šešiNuliai blog’as – finansinė kelionė milijono link

Mano kelias 1M Eur link dirbant, taupant ir pasyviai investuojant

Nuo 2020m. anonimiškai dalinuosi savo realiu ne-profesionalo investavimo keliu Lietuvoje – nuo pirmų investicijų iki kada nors būsimo €1 mln. portfelio. Investuoju paprastai: ETF, VWCE & chill ir DCA investavimas kas mėnesį. Čia rasi mano portfelį, strategiją, psichologiją ir praktinius patarimus nuo ko pradėti investuoti naujokui.

6nuliai naudojamos nvestavimo platformos

Vienas brokeris visam gyvenimui – saugus, pigus ir turi viską ko gali prireikti. Laikau 85% savo turto.

Platforma investavimo pradžiai, antram portfeliui ar žmonai/tėvams/vaiko pinigai. Laikau 10% savo turto. 

šešiNuliai naujausias įrašas

Visi kiaušiniai vienoje pintinėje. Kiekviena karta turi savo Nvidia.

Kodėl šiandienos rinkos gigantai nebūtinai valdys pasaulį po 20 metų 2026 metais atrodo beveik neįmanoma įsivaizduoti pasaulio be Apple, Meta ar Google. Jos netgi turi savo apibrėžimą, FAANG, kaip tos įmonės. Apie jas kalba investuotojai, apie jas kalba darbo ieškantys pasaulio talentai. Šios įmonės atrodo ir per didelės žlugti, ir per svarbios išnykti, ir per dominuojančios būti pakeistos.  Ir žinot ką? Aš irgi neįsivaizduoju pasaulio be Google’o, Facebook’o ar Apple’o. Dabar, šiais AI laikais, jau galima į sąrašą pridėti turbūt ir Nvidia, ir OpenAI ir dar keletą kitų vardų. Bet istorija, deja, yra negailestinga. Kiekviena karta irgi turėjo savo amžinus

Skaityti visą »

Populiarūs 6nuliai įrašai apie investavimą

VWCE & chill - vienas ETF visam gyvenimui

Nuo ko pradėti investuoti?

Kaip VMI deklaruoti Investicinę Sąskaitą?

Kur laikyti laisvas lėšas 2026-aisiais?

Naujausi 6nuliai įrašai apie pinigus

Sutaupyk ir gelbėk planetą! Nutolusi saulės energija bute.

Aš esu šioks toks energ-idiotas. Bendrai energetika nesidomiu, kaip sektorius man jis neįdomus, net nelabai žinau kiek elektros sunaudoju kiekvieną mėnesį, tačiau vistiek kažkaip mano radare sugebėjo atsirasti nutolusių saulės jėgainių idėja. Idėja mane pagrinde užkabino dėl aplinkosaugos pusės – kaip tikras vakarietiškas hipsteris noriu mažinti savo pėdsaką žemėje ir, tiesiog gyvenant bute Vilniaus centre, neįsivaizdavau, kad tai yra įmanoma. Juk saulės kolektoriaus ant namo stogo nepasistatysiu (nors, pasirodo, ir tai yra įmanoma, tik vargas derinantis su kaimynais). Bet pasirodo lietuviai pažangi tauta. Pala pala, šeši nuliai, gal ir įdomu, bet čia juk blog’as apie finansus, prie ko čia ta

Skaityti »

Kazino ar Volstrytas?

Pradėjus dalintis savo investicine kelione labai greitai sulaukiau komentarų, kad mano pasirinktas ilgalaikis investavimas į vieną vienintelį ETF’ą nors ir techniškai teisingas, nu bet jau baisiai nuobodus. Koks įdomumas kiekvieną mėnesį persimesti tą pačią sumą į savo brokerį ir kiekvieną mėnesį už visą sumą nusipirkti tą patį investicinį vienetą, džiaugiantis tiesiog vidutine pasaulio akcijų grąža? Teisingas atsakymas – jokio. Tai yra tiesiog transakcinis higieninis veiksmas, tik vietoj asmeninės higienos, pasirūpinu asmeniniais finansais. Visai kaip dantų valymas, indų plovimas ar sėdimosios nusivalymas pabuvojus ant tualeto. Ar tikrai tame reikia ieškoti kažkokios intrigos ir pasitenkinimo? Bet… auga nauja jaunų investuotojų karta (įskaitant

Skaityti »

Kavinukė Nidoje ir CEO

Didelės įmonės CEO vasarą atostogaudamas Nidoje užėjo į vietinę kavinę atsigerti kavos. Viduje jis pamatė keletą staliukų, labai jaukią, namūdišką aplinką, už prekystalio kavą gaminantį ir su lankytojais juokaujantį vyrą – kavinės darbuotoją. Kavinė buvo pilna gyvybės – nusėsti staliukai, knygas skaitantys poilsiautojai, pusryčių blynais besimėgaujančios šeimos bei gyva, niekada nesibaigianti lankytojų eilė. Sulaukęs savo eilės, CEO užsisakė kavos ir už prekystalio dirbančiam vyrui pažėrė komplimentų dėl kavinės jaukumo, skanios kavos bei lankytojų srauto. Taip pat paklausė – kiek laiko ši kavinė jau veikia, norėdamas suprasti iš kur tokia sėkmė. Kavinės darbuotojas atsakė „Jau trečias sezonas kaip dirbame” CEO garsiai

Skaityti »

REIT: investicija į NT, neperkant NT

Lietuviai myli nekilnojamą turtą. Na žinote, kažką fizinio, kažką ką galima paliesti. Pagal Lietuvos banko 2019 namų ūkių apklausą, net 12.3% lietuvių investuoja į NT. Sakau NET, nes pavyzdžiui į įmonių akcijas ar investicinius fondus investuoja atitinkamai po 5% apklaustų namų ūkių. Paklausykit atidžiai – tik kas dvidešimtas namų ūkis tiesiogiai perka vertybinius popierius! O man, gyvenant savo burbule, kartais atrodo, kad nėra prasmės ir šiam blogui, nes visi jau viską žino. Bet užmetus akį į LB tyrimus, reali situaciaj kiek kitokia. Ką namų ūkiai veikia su likusiais pinigais paprasčiausiai pateikta VŽ santraukoje, bet spoiler alert – 40% apklaustųjų santaupas

Skaityti »

Skrudžas kaupikas šeši nuliai

Mano interviu Verslo Žiniose, kaip galima buvo tikėtis, išjudino nemažai po akmeniu gyvenančių ir visur aplinkui tik žūlikus ir vagis matančių tautiečių. O išjudinti jie, žinoma, plūsta į komentarus. Tikrai suprantu, jog bet koks viešumas nori nenori visą laiką iššauks dalį neigiamų reakcijų. Maisto bankas paskelbia apie naujai įsigytus automobilius, padėsiančius pristatyti maisto prekes ir tolimiems izoliuotiems kaimams – „pinigų įsisavinimas”, šaukia komentaruose. Niekam nežinomas verslininkas skiria 250k be jokių kabliukų medikams per COVID19 – „jau išpirkinėja kaltę” arba „vogtus pinigus lengva dovanoti”, šaukia komentaruose. Mes lietuviai, juk nesame patys pozityviausi. Didžioji dauguma, ypač viešai nuomonę reiškiančių piliečių, savyje per

Skaityti »

Mano viešas investicinis portfelis link 1M Eur

1 mln. EUR 45.5%

šešiNuliai portfelis Q1 2026

Turimų investicijų apžvalga su galimybe sekti portfelį

Ką daryti su II ir III pensijos pakopa?

II pakopa - pensija vs ETF, kas geriau?

III pakopa - kada verta kaupti ir kaip?