu būtų išgirsti apie tai iš kažkieno kas tikrai gerai apie tai žino.

    3. Pats turiu Robur, tai pabandžiau atkurti jūsų ataskaitą ir nesuprantu. Čia jau žiūrite parduotus Robur? Nes man Realizuoto P/N ataskaitoje rodo VP kainą įsigijimo metu ir tiek. Nėra dviejų terminų kaip „VP kaina” ir „Įsigijimo kaina”. Gaaaaal jeigu žiūrėčiau į parduotą vienetą, tai rodytų abu, bet tuomet viena kaina – šiandienos (pardavimo), kita įsigijimo. Jos ir neturi sutapti. Negaliu tiksliai patikrinti, nes nesu pardavęs.

      Prie įsigijimų matau tik šiuos:

      Pavedimo tipas Rinkos kaina
      Sandorio tipas Pirkimo sandoris
      Prekybos vieta OTC
      VP kiekis 64.6158
      VP kaina 15.47609099 EUR
      Sandorio suma 1000.00 EUR
      Operacijos mokestis 0.00 EUR
      Bendra mokesčių suma 0.00 EUR
      Bendra sandorio suma 1000.00 EUR

  12. Smalsu visu naudojanciu si ar panasu appsa paklausti – ar vedate cash’a banko saskaitose i paskyra kaip dali savo portfolio ar tik ivairias investicijas?

    1. Aš tik investicijas. Nebent cash yra kaip dalis investicinio portfelio ir jau tikrai neliečiamas stovi „juodos dienos fondas” ar koks lankstus indėlis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *