Kas vyksta su TradeStation Global ir Interactive Brokers?

Norėjau kaip geriau, gavosi kaip visada.

Mano damos labai mėgstama frazė, puikiai apibūdinanti mano dabartinį jausmą.

Kai ruošiau išsamią TradeStation Global apžvalgą tikrai norėjau kaip geriau, ypač naujokams. Maniau, kad pagaliau atsirado patikimas ir pigus būdas investuoti į pasaulinius ETF’us net ir mažomis sumomis. Ir įrašas sulaukė didelio populiarumo – tai vienareikšmiškai populiariausias šešių nulių įrašas.

Bet tada įvyko Brexit.

Apie pastaruosius pokyčius rašiau dar gruodį, bet realybė gavosi šiek tiek blogesnė nei tikėtasi, nes vidiniai Interactive Brokers ir TradeStation Global procesai sugriuvo, o investuotojų forumai ir feisbukai pašėlo.

„Ar aš jau perkeltas?“, „Kodėl aš perkeliamas į Vengriją?“, „Kodėl aš į Airiją?“ buvo sausio pradžios klausimai.

Dabar aktualiausi „Kaip keičiasi kainodara?“, „Ar aš dar TSG klientas?“

Ir pagrindinis – ką daryti toliau? Tą ir pamėginsiu atsakyti šiame įraše.

Sąskaitų iškėlimas iš UK

Pirmas įvykęs dalykas – sąskaitų permigravimas iš UK į Airiją, Vengriją bei Liuksemburgą.

Visi lietuviai, bent jau mano žiniomis, keliavo į Airiją arba Vengriją.

Jeigu turėjai IB paskyrą per TSG – tave perkėlė į Airiją. Airijos DUK’as čia.

Jeigu turėjai paskyrą tiesiai pas IB – tave perkėlė į Vengriją. Vengrijos DUK’as čia.

Esmė – skiriasi investuotojų apsauga. Airijoje galioja EU paleista airiška 20k apsauga, Vengrijoje galioja jų lokali 100k apsauga.

Pats patekau į Airiją, bet nesukčiau galvos dėl nei vieno iš šių variantų. Apsaugos aktualu tik visiškai kraštutiniams black swan scam’o įvykiams, kai kažkoks klerkas kažkur IB viduje sugeba vogti pinigus iš klientų sąskaitų. Paprasto įmonės bankroto atveju visi investuotojai vistiek atgauna savo vertybinius popierius. Tai yra, šie būna perkeliami į kitą brokerį.

TradeStation Global reakcija

Po sąskaitos perkėlimo, TSG netikėtai susigriebė, kad dabar pradės apmokestinti visus savo vartotojus kažkokiu TSG premium subscription’u, kuris yra $15/mėn.

Prisijungus prie paskyros buvo galima rasti tokį pranešimą:

Tai, žinoma, nesąmonė. Vienintelė priežastis kodėl bet kas Europoje naudojasi TSG yra paprastų paprasčiausia – kad išvengtų $10/mėn Interactive Brokers inactivity fee.

O TSG sako – mokėk $15, kad išvengtum $10. Puiki mintis, drauguži.

Ir dar geriausia, kad apie šitą pokytį informuoja 5 dienos prieš tariamą lėšų nuskaičiavimą už šitą naują paslaugą.

Aš suskubau atsisakyti šio susbcriptiono. Paspaudžiau „Ask me later“ ir nuėjęs į Settings –> User settings –> Research Subscriptions nuėmiau varnelę nuo TSG subscriptiono.

Kaip ir viskas.

Tada, po kiek laiko, turbūt gavę skundų ir grąsinimų vartotojų teisėmis, TSG atsiuntė papildomą laišką:

Tai ačiū jums, dosnieji TSG, kad leidžiate vasarį vis dar nemokėti šio mokesčio. Atseit $15/mėn įsigalios tik kovo 1d.

Tai iki to laiko reikia sugalvoti kaip elgtis ir ką daryti toliau.

Ar atsisakius TSG subscription’o atsiranda IB inactivity mokestis?

Oficialaus atsakymo nėra, bet TSG užuominos laiškuose ir forumai sufleruoja, kad taip.

While you continue your monthly TradeStation Subscription, IBIE will not charge its monthly $10 Inactivity fee, if applicable, until further notice.

Tai jeigu „not continue„, tai tuomet IB apmokestins, aš šią dalį suprantu taip. Na, vasario 1d. pamatysime ar gausiu sąskaitą.

Bet kokiu atveju, mokėti $10/mėn yra geriau nei $15/mėn. Bet tada dingsta prasmė apskritai būti TSG klientu.

Tuomet, matyt, geriau tapti tiesioginiu Interactive Brokers klientu.

$10/mėn IB inactivity fee

Svarbu pabrėžti, kad tai nėra tiesiog fiksuotas valdymo mokestis. Tai yra minimum suma, kurią kiekvienas privalo sumokėti už transakcijas. Kitaip tariant, tai yra kas mėnesį išnykstantis $10 kuponas transakcijoms už akcijų ir ETF įsigijimą padengti.

Tad, mano atveju, perkant vieną ETF kas mėnesį aš transakcijoms išleisdavau po $2, tad dabar atsiras ne papildomi $10 išlaidų, bet tik $8.

Jeigu jūs turite, o gal norėjote turėti keletą pozicijų, kurias pildote kas mėnesį, tai tas mokestis pasidaro dar mažiau baisus.

Svarbu ir tai, kad Inactivity fee dingsta portfeliams virš $100k. Mažytė paskata greičiau auginti turtą ir investuoti į ETF’us.

Ką daryti naujokui?

TSG jau pranešė, kad naujų klientų nebepriima. Sakė laikinai, bet bala čia žino. Nestatyčiau ant fakto, kad apskritai atsidarys, matant kokio lygio komunikacija vykdoma europiečiams klientams.

IB naujus klientus priima tiesiogiai, bet tuomet yra $10/mėn. inactivity fee, kuris yra net $20/mėn portfeliams mažesniems nei $2000.

Akivaizdu ir be išsamios matematikos, kad investicijoms galint skirti po 100 ar 200 Eur per mėnesį nėra prasmės lįsti į Interactive Brokers, nes inactivity fee suris didžiąją dalį naujo portfelio prieaugio.

Tokiu atveju, reikia ieškoti kitų investavimo būdų. Juos trumpai jau aprašė honestFIRE, gal kažkada prisiversiu apžvelgti ir aš.

Ką darysiu aš?

Kol kas – tiesiog lauksiu. Šita užsikūrusi pekla reiškia, kad neįmanoma pasiekti nei IB, nei TSG supporto ir išsiaiškinti situacijos normaliai, tai kol kas tiesiog atsisakiau TSG subscriptiono ir palauksiu tolesnės komunikacijos.

Neabejoju, kad kažką dar išgirsime ir iš pačio IB.

Paprasčiausias sprendimas man, matyt, bus likti kaip klientu tiesiai IB, mokant $10/mėn inactivity fee. Ant mano 30k+ portfelio jau tas mokestis nebe toks baisus.

Priedo, nors kol kas investuoju tik į vieną vienintelį ETF’ą, tikrai žinau, kad ateis laikas kai pirksiu obligacijas, galbūt papildomus žaliavų ar ko kito ETF’us.

Galiausiai, net savo #wallstreetbets kazino galiu perkelti į IB, kadangi turint $10/mėn kuponą transakcijoms, niekas netrukdo už $50 nusipirkti Apple fractional share, taip laikant visas investicijas – tiek rimtas, tiek pasižaidimui skirtas, viename saugiame brokeryje.

Geriausio brokerio 2021 apžvalga

Dažnas prašymas iš skaitytojų, bet nemanau, kad galėsiu „deliverinti„.

Matote, TSG apžvalgą dariau tik todėl, kad tuo metu pats keičiau brokerį ir TSG atrodė kaip geriausias pasirinkimas. Pats praėjau tą palyginimo kelią, tai tikrai nebuvo sunku aprašyti ir pasidalinti.

Bet dabar, nesinaudojant, atsakyti ką aš manau apie Trading212, Myriad Capital ar kokį nors CapTrader man yra sunku. Šis blog’as yra mano asmeninė finansų kelionė ir pastarieji brokeriai tiesiog kol kas nėra tos kelionės dalis. Aš rašau apie tai ką suprantu ir naudoju.

Kaip minėjau – palauksiu prieš nuspręsdamas ką daryti. Juk pasaulis nesugrius net sumokėjus tuos $10, kad ir 3 mėnesius iš eilės. Tad nėra ko dabar skubėti „išsiparduoti“ ir tepti slides iš IB į kažkur kitur. Palaukiame ir pamatysime.

Jeigu kažką keisiu – tikrai informuosiu ir per naują apžvelgsiu.

Pabaigai

Man labai gaila koks finansų užkampis mes esame. Labai sunku būti ilgalaikiu buy & hold investuotoju, kai kasmet reikia spręsti brokerio klausimą per naują.

Globaliai save bandome pozicionuoti kaip fintech šalis, o patys turime ratais kvadratais ieškoti būdų paprasčiausiam ETF’o įsigijimui.

Nejaugi niekam nereikia mūsų pinigų? Panašu, kad situacija panaši visose Baltijos šalyse, o gal net ir didžioje dalyje rytų Europos. Va jums ir idėja puikiam Robinhood’o copy-cat’ui. Eikite kurti startupą, investuojantys hipsteriai.

O aš kol kas palauksiu. Pažiūrėsime ką brokerių pasaulyje atneš vasaris 🙂

Kaip jūs reaguojate į šią užsikūrusią peklą?

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

83 Replies to “Kas vyksta su TradeStation Global ir Interactive Brokers?”

  1. Blyn, jaučiu kad būsiu paspaudęs „Accept“ nes visur man atrodė kad buvo parašyta „nieks nesikeičia“ . . . 🙂
    Na ką darysi – jei liks tas mėnesinis mokestis reiks „withdraw’inti“ cash ir laukti kito priimtinesnio įrankio…?

    Beje, Šeši Nuliai, ar pats bandęs daryti ‘withdrawal’ ten? Ar sukrenta pinigai į banko sąskaitą atgal tiesiog taip paprastai?

    1. Aš irgi paspaudžiau… Bet, o kam nusiiminėti viską? Taigi unsubscribe ir viskas. Ar netinka 10$/mėn. kainodara? 🙂

    2. man nepavyksta withdraw jau savaitę, meta error’ą:We cannot process your request to add new withdrawal instruction at this time. If you wish to withdraw, please do so to an account from which you have deposited (sąskaita ta pati iš kurios ir buvo vedamos lėšos)

    3. as sausio gale uzsidariau visas pozicijas ir persivedziau pinigus atgal – jokiu problemu. Tik pavedimas keliavo 3 dienas.

  2. jo, po paskutinio article suskubau persikelt iš trading212, nes ten laikyt 30k su jų crashais ir t.t. nebeatrodo smagu. bandžiau tradestation ir gavau bold font laišką kad registracijų tikriausiai nebebus, arba bent artimu metu. i guess teks eit registruotis į interactive brokers, nors kaip jaunėliui viskas atrodo gan komplikuotai.

  3. Ačiū, šeši nuliai! Pas mane viskas taip pat nutiko, ko gero, teks pasilikti prie vienintelės platformos ir stock pickinimui IBKR, kad max išnaudot inactivity fee… Be to, vakar t212 (limit orderis net nesuveikė, nors kaina buvo pasiekta) ir revolut lūžo taip stipriai, kad nesinorėtų kada nors netikėtai prarast rimtesnio penegučio per panašų crash’ą 🙂

  4. Aš pasvarstęs nusprendžiau pasilikti prie turimos VP sąskaitos Swedbank’e ETF’ų kaupimui.
    Komisiniai nėra tokie jau dideli imant didesniais kiekiais (> ~4.5K EUR – 0,25%). Mažiau galimų problemų su paveldėjimu ateityje, vietinis support’as.

    1. Taip, čia ir man šviečiasi kaip labai neblogas tinginio sprendimas. Paskaičiuosiu ir pats, gal ne tokia ir didelė blogybė ten palikusi, kasmet vis dėlto mažina komisinius ir gerina investavimo sąlygas.

  5. Labas,

    šiandien susirašinėjau LiveChat su IBKR supportu. Paklausiau tiesiai šviesiai – ar aš jau numirgravau savo accountą į Airiją ar Vengriją (nes keletą katų lūžo, išmetė Server 500 klaidą). Atsakė jo, viskas ok, tavo accountas numigruotas.

    Antras klausimas: – Sakau kas dabar mane apmokestins – ar TradeStation ar IBKR? ( aš vakar padariau unsubscribe nustatymuose nuo 15USD kainuojančios paslaugos).
    Atsakymas: „Luca F: you will still need to de-link your account from TraderSTation, if you unsubscribed to their platform. provide me your email so I can send you the required paperwork“
    Už 5 min gavau dokumentą, kurį reikia pasirašyti ir nusiųsti mailu accountmanagement@interactivebrokers.com

    Taigi, supratau, kad paprastai atsisakyti TSG paslaugos nuimant varnelę nepavyks.

    Vilmantas

    1. Geras! Ačiū už pasidalinimą. Logiška, kad be parašų su TSG santykiai taip lengvai nenutrūks. Na, laukiam žinių ir žiūrėsime ar teks masiškai pildyti TSG formą 🙂

    2. Vilmantai, o tai patį „de-link“ jau darei? nes manau didžioji dalis mūsų nori kuo greičiau palikti tą TSG su jų bajeriais ir pereiti į IB. Žodžiu pasidalink, jei jau pavyko pabėgti 🙂

        1. Ačiū, Vilmantai! Dokumentą turėti gerai, bet palaukiam su jo siuntimu. Ateis vasaris – pažiūrėsime. Gal net nebus pritaikytas tas inactivity fee.

          1. Tai vasarį nebus nieko dar pritaikyta 🙂 TSG sakė, kad pratęsė iki kovo mėnesio nemokama subscribtion.

  6. Turbūt būsiu praleidęs apie galimybę pirkti fractional shares per IB. Kur ten tą darai? Kažkur orderio įvedimo formoje? Nes ir kelis ETF esu atmetęs, nes ten kelis tūkstančius kainuoja, o aš investuoju po 500/mėn.

  7. Uždarame ratelyje pasidalinau šio teksto nuoroda, pabrėždamas mintį apie FinTech šalį ir ETF pirkimą. Tai pastaroji mintis sugebėjo nukeliauti iki MITA’os ir ten pasirodė labai puiki, kuri verta net ir atskiro evento 🙂

  8. Trading212 visoje Eu nadoja, bet lietuviai bijo, kad pavogs jų pinigus 😀 Na, jei taip norit tai mokėkit tuos komisinius.

    1. Visa EU ir P2P scam platformas naudoja ir rezultate turim pavogtus pinigus.

    2. Gal ir nepavogs, bet kitų shady bėdų yra. Momentiškai patreidinti tinka, bet ar pats dėtum 100k trisdešimčiai metų į Trading212? Finansų pasaulio laikotarpiais, tai tiesiog dar vienas labai šviežias startupas. Gal paeis, gal ir ne. Aš apie sistemines problemas tiesiog nenoriu jaudintis.

  9. Blemba lyg nujausdamas. Prieš porą mėnesių pradėjau savo asmeninę kelionę į finansinę nepriklausomybę, ir rinkaus „per kur“ pirkti tuos ETF’us. Žiūrėjau tavo, žiūrėjau BM’o brokerių review’us ir nusprendžiau – velniop, renkuosi ten kur patogu, kur man reikalaus mažiausiai laiko kas mėnesį ir bus ramu, kad jeigu kils klausimų ar problemų – support’as padės. Taip ir pasirinkau SEB’ą, ir jo, moku tuos 10 EUR/pirkimą (Mano atveju 10 EUR/mėn.), bet užtat ramu, ir galvos sukti nereikia 🙂

    1. Ka perki, kad tik 10eur seb paima? Nes kiek ziurejau, minimum 20eur lupa uz belekoki uzsienio etf

    1. o pagaliau! galvoju kaip reiketu palaikyti cia organizatorius kad tik nesustotu vidury kelio? gal kas turite minciu?

      Nes aaaaaaisku jum indeliai nordiku bankuose kur kas geriau nei visi prades cia isnesineti is ten pinigus:) kazkada galvojau kad turime progresyvu LT banka, bet ju marazmai siame straipsnyje pykina.

      O sesiNuliai, saunu, kaip visada laiku. tai ok, laukiam ir ziurim kuo baigsis si nesamone su TSG:)

      1. Aha, labai ir aš džiaugiuosi, kad pagaliau apie tai yra garsiai kalbama. Turiu rimtų pastebėjimų, gal sukalsiu į vieną nuoseklų įrašą pastaruosius, o tuomet jau pasikliausime internetais, kad įrašas pasieks Majauską ir co, kurie neša šį įstatymo projektą Seime 🙂 Aš va taip galvoju padėti. O šiaip, tokioms iniciatyvoms geriausia – viešumas.

        1. jei planuoji sukalti, tai manau laikas prisesti ir taip padaryti DABAR. no pressure, aisku. Bet man rodos geresnio laiko nebus o jeigu tas traukinys del stebuklingu priezasciu nuvaziuos, bus sudetinga vel ji paleisti.
          jei reikia minciu/supporto/anything, manau cia ir mrBM forumuose rasi daug palaikanciu sia ideja. Gal viena is galimybiu butu papinginti investuotoju asociacija/LT banku asociacijas su tuo sukaltu irasu?

          sutinku kad reikia viesumo, bet turinys(.t.y nuoseklus ir strukturiskas isdestymas problemos, bei jos idejimas i konteksta, pridetines vertes visos salies mastu sukondensavimas taip pat labai svarbus) eina pirmas.
          taigi, sesinuliai, kada jeigu ne siandiena?

  10. Sveiki visi. Atsidariau sąskaitą IB per TSG gruodžio pradžioje, esu investuotojas pirmokas (kažką matęs, kažką skaitęs, patirties 0), norėjau pradedi judėti po truputi su pradiniu 1k€ ir kas mėnesį dasipirkinėti ETF už 500€. Galvoju pradėsiu pirkti nuo šių metų, bet taip ir nieko nenusipirkau. Chmm dabar kai tokia situacija mąstau ar iš vis verta ką pirkti. Dabar galvoje keli variantai:
    A – Stebėti dar du mėnesius kuom čia baigsis, nusipirkti keliolika ETF susimokėti tuos kelis mėnesius fee – nepatinka, parduotu, cash out, uždarau sąskaitą.
    B – Du mėnesius nieko nepirkti, nuskaito fee – nepatinka, cash out, uždarau sąskaitą

    1. Aš daryčiau B. Tiesiog verta palaukti, kol kas per daug neapibrėžtumo ir iš skirtingu support rep’ų gaunami skirtingi atsakymai.

      Tavo suma tokia ant ribos net ir su IB inactivity fee. 500 x 12 = 6000, o per metus sumokėsi apie 100 Eur ($120) inactivity fee, bet čia jau su visomis transakcijomis, tai 100 Eur yra bendra IB naudojimosi suma, kas yra net 1.67% pirmais metais (tikrai daug), bet jau tik 0.83% antrais metais, 0,55% trečiais metais nuo viso portfelio ir t.t.

      Aišku, alternatyviai galima daryti 3-4 užpirkimus klasikiniam Lietuvos banke, kas šiai dienai gausis net pigiau. Bet tuomet garantuotai kažkada ateityje vistiek norėsi normalaus brokerio ir reikės vėl galvoti ką daryti su tomis investicijomis. Aš pats dar nesu apsisprendęs, bet žiūrint ilgalaikę perspektyvą visai noriu likti tingiai IB for life, o ne keitinėti brokerį kas metus kur pigiau. Bet matai, aš jau turiu sunk cost ir 30k vertės portfelį IB viduje.

      Pradedant nuo nulio ir žinant ką žinome šiandieną, tikrai svarstyčiau paprastą lietuvišką banką su pirkimais kas ketvirtį ar net kas pusmetį. Kasmėnesinis DCA čia tik šiemet svarbus dėl labai didelio rinkų kintamumo, bet tikrai menka nuodėmė ilgalaikiam investuotojui užpirkimus daryti kas 3 ar 6 mėn., taip sutaupant ant transakcijų ypač pradžioje.

      1. Labas. Sakai „Bet tuomet garantuotai kažkada ateityje vistiek norėsi normalaus brokerio ir reikės vėl galvoti ką daryti su tomis investicijomis.“ del ko manai kad ateityje reiketu pereit is banko i brokeri?

        1. Na, pirmiausia, Swed ir SEB akcijas pirkti galima, bet jie nėra brokeris. Jie net neturi investavimo platformos. Akcijos perkamos lyg faksu 1990-aisiais. Tai yra – užpildomas orderis, pinigai užšaldomi, tuomet 2 dienas „vykdomas pirkimas“. Tuomet aišku visų report’ų ir analitikų trūkumas. Gal ir nėra svarbu pradžioje kiek ten procento punktų per kurį mėnesį paaugo tavo portfelis, bet anksčiau ar vėliau tai pasidaro įdomu. Čia tokie nice-to-have’s, tikrai ne deal breaker’iai.

          Kas gal svarbiau, kad didėjant portfeliui, atsiras noras papildomai diversifikacijai. Taip, pats rašau apie vieną vienintelį ETF’ą visam gyvenimui, bet nori nenori, kažkada obligacijas vistiek teks pirkti. Atsistatyts palūkanų normos į istoriškai normalią padėti ir vietoj unijos indėlių, saugią portfelio dalį laikysiu obligacijose. Gal po 2, gal po 5, gal po 10 metų, bet šituo neabejoju. Papildomai, turint 50k prasmės daug nėra, bet turint 1M jau gali atsirasti poreikis turėti šiek tiek aukso, šiek tiek žaliavų, šiek tiek crypto ar kokio kito dalyko ETF. Visi šie pirkimai per klasikinį banką gali būti: a) neįmanomi, nes norimų priemonių bankas tiesiog neturi
          b) labai brangūs

          O IB verslas yra brokerio paslaugos. Jeigu atsiranda nauji ETF – jų KPI yra juos pasiūlyti. Jeigu atsiranda naujas pigus brokeris Europoje, jų pagrindinis skausmas bus sukonkuruoti su tuo brokeriu. Kai tuo tarpu Swed’as ar SEB’as į investavimo pasaulio naujienas gali reaguoti labai labai lėtai, nes jų pagrindinis verslas nėra smulkūs investuotojai.

          Tarkim Robinhood’ui atėjus į Europą, manau IB staigiai reaguotų su kainomis. US jau turi IB Lite versiją, kuri leidžia pigiai buy-and-hold ETF’us. tas man suteikia vilties, kad IB kainos anksčiau ar vėliau kris ir Europoje, o tada persinešinėti portfelį iš klasikinio banko į brokerį būtų labai skausminga mano tingiai sielai 🙂

      2. Sveikas,

        Lygiai tokia pati situacija kaip pas Rolka_. Tik jau esu idejes 1k ir eile ateina 500 eur menesinei ETF imokai. Dabar pagalvojau, gal dar peranksti? Pasizaidimam su stock turiu ir trading 212, tai gal variantas tenais buti iki kokiu 10k(kasmen po 500 eur i ETF). Bet tuomet kaip su portfelio perkelimu, gausis, kad nudegsiu su GPM?

  11. Pirmiausia labai dėkui už straipsnį. Visur dažniausiai ši informacija pateikta padrikai ir neaiškiai. Smagu perskaityti strukturizuotą apibendrinimą.

    Pats nenaudoju nei vieno nei kito nes gyvenu UK, bet planuose keliausiu į Lietuvą tad ieškau alternatyvų perkelti investicijas. Lauksiu tolimesnių straipsnių.

    Dėkui,
    Emilis

  12. Aš po kol kas dar nespėjąs merkti į akcijas ar ETF ženklių sumų. Tik per ETFMatic perku (šiai dienai brolis bandė registruotis neleido dėl Brexito). O akcijas pirkau ir perku per Swedbankį. Sukaupiu sumą, su kuria būtų galima pirkti patiriant minimaliausius kaštus ir šoku.
    Graudu, jog nuo mūsų vis nusigręžia padorūs brokeriai ir kortos nekrenta kaip tyčia (Brexit). O skandinavai sąlyginai naudojasi laikydami aukštus komisinius, nors, manau, dažnas pirktų investicinius popierius per SEB, Swedbankį, Luminorą – jeigu tik komisiniai atitiktų vakarų Europos/Amerikos standartus.

  13. Sveiki,

    O kas nors dar vertinate VP saugojimo mokestį? Nes jį skandinaviškuose bankuose reikia mokėti ir jis gali siekti iki 0,16 proc. per metus. O IB tai įskaičiuota į 10 USD mėnesio mokestį. Tad IB dar labiau atpinga didėjant portfeliams

  14. Labas,

    atsiprašau, kad ne į posto temą. Ieškojau atsakymo kitur, bet gal blogai ieškojau… 🙂
    Rimčiau pradėjau investuoti į akcijas per Revolute 2020 m. maždaug kovo mėn. Gal ir pavėlavau tada kelias dienas ar savaites, bet rezultatas šiandien labai džiugina akį! Suprantu, kad tas geras laikas dabar jau greitai nepasikartos, Fortūnos neerzinsiu ir toliau jau dėsiu 80-90% mėnesinių investicijų į ETF. Gal minimaliai dar dėsiu long į kokį AAPL ar AMZN.

    Bet tik dabar prieinu prie savo klausimo. Už 3 mėn. jau bus gegužės 2 d., reikės iki tol pateikti deklaraciją VMI. Kiek suprantu, tarp manęs ir VMI atsiranda reikalų (nes kelias TSLA akcijas esu pardavęs su geru pliusu Revolute 2020m. – žinau, durns, be reikalo…). Pats jau esi keli metai investavime ir turbūt jau turėjai net kelis deklaravimus? Kaip tai vyksta (kokią formą reikia pildyti)? Iš kur VMI gaus info kokį kapitalo prieaugį aš turėjau 2020m. – negi Revolut jiems pateiks kokią ataskaitą (žinau, kad Revolut jau yra lietuviškas bankas, bet akcijų padalinį juk valdo kažkoks ten ltd iš UK?).
    Vien žo – gal gali kažkiek plačiau apie tai, kaip pats tvarkai visus reikalus su mūsų VMI? Kokie čia niuansai? Viena ausimi esu girdėjęs apie kokį tai 500eur limitą…

  15. Klausimas 6nuliai:
    nelabai suprantu, kodėl taip stipriai akcentuojamas tas IB 10 € mokesčio įtaka investicijai? Aš skaičiuoju taip:
    Tarkime atsidarai sąskaitą IB su 2000 $ depozitu ir kas mėnesį investuoji po 150 $. Po metų sąskaitoje turi 3800 $, o sumoki mokesčių – 120 $ (3,16 proc). Darome prielaidą, kad per tuos metus turėjai tik 3,16 % pelno nuo investicijų, ir gauname, kad po pirmų metų nieko neuždirbai ir nieko nepraradai.
    Toliau darome prielaidą, kad uždirbame vidutiniškai po 12 % per metus. Po metų sąskaitoje – 6272€ (jei toliau kas mėnesį pildome sąskaitą po 150 $ ). Sumoki 120 $, ir tai jau tik 1,91 %. Po 5 metų tas mokestis lieka tik 0,79 proc, o po 15 metų – 0,15%.
    Ar aš blogai skaičiuoju?
    suprantu, kad milijonieriumi taip netapsi, bet pensijai kapeiką sutaupysi (po 15 metų brokerio sąskaitoje turėsi apie 80000$). O jei kas nors pasaulyje apsivers aukštyn kojom per tuos 15 metų viską prarasi – tai bala nematė. Vis tiek tuos pinigus pravalgytum ir/arba pragertum 🙂

  16. Puikus straipsnis!

    Aš asmeniskai perėjau iš TSG į Swedbank’ą ir nesuksiu sau galvos iki kol nesurinksiu 100k. Iki 30k nėra mokesčio apart 11 eu komisiniai už pirkimą. Perku kas 3-6 men., neskauda, o ir tie 11eu nėra daug žinant, kad visas tavo portfelis čia pat. Visgi turime ir kitų mokesčiu, kaip telefono abonimentai, televizija už kuriuos išleidžiam daug daugiau per metus. O čia gaunasi vienas mokestis kas pusę metų.

    1. Ačiū už puikų straipsnį šeši 0,didelė pagalba.
      Mantai,į kuriuos konkrečiai ETF investuoji Swede?
      Kiek domejausi,Swedas neleidžia užsipildyti tam tikros formos mokesčiams,todėl gaunasi dvigubas apmokestinimas. Ar to galima išvengti pekant konkrečius ETF? Būčiau dėkingas jei pasidalintų kas patirtim būtent dėl Swed,nes kol kas ten bazuojuosi pradžiai.

    2. Tikrai puikus straipsnis, ačiū šeši 0.
      Mantai, kuriuos ETF perki Swed?
      Kiek esu domėjesis Swed yra problema dėl dvigubo apmokestinimo (nėra galimybės užpildyti tam tikros formos moksčiams),ar ši problema neaktuali visiems ETF kur Swed galima įsigyti?
      Būčiau dėkingas jei kas pasidalintų savo patirtimi būtent dėl Swed.

  17. klausimas 6iO ir kitiem jau paragavusiem IB…

    daug rasoma ir kalbama apie IB inactivity fee arba alternatyva IB komisiniai uz pirkima. tier atveju tai yra 1.25 eur (arba 0.05% mokestis jei perki max uz 2500 eur. perkant virs jau lipsi virs 1.25 eur mokescio)

    realiai siandiena pirma kart pasi’shop’inau IB, tai kolkas leidau sau 7is skirtingus ETFus (VGEA, ICOV, VUCP, VWCE. IWDA, EMIM, IMAE), kad isbandyt kas ir kaip. ir stai kas man pasirode idomiai, nes kad ir kiek kas rase is musu lietuvaiciu (bm, HF, 6i0, t.t.) – ir atrodo tikrai skaiciau, o kartais ir ne po karta – na tikrai nemaciau ir klausimas pasistojo, kodel niekas neuzsimine apie BIRZU, kuriose prekiaujama assetais, MOKESCIUS.

    minetu 7 ETF denominuotu eur nera vienoje birzoje, tad man teko juos pirkti per tris IBIS2, AEB ir GETTEX2. Tai vienintelis pastarasis nepridejo ne cento, o IBIS2 ir AEB atisejo dar virsaus atitinkamai 0.63 ir 0.85 eur.

    tai zalia rut daug gaunasi uz viena pirkima, o, kad pvz butu visi norimi ETF nemokamoje birzoje (pvz GETTEX2), tai deja…

    tad ir noriu paklausti, ar cia as zaliuojantis berzelis nezinau niuansu ir kazka ne taip padariau pirkdamas. Ar jus darote kazkaip kitaip IB pirkimus? Ar cia visiem ant tiek suprantama, kad birzoje pirkimas kainuoja, ir apie tai niekas net nebesneka ir nevertina savo amzinuose skaiciavimuose pas kuri brokeri…
    dekoju

  18. Sveiki,

    Aš irgi tame pačiame laive, turiu atsidaręs TSG paskyrą ir dabar galvoju ką toliau daryti. Variantai būtų permesti viską į IB arba į Luminor investor, kur taip pat turiu sąskaitą. Kitas variantas ieškoti naujo brokerio. Man įdomu, ar kas nors domėjotės https://www.etoro.com/ ? Ten lyg ir rašo, kad perkant ETF’us nėra komisinių. Kadangi aš pats investuoju tik į ETF’us, tai skamba kaip ir neblogai, tik klausimas ar nėra čia kokių užslėptų kabliukų.

    Taip pat įdomu, ar kas nors bandėte savo akcijas perkelti iš IB į kitą platformą, neišsiperkant jų pinigais? Tai lyg ir turėtų būti galima padaryti, bet kaip tai veikia man kol kas tamsus miškas.

    1. Pats atsakau į savo klausimą dėl etoro: jame galima prekiauti tik doleriais, todėl jei įdėsite į sąskaitą eurus bus taikomas valiutos konvertavimo mokestis. Jis etoro platformoje yra 50 pips, kas yra, jei gerai suprantu, 5 doleriai, kai konvertuoji 1000 dolerių. Be to jie taiko $5 withdrawal fee. Kitų mokesčių prekiaujant ETF’ais pas juos kol kas nepastebėjau.

  19. Nuosirdziai nesuprantu tu, kurie naudojosi TradeStation Global (TSG), bet net nesvarsto CapTrader – is esmes toks pats patikimas brokeris kaip ir TSG, tik mokestis vietoje 1.75 -> 4.00. Dabar jau ir swedbank 11 euru mokestis nebaisus, ir 10 IB monthly fee. Tai kam tada isvis buvote pas TSG? Del mazu fee? Tai kas pasikeite?

    Trading 212 atrodo geras deal’as, bet dideliu sumu ten nelaikyciau.

  20. Nutariau migruoti iš IB į Trading212, bet deja T212 laikinai sustabdė naujas narystes, tikiuosi laikinai. Beje, IB -> T212 perkelinejant pinigus, jei persiusiu per Lt bankus, tai reikes susimoket GPM 15%? Ar galima tiesiogiai iš IB į T212? Gal kas bandet?

  21. laba, o kodėl niekas nepasisako dėl tradeVola pas kurį galima pereit iš TSG? no inactivity fee ir komisiniai mažesni. kaip čia teisingai padaryt negi grįžt į Luminor Investor? 🙂

  22. Daug diskusijos apie paslaugų įkainius.
    Kaip yra sakęs 6nuliai, „matematika“ nėra vienareikšmė.
    Gal kam pravers excelis su Swed/ InteractiveBrokers/ Admiral Markets įkainių palyginimu – pabandykite su savo sumomis, skirtingu įmokų dažnumu:
    http://tiny.cc/ETF_FEES
    Tikiuosi klaidų nepridariau 🙂

  23. Sveiki, norėjau paklausti – per kur dabar geriausia pirkti ETF fondus pradedančiam investuotojui, kad nebūtų sudėtinga ir mažesnėmis sumomis (iki 300 eur/mėn).Pasidomėjau SEB sąlygomis, tai pas juos dabar 0,25 procento arba min 15 eurų, tai teoriškai reikia iš karto pirkti už 6000 eur, kad gautusi 0,25%.VP Sąskaitos saugojimo mokęstis 0,013 procentų mėnesiui arba 0,16 procento metinis.

  24. tai sesinuliai, ka darome?:)
    visi delinkiname nuo GTS?ar dar laukiam ir ziurime?:)

    1. Aš de-linkinau tą pačią dieną, nes $15 nenoriu mokėti ir man tas soft’as visiškai nereikalingas. Va kas įvyks kovo mėnesį – ar nuskaičiuos $10 inactivity fee, ar nieko nenuskaičiuos tai aš kol kas nežinau. Tad palauksiu ir pamatysiu 🙂

  25. Padariau išvadą, kad jei bus 10 USD mokestis tai mano portfelis tam permažas.
    Nutariau išsiimti 1k eur atgal į savo sąsk.
    Susiradau eur korespondenta siuntimui į Luminorą.
    Mačiau, kad IBKR karta per mėn leidžia išsiimti pinigus, dėl to buvau ramus, bet nepagalvojau, kad korespondentas ir luminor gali dar nucharginti.
    Korespondento mokestis 12 eur.
    Luminor bank pinigų priėmimo mokestis 10 eur.
    Sakyčiau nugręžė kaip reikiant.

    Klausimas, kaip jus atliekate šias operacijas?

    1. Aš svarstau tokį variantą persikelti pas kitą introducing broker kaip Captrader (backend’as tas pats IBKR). Ten mėnesinio mokesčio nėra, o pirkimo transakcija apie 4-5€ už ETF. Yra ir kitų brokerių, bet šitas pasirodė rimčiausias.

    2. Įspėjimas 😁 Jei tą 1000 persikelete į Lietuvos banką, kitais metais VMI lieps sumokėti 15%. Man taip buvo su kitu fondu. Tiesa, iki 500 eurų neapmokestina, bet deklaravimo metu teks ten kažkaip patvarkyti.

  26. Sveiki.visų pirma puikūs straipsniai.esu visiškai naujas IBKR platformoj.gal kažkas apšvies:
    nuo kokios minimalios sumos galima investuoti?
    kiek reik įsinešt kad galėčiau pradėt pirkt ETF?
    kaip veikia inactivity fee?tarkim jei pirkčiau 2 pozicijas/mėn po 100 eu

    Dėkui jei kas atsiliepsite

  27. Sveikas, esu zalias, kaip ir tu, pradejes IBKR karjera nuo sausio.
    Berods reikejo min 2k persivest. minimumas priklauso nuo to ka perki, nes kolkas, kiek suprantu, geriau pirkti pilnais vienetais ETF, bet ne fractional, nes ten kazkokie papildomi mokesciai ar tarifai prasideda. Tad jeigu galvoji skirti iki 200 eur min, tikrai itilpsi su daugeliu ETF nupirkti sveikais vienetais. O ar pirksi viena ar dvi pozicijas, priklausys koki etf pasirinksi, nes yra kas kainuoja 50 eur, yra kas kainuoja 150 eur… taigi…
    del inactivity niekur neradau doro pilno atsakymo, tai si men planuoju pirkti tik viena max dvi pozicijas ir tada paziureti po men, ar priskaiciuos 10 USD virsaus, ar tik 10 usd minus mokesciai, kuriuos isleidau pozicijos pirkimui

  28. pagal info ir pavyzdzius cia
    https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4969&fbclid=IwAR0ib8gW6R4dnatKEk4CDpgidlnU04Kfqz0KIxEdZhWoadAAyAwIHFi-3oQ

    tai turetu is 10 usd minusuoti kiek isleidai and commisions ir jei skirtumas teigiamas, tik tiek ir turetu prideti

    tai va, apsipirkau siandie 4 ias pozicijas, komisiniais viso 7.3, tai vadinas turetu charginti apie 1.2 eur (10 usd ~8.5 eur – 7.3 = 1.2) – bus aisku geguzes pradzioj ar viskas teisingai suveike

  29. Šešinuliai,

    Gal naują straipsnį apie IBKR? Labai įdomu, kokia dabartinė situacija 🙂

  30. va gavau koki pranesima gavau is IBKR

    QUOTE
    Notice of Monthly Activity Fee
    Dear Client,
    We are sending this notice as a reminder that your account xxxxx will soon be subject to a monthly activity fee that is intended to offset the costs of maintaining inactive accounts. The fee of USD 10 per month, or USD 20 if your account balance is below USD 2,000, is waived during your first three months following the funding of your account to allow you time to familiarize yourself with our platform.

    Please note that the fee is offset by any commissions you generate during the month. In addition, the fee may be reduced if your account balance is in excess of USD 100,000 or you are age 25 or younger.

    Additional detail regarding monthly activity fees can be found on our website .
    Interactive Brokers Client Services
    UNQUOTE

    Taigi, kazkur pries tai buvau girdejes, tai dabar visiskai aisku… atsidarius IBKR saskaita turite 3 men pasizaidimui ir inactivity fee nera taikomas.
    Kadangi pradejau tik vasaryje, vadinasi IBRK informuoja 4ame menesyje, kad jau nuo einamo menesio teks susimoketi inactivity fee. Geguze apsipirkau jau su commision’ais uz 5.63 EUR, tai paziuresim, kaip jie ten parodo ir konvertuoja ta skirtuma tarp 10 USD ir 5.63 EUR

    1. na va pagaliau gavau IBKR inactivity fee apsimoketi… viskas taip ir ivyko, suskaiciavo kiek isleidau ETF pirkimo commision’u ir kiek truko iki 10 USD, tiek ir nuskaite is saskaitos. (retorinis klausimas… jei nebutu grynu saskaitoje, jie turbut parduotu kazkuria turima pozicija, kad padengtu kastus…?…)
      tik va vienas idomus momentas, IBKR teigia, kad 3 men duoda pasizaist ir netaiko inactivity, taciau man neskaiciavo ir uz 4 men, ir apmokestino tik nuo 5o men… strange

  31. Sveikas Šešinuliai,

    jei turėsi laiko gal galėtum parašyt trumpą straipsniuką, apie tai kaip naudotis IBKR ETF investicijoms? Account po begalės patvirtinimo procedūrų šiap ne taip susikūriau, bet būtų gerai suprasti labiau kaip ten yra su mokesčiais už transakcijas perkant VWCE ir panašius dalykus 😉

  32. Laurynai, paskaityk up mano („as“) postus 2021-02-04 21:40 / 2021-04-01 14:40 / 2021-05-05 09:59 – as kaip ir tu zalias, ir jei man tiek butu parases kai as pradejau, klausimu nebekiltu.

  33. Super geros naujienos….IBKR oficialiai pranese, kad naikinamas inactivity fee…tris kart valio 🙂

  34. Gavau laišką iš IBKR dėl mėnesinio mokesčio panaikinimo. Tai kaip ir geros naujienos.

    Dear Client,

    While many of our clients actively trade or maintain substantial equity in their account, we have decided to eliminate our monthly inactivity fee so there are no impediments to maintaining an account with IBKR.

    Effective July 1, 2021, you will no longer be charged USD 10 for not maintaining a minimum balance or transaction activity for account U****. This change will be reflected in your August 2021 account statement.

    Our decision to remove inactivity fees aligns us with industry standards and reflects our ongoing commitment to provide clients with low-cost trading solutions.

    1. O, tikrai, kad geros naujienos. Tik aš jau perėjęs prie CapTrader. Kažin ar verta grįžti pilnai į Interactive Brokers, ar kas nors lyginot kainas? Pats perku tik ETF’us maždaug po kartą per mėnesį.

  35. @karoli, o kiek kainuoja captrader’yje tau vienas pirkimas. Jei kaina nefiksuota arba keiciasi, parasyk intervala. aciu

  36. Kadangi IBKR panaikino 10USD/month mokėstį, gal galit parašyti instrukciją kaip pereiti iš TSG į IBKR?

    1. Mindaugai, is kur gavote informacijos kad IBKR panaikino inactivity mokesti? Maciau, kad ir BalticMustache kazkas apie tai rase, bet jokiu linku su faktiska informacija apie tai pats nerandu. Pasidalinkit bendram paskaitymui, gal ir kas atsakys i jusu klausima. Aciu.

  37. Sveiki, esu pradedantysisinvestuotojas, šiuo metu investuoju per SwedBank į Robur Global+EM, bet noriu pradėti investuoti į VWCE ir ieškau geriausių variantų, kur mokesčiai būtų mažiusi. Bandau perprasti kokie būtų Interactive Brokers mokesčiai perkant VWCE per juos. Ar teisingai suprantu, kad šiam momentui (2021.08.30) mokestis yra 3 EUR už pirkimą iki 6000 EUR? O inactivity fee vis dar egzistuoja?
    Autorius rašė, kad investuoja į VWCE kas mėnesį ir komisiniai jam kainuoja $2 per mėnesį, kas neatitinka šiuo metu esančius IB mokesčius. Galbūt galėtumėt padėti suprasti kokie visgi būtų IB mokesčiai kas mėnesį perkant VWCE? Jau visai pasiklydau jų komisiniuose.
    Iš anksto ačiū 🙂

  38. Labas, visų pirma ačiū už idomų blogą. Ar įmanoma IBKR pasidaryti automatinį ETF pirkimą kiekvieną mėnesį? Aš dabar automatizavau pinigų pervedimą iš savo banko į IBKR sąskaitą. Bet vistiek reikia kas mėnesį jungtis ir pirkti ETF. Žinau, tai užtrunka nedaug, bet vistiek būtų smagu automatizuoti.

    1. Neee, deja, neįmanoma:( Turbūt reguliavimas neleidžia dėl kainų svyravimo ar panašiai. Žinau, kad užtrunka nedaug, bet ir aš pats mielai automatizuočiau ir pamirščiau. Teks luktelti šio malonumo. 🙂

  39. Sveiki, o jūs pirkdami IBKR naudojat limit ar market buy?

    Market buy atrodo saugiau, nes tikrai žinai kad už visą sumą nupirks ir nebus taip kad fillins tik dalį orderio ir po to gali tekti atšaukti ir pirkt vėl.

    Bet su Market pastebėjau kad IBKR pasilieka labai dideli pinigų rezervą perkant ir mano sąskaitoje lieka gana daug cash, kas irgi nėra gerai

    1. Perku market. Yep, pasilieka rezervą, bet jis būna iki 200 Eur. Mane irgi nervina, bet tokia suma neturės įtakos ilgalaikiams rezultatams, tai tebūnie. 🙂

  40. o jūs žinot, kad IBKR be market ir limit order yra šimtas kitų order tipų, plius conditions pvz. neleidžiant dalinio pirkimo ir t.t.

  41. Ankščiau vyko diskusija, jog TSG nebeleidžia atidaryti naujų paskyrų. Šiai dienai panašu, jog TSG vėl leidžia registruotis.

    Todėl sakykite, kurią platformą vertėtų rinktis šiai dienai? TSG ar IBKR? Žinau, kad yra senų palyginimų, bet nuo to laiko panašu daug kas keitėsi. šešiNuliai, gal kokį naują palygnimą pavyktų padaryti?

    Jeigu teisingai suprantu, tai IBKR šiai dienai viskas vyksta Vengrijoje, o TSG Airijoje?
    Be to, sunku man sugaudyti kainodarą… Jeigu teisingai suprantu, TSG šiai dienai yra šiek tiek pigiau? IBKR kainodarą išvis sudėtinga perprasti dėl esančių Tiered ir Fixed komisinių planų.
    O gal perkant tik vieną ETF ir Swedbank kainodara nėra tokia baisi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.