TradeStation Global: geriausias brokeris ilgalaikiam investavimui į ETF Lietuvoje 2020-aisiais?

Per kur investuoti į ETF Lietuvoje?

Gyvenant Lietuvoje investuoti sunku. Deja, esame dar niekam neįdomi pasaulio užmarštis ir pasauliniai žaidėjai į mūsų šalies palaikymą neinvestuoja. Tik pradėjus investuoti kilo natūralus klausimas kur tai galima daryti efektyviausiai? Kaip išsirinkti geriausią brokerį ilgalaikiam investavimui Lietuvoje, už šią privilegiją neišleidžiant viso potencialaus prieaugio?

Pats užsokau ant po-Degiro bangos, kai lietuviams užsidarė vienintelis pigus ir padorus brokeris Europoje. Reikėjo ieškoti sprendimų. Taip, situacija gerėja, dabar bent turime nemokamą prekybą Baltijos biržoje per Swedbank. Taip pat, pavienių US akcijų galima įsigyti ir per Revolut.

Bet, jeigu vienas riboja smėlio dėžę iki 50 pavienių pabalčio akcijų ir kelių savo fondų, kito investavimo platforma yra toks žaisliukas, jog daugiau 1,000 Eur aš ten nedrįsčiau kišti. ETF’ų ten irgi nėra, o pavienių akcijų analizė kol kas neįeina į mano pageidautinų laisvalaikio pramogų sąrašą. Tad pradėjau savo asmeninę misiją – susirasti mano rizikos lygį ir funkcionalumo paprastumą atitinkantį brokerį.

Tikslas:

 • Investuoti kas mėnesį į ETF
 • Maži transakcijų ir valdymo kąštai
 • Ramus miegas, nesijaudinant dėl brokerio ateities ir saugumo

Misija neįmanoma – kaip investuoti pigiai gyvenant Lietuvoje?

Geriausias atspirties taškas buvo ir daug padėkų nusipelno Baltic Mustache, kuris nudirbo milžinišką darbą lietuvių finansiniam raštingumui gerinti ir aprašė bei palyginimo visus tuo laiku įmanomus brokerius lietuviams. Viskas pas jį super estetiškai, profesionaliai ir nešališkai. Bėda tik, kad investavimo populiarumo bangai ritantis per pasaulį, geriausio brokerio statusas Lietuvoje nuolat kinta ir dalis informacijos ten jau outdated. Pats autorius minėjo, kad apžvalgą atnaujins, bet, kaip sakoma, pinigai nemiega. Tad norintiems savas lėšas įdarbinti jau dabar, aprašysiu vieną, mano nuomone, praktiškiausią brokerį investavimo naujokams Lietuvoje.

Interactive Brokers per TradeStation Global

Bet kokie geriausio brokerio Lietuvoje rinkimai negali apsieiti be Interactive Brokers. IB yra vienas respektabiliausių brokerių rinkoje, kurį žino turbūt kiekvienas ilgiau investuojantis. Nuo 1978-ųjų veikiantis vienas didžiausių US brokerių yra dar ir listinguojamas Nasdaq akcijų biržoje. Brokerį US prižiūri pats SEC, o Europoje rizikas vertina UK institucija FCA. Todėl natūraliai, galioja ir FCA apsaugos, kurios draudžia indėlius bei kitas finansų įstaigose laikomas investicijas iki 85,000 svarų.

Mūsų laimei, šis labai saugus brokeris prieinamas ir lietuviams. Bet, mūsų nelaimei, jis patapo toks didelis, kad ultra-smulkūs maži investuotojai jam nebeįdomūs, todėl portfelius iki $100k diskriminuoja su mėnesiniu $10 inactivity fee.

Intreractive Brokers mokesčiai

Tad jeigu jūs tik pradedate investuoti ir kol kas per mėnesį galite skirti tik sumą su dviem nuliais, tie $10/mėn gali suėsti didžiąją dalį akcijų generuojamos grąžos.

Labai norėjau į IB, nes tai brokeris gyvenimui ir po 10 metų nieko, tikėtina, nereiktų keisti, bet $120/metus man buvo ženkliai per daug.  Bet tuomet atradau work-around’ą!

TradeStation Global

Pats iki galo nesuprantu kas čia per santykiai, bet lygiai tokią pačia Interactive Brokers paskyrą galima atsidaryti per TradeStation Global, kaip introducing brokerį, visiškai panaikinant inactivity fee. Galvoju, kad čia panašiai kaip PILDYK’as yra Tele2 fighter brand’as su maža kainodara pigiukams surinkti, taip ir TradeStation Global yra kaip pigi IB opcija, for the frugals arounds the world. IB išvengia savo brand’o devalvacijos ir neturi cackintis su mažiukais, o TSG susirenka visus smulkius investuotojus, išsibarsčiusius po pasaulį.

Jei paprastai kalbant – užsiregistravus į IB per TSG, jūs gaunate visiškai tą pačią Interactive Brokers platformą, lygiai tą patį saugumą, lygiai tuos pačius įrankius, tiesiog dingsta inactivity fee. Magija, ar ne kitaip?

TradeStation Global mokesčiai

TSG egzistuoja vienas vienintelis man aktualus mokestis – už transakciją.

EU demoninuotiems ETF’ams (kuriuos vienintelius europiečiai ir tegali pirkti) galioja EU kainodara. 0.12% nuo trade value. Tad perkant iki 1460 Eur/per kartą, viso sumokėti tenka 1.75 Eur/transakciją.

TradeStarion Global investavimo mokesčiai

Tad periodinis investavimas tampa labai prieinamas kiekvienam lietuviui už sąlyginai mažą kainą. Palyginimui, mano norimą Vanguard ETF’ą (VWCE) per SEB’ą įsigyti kainuoja 9.95 Eur, o per Swedbank’ą cielus 21 Eur už transakciją. Luminor Investor kaina yra 10 Eur/transakcija, bet visuose šiuose bankuose dar susidaro papildomų mokesčių (sąskaitos aptarnavimo mokestis, custody fee).

Tuo tarpu identišką ETF’ą perkant per TSG, tas pats 21 euras sudarys visą metinę mokesčiųsumą. Prisegu paskaičiavimus, kuriuos dariausi sau.

TradeStation Global kąštai investuojant skirtingas sumas reguliariai

Beje, labai svarbu pabrėžti, kad šis mokestis yra vienkartinis UŽ TRANSAKCIJĄ, o ne valdymo mokestis nuo portfelio, tai net ir nebūnant matematikos docentu galima suprasti, kad procentaliai mokesčiams paliekama suma nuo investicijų su kiekvienais metais mažės.

Net ir investuojant 100 Eur/mėn. ateinančius 30 metų, jūsų mokesčiams palikta investicijų dalis galiausiai pasieks apie 0.5% nuo portfelio. Labai sveikas skaičius ir tikras išsigelbėjimas mažas pajamas gaunantiems lietuviams.

TradeStation Global mokesčiai, investuojant po 100 Eur per mėn.

Tarp FIRE bendruomenės šnekama, kad investicijų mokesčiai jokiais būdais negali viršyti 2%, tad net investuojant 100 Eur/mėn. TSG kaip ir viskas gerai. Bet aš pats asmeniškai, pradedant visiškai nuo nulio ir investicijoms kol kas galint skirti tik 100 Eur, geriau už tą sumą ETF’ų nusipirkčiau kas ketvirtį. Žinoma, dėl šito mažesnio reguliarumo galima šiek tiek pralošti ar lygiai taip pat išlošti per greitus black swan įvykius kaip COVID19, bet didelės įtakos investiciniai grąžai ilguoju laikotarpiu tai tikrai neturėtų padaryti. Tuomet net skiriant 100 Eur/mėn, kainodara yra žymiai palankesnė jau ir pirmais metais.

TradeStation Global mokesčiai investuojant kartą per ketvirtį

TradeStation Global vs. Luminor Investor

Pats prieš tai naudojausi Luminor Investor platforma, todėl sau pasidariau palyginimą tarp šių dviejų brokerių. Deja, investuojant kas mėnesį ir po nedaug, Luminor tampa ypatingai brangus. Tačiau, dedant didesnes sumas, o ypač mažesniu reguliarumu (kas ketvirtį ar kartą į metus), tai gali būti geras pasirinkimas. Bet kokiu atveju, atsiradus TSG kaip alternatyvai, iš Luminoro pabėgau pirmu taikymu.

Luminor Investor mokesčiai investuojant kas mėnesį reguliariai

TradeStation Global reikalavimai

Matyt norint atbaidyti revolutinius penny stocks lošėjus, TSG turi vienintelį reikalavimą.

Pirmasis depozitas turi būti minimum 1000 USD.

Po to, galima pildyti, kad ir po 100 Eur per paprastą, nemokamą europinį Wire/SEPA transferį.

TradeStation Global saugumas

TSG prižiūrima tas pats UK FCA kaip ir Interactive Brokers, tad visi indėliai ir grynieji yra apsaugoti iki 85,000 svarų. Skubu pranešti, kad šitas draudimas galioja tik jūsų IB paskyroje laikomiems grynaisiams. Įsigytų ETF ar akcijų savininkas ir taip jau esate JŪS, tad brokerio bankroto atveju, visos akcijos lieka jūsų nuosavybėje ir kreditoriai į jas nepretenduoja.

TradeStation Global platforma

Kai sakiau, kad TSG yra tik draugelis, kuris jus supažindina su IB, tai nemelavau.

Tam, kad prisiloginčiau, einu šiuo link’u: https://www.interactivebrokers.co.uk/sso/Login?RL=1

Tam, kad papildyčiau sąskaita, pavedimą darau į šią sąskaitą: Interactive Brokers (U.K.) Limited

Tam, kad pasitikrinčiau kaip sekasi, atsidarau šią programėlę: IBKR

Net prisijungus, sekundei būna toks vaizdas:

Interactive Brokers prisijungimo langas

Bet jį netrukus pakeičia toks:

TradeStation global prisijungimo langas

Kur tiesiog panaikinamas IB logo, o pačia platforma galima naudotis pilnu funkcionalumu.

Iš tiesų, TSG turi ir savo platformą, kurios prisijungimus man atsiuntė el.paštu ir kaip supratau – trade’inti aš galiu ir ten. Bet jei atvirai, prie jos aš net prisijungęs nebuvau ir net neplanuoju. Pasinaudojau TSG ryšiais, kad supažindintų mane su IB ir I’m out.

Pakartosiu užtvirtinimui: prie TradeStation Global aš dar net nebuvau prisijungęs, o jau investuoju.

TradeStation Global registracija

Registracija labai paprasta. Eini per čia: TSG registracija

 1. Susipildai visą info
 2. Priduodi dokumentus:
 • Paso ar ID kopija
 • Komunalinių sąskaita ar banko išrašas, kur matytųsi esamas adresas

3. Atlieki minimum 1,000 USD depozitą į savo IB paskyrą

Apie 48h vyksta šakar makar ir jūsų paskyra sukurta.

Šioje stadijoje jau turi dar kol kas nefunkcionuojantį Interactive Brokers account’ą, kuriame reikia atlikti trumpą finansinio raštingumo klausimyną. Supildykite atvirai, nes jeigu neturi patirties opcionuose, gal prieigos prie jų ir nereikia.

Ką daryti jeigu jau esu IB klientas, bet noriu persijungti į TSG kainodarą?

Jums, mielieji, sudarytas fast-track’as registracijai ir savo jau patvirtintą ir egzistuojančią IB paskyrą galite perjungti ant TSG kainodaros per vieną dieną, pasiliekant visus jau sukuaptus turtus. Registracija čia: registruotis.

TradeStation Global ETF pasirinkimas

ETF’ų pasirinkimas lygiai tas pats kaip ir Interactive Brokers, sąrašas, išskaidytas per kiekvieną biržą čia: ETF sąrašas.

Kas reiškia, kad yra galimybė įsigyti bene bet kokį egzistuojantį ir Europoje denominuotą ETF’ą.

Vanguard’o fondų tiesiai  iš Vanguard’o jūs neįsigysite nei per šį brokerį, nei bet kur kitur Europoje dėl PRIIPS reguliavimo. Kodėl taip yra aš nesiplėsiu, nes turbūt ne biurokratijos žargono čia atėjai paklausyti, bet norint suprasti plačiau, galima suskaityti šį straipsnį.

Bet, nuraminant, dauguma US populiarių ETF’ų turi savo atitikmenis, denominuotus Europoje. Būtent į tokį Vanguardo ETF’ą (VWCE), aš kol kas ir pumpuoju savo santaupas.

Kokie reikalingi Trading permissions norint prekiauti ETF’ais?

Aš turiu tik Stocks ir Bonds leidimus, kas man leidžia pirkti ETF’us.

Svarbu: norint kaip aš pirkt VWCE, reikia Vokietijos rinkos leidimo, nes default’u VWCE perkamas iš Xetra arba Miuncheno biržų.

Paprasčiausia turbūt atsidaryti visų Europos šalių leidimus ir tiek.

Interactive brokers trading permissions to trade ETFs

Ar galėsiu TSG kauptą portfelį persinešti į Interactive Brokers?

Geriausia dalis, kad taip, galėsi! Žinau, kad too good to be true, bet tokios jau tos sąlygos, kad kaupiant portfelį iki 100k, galima naudotis tuo pačiu IB, pasijungus TSG kainodarą, bet kai tik pasieki $100k portfelį ir IB kainodara pasidaro patrauklesnė dėl dingusio inactivity fee, savo IB paskyrą gali atjungti nuo TSG ir tapti pilnateisiu ir grynakrauju Interactive Brokers klientu.

Na, bent jau tokį atsakymą gavau iš IB support’o, pats, be abejo, dėl portfelio dydžio, dar per šį procesą nepraėjau.

Ar galėsiu TSG kauptą portfelį persinešti pas kitą brokerį?

Taip, priešingai nuo Trading212, kuris iš pirmo žvilgsnio irgi atrodo kaip patrauklus pasirinkimas naujokui, TSG leidžia perkelti portfelį į kitą brokerį nerealizuojant pelno bei neišsiparduodant pozicijų (kas iššaukia mokestinę prievolę). Tad argumentas, kad čia tokia kainodara laikina ir kažkada bus pradėtas taikyti inactivity fee manęs negąsdina, nes taip atsitikus, ramiai persinešiu portfelį kur tuo metu bus geriau.

Summa summarum

Registruojantis į Interactive Brokers per TradeStation Global galima gauti geriausia iš dviejų pasaulių. Saugumą, stabilumą bei ilgalaikiam investavimui pritaikytą platformą. Bet tuo pat metu, už savo myzernas investicijas mokėti lygiai tokius pačius myzernus mokesčius per TSG.

Aš pasirinkau IB per TSG todėl, kad:

 • Noriu investuoti reguliariai kas mėnesį, mokesčiams paliekant iki 1% sumos.
 • Noriu ramiai miegoti naktį žinant, kad investicijos apdraustos ir portfelis patikimose rankose
 • Noriu turėti galimybė persinešti portfelį pas kitą brokerį, pasikeitus kainodarai
 • Noriu turėti prieigą prie gerų ir populiarių ETF’ų

Bet svarbiausia, noriu išvengti galvos skausmo kažkada ateityje, persikeliant sukauptą $100k portfelį į IB ir per naują mokytis naudotis nauja platforma.

Taigi, man asmeniškai TSG pasirodė kaip gelbėjimosi ratas lietuviškoje investicinių platformų nusivylimo jūroje. Jeigu tu panašiose rogėse kaip aš, siūlau užmesti akį!

O gal jau naudojiesi kurį laiką ir pastebėjai mano nepaminėtų pliusų/minusų? Pranešk komentaruose!

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinės paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją patys.

62 Replies to “TradeStation Global: geriausias brokeris ilgalaikiam investavimui į ETF Lietuvoje 2020-aisiais?”

 1. Labai įdomus straipsnis. Kaip su dividendų apmokestinimu? galima pateikti 8-wben formą?

  1. Ačiū už komentarą!

   Taip, W-8BEN pateikti galima. Viskas galioja kaip ir Interactive Brokers, tad europiečiams registruojantis net automatiškai paprašo susipildyt šią formą ir pasirašyti.

   1. Noriu paklausti dėl parašo. Ar reikia turėt elektroninį parašą, ar užteks ranka daryto ir slėnį?

    1. Turi omenyje kuriantis paskyrą? Iš tiesų, gal užkrito, bet berods niekur išvis nepasirašinėjau. Tiesiog priduodi daug savo dokumentų ir taip įvyksta asmens verifikavimas.

     1. Aš turėjau omeny paskutinį jūsų postą …automatiškai paprašo susipildyt šią formą ir pasirašyti. Matyt ne taip supratau

    2. Teisingai, dabar supratau dėl ko klausėt. Ne, net ir ten nieko nereikėjo pasirašyti, visos formos buvo tiesiog IB sistemoje registruojantis.

   2. O gal galima sužinoti kas yra W-8BEN formą ir ką reikia apie tai žinoti pradedant ivestuoti per TradeStation Global?

    1. Tai svarbu norint išvengti dvigubo dividendų apmokestinimo (susimokant tiek US mokesčius, tiek LT mokesčius) investuojant į dividendus reguliariai mokančius vienetus ar pavienes įmonių akcijas. Naujokui tai neturėtų rūpėti, nes naujokams apskritai nėra ko lįsti į pavienes akcijas.

     Bet kokiu atveju, ta forma užpildoma automatiškai ir jos nepavyks išvengti registruojantis, tad dėl to rūpintis nereikėtų.

 2. Aciu uz gera straipsni! Kaip tik pats bandziau atlikti namu darbus ir panasu, kad neprasoviau renkantis brokeri. Tik uzsiknisau laukti account verification.

 3. Ar jau gavai dividendų ir gali pasakyti kokį procentą mokesčių išskaičiuoja? Klausiu, nes vienam kolegai 30 proc. per IB nuskaičiavo. Gal kažką blogai su W-8BEN primalė pildydamas.

  1. Ne, pats negavau. Aš investuoju į Accumulating ETF’us, tai dividendai automatiškai grįžta atgal į fondą. Dar ilgai taip bus, todėl iš savo patirties neteks pereiti per procesą.

   Siūlau rašyti į supportą, IB “withholdina” 30% automatu, matyt paprašys papildomai susipildyti formą ir grąžins perviršį. Čia bent jau savo analizę darydamasis taip supratau.

  1. Ačiū už komentarą ir pagyras! 🙂

   Daug EU brokerių yra residuojantys UK. Tiek IB, tiek TSG, tiek Trading212. Tai su visais situacija ta pati – turi pasikūrę atskirą entity ir banko sąskaitas kokioje kitoje šalyje – IB atveju Liuksemburge ir nesuradus išeities su UK, visų vartotojų excess cash bus perkėliamas ten. Tokiu atveju gautume naują sutartį persirašymui.

   O jau įsigytas turtas, tai yra pačios akcijos, kaip supratau, išvis laikomas US ir prižiūrimas SEC, tai Brexit’as egzistuojančiam portfeliui neaktualus.

   Bet, tikėtina, tarp EU ir UK bus sudarytas koks treaty dėl šių tarptautinių brokerių ir niekas apskritai nepasikeis bent jau iš anksčiau ten patekusiems vartotojams.

 4. ačiū labai! iki šiol naudoju admiral markets, nes jie už bankus pranašesni ir supportas lietuviškas yra labai labai greitas.
  Tačiau admiral markets turi rimtų apribojimų ilgam kaupimui, vienas iš tokių yra paveldėjimas. Nes admiral markets atveju tiesiog leistų paveldėtojui viską išparduoti ir persivesti sau į sąskaita. Skamba kaip ir neblogai, bet už pardavimą turėtum su valstybe pasidalinti turtu 🙂

  IB turi variantą joint account ir galima kaupti kartu. Tik vis dar esu procese dėl bendros sąskaitos, nes IB supportas rašė, kad reikalinga bendra sąskaita, o LT tą teikia tik vienintelis bankas. Tai 6nuliai, tau ir kitiems bus aktualu paveldėjimas, gal yra koks kitas variantas negu joint account on IB ir bendra sąskaita investavimui banke?

  1. Labas, Mindaugai! Dėkui, kad pasidalinai, bus naudinga kitiems.

   O tu įsitikinęs, kad tau reikia būtent joint account? Kiek skaičiau, joint account yra labiau verslo partneriams ar kitaip nesusijusiams asmenims. Jeigu čia kalbama apie vyrą ar žmoną, galima daryti Family Advisor account. Tik tas, kad dėl dviejų nelabai apsimoka, ten labiau kai 4 žmonės su skirtingomis strategijomis.

   https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4945&p=accountstructures

   Jeigu porelei, ne paprasčiau tiesiog turėti vieną account’ą? Ir jeigu yra poreikis, abu gali turėti prisijungimus. Pas mus tai aš head of finance ir antrai pusei tik pateikiu ataskaitas, bet ir tos išrinktajai kol kas ne itin įdomios :))

   Beje, registruojantis ir nurodžius, kad Married, kaip visur reikia pateikti žmonos sutikimą. Tai na aišku, kad turtas abiejų. O jeigu dar not married, tai marš į zaksą susirašyti bent, jeigu jau vistiek kaupti senatvei kartu norite 🙂

   1. Ir aš taip galvojau, kad užtenka statuso vedęs, tačiau pradėjus gilintis išlindo tokia situacija, kad paveldėjimo atveju žmona galės tik viską parduoti ir persivesti sau į sąskaitą. Kas iš esmės reiškia daug mokesčių valstybei.

    Tavo atveju, kai tu namie esi CFO, tai įsivaizduok, kad viskas labai gerai sekasi ir sukaupi 7 nulius vietoj planuotų 6, bet gyveni kiek statistinis lietuvis, tai tavo našlei tuomet reikės visus tuos 7 nulius persivesti į kitą sąskaitą ir susimokėt 15% gmp. Nors realiai našlė tikėtina, kad norėtų toliau kaupti ar pardavinėti po mažą gabaliuką sukaupto turto, o ne viską iškarto. Todėl ir atsiranda kitoks sąskaitos tipas.

    Kuris tiksliai aš nežinau, nes pradžioje IB supportas pasiūlė Trustą sudaryti, tada besiaiškinant nuėjom iki Joint acc.
    Galbūt ir Family man yra reikalingas, tai dar užtruks kol išsiaiškinsiu. Nes jeigu iš pradžių blogą tipą pasirenku, tai migracija visada gaunasi (parduodi viską->susimoki mokesčius->perki ant naujo acc tipo).

    1. Įdomi tema, tai pabandžiau įlįsti giliau. Tavo numatomas scenarijus galioja tik jeigu perki tiesiai US-assets, tuomet IB automatiškai turės apmokestinti bet kokį paveldėjimą virš $60k. Bet, tarkim visi lietuvių perkami ETF’ai yra denominuoti Europoje (Airija ar Liuksemburgas), tai techniškai jie nėra US-assets, todėl ši taisyklė negalioja.

     Gana plačiai tai išdiskutuota čia: https://www.bogleheads.org/forum/viewtopic.php?t=150851

     Nesu dar pats įsitikinęs 100%, bet kiek supratau prisiskaitęs – pats paveldėjimas vyktų tiesiog perkeliant turimus ETF’us iš tavo sąskaitos, į žmonos sąskaitą. Be jokių mokesčių ir be būtinybės parduoti. IB tiesiog perkeltų pozicijas, o jau paveldėjimo mokesčiai priklauso nuo kiekvienos šalies atskirai.

     1. ooo gerulė diskusija!
      Galbūt taip ir yra, nes swedbanko (kur free baltic prekyba iki 30k), tai paveldėjimo atveju perkeltų į žmonos sąskaitą ir done deal.

      Jeigu IB irgi taip daro, tai problem solved! Ačiū už info 😉

     2. Panašu, kad nėra aišku kaip ten yra paveldėjimo atveju… tarsi daugiau linkstama, kad iki 60k jeigu esi non-US ir perki non-US ETF, tai gal ir nemokėsi paveldėjimo mokesčio. Arba iki 60k vienas mokestis, virš kitas “For nonresident aliens then, the rate will be somewhere between 26% and 40% on assets above $60k.”

      Taigi daug klaustukų su paveldėjimu, o kem procentų atiduoti būtų žiauriai gaila, tai matyt dar reikės skaityt, domėtis ir IB supportą kankint 😀

    2. Bandau ir aš atsidarinėt, tai turiu tą patį klausimą dėl kokį account type pasirinkti.

     Mindaugas, ar pavyko dar kažką labiau išsiaiškinti ir galų galė kokį variantą pasirinkai?

 5. Family Advisor account
  https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4945&p=accountstructures

  Tai gaila, bet čia toks apgaulingas pavadinimas, bet iš esmės jis reiškia, kad tu turi mažą klientų ratelį. Tačiau tarp klientų sąskaitų pervedinėti vertybinių popierių negali t.y. klientas A yra nepriklausomas nuo kliento B ir paveldėjimo atveju Family accountas netiktų.

  Tikrai nesu pirmas susiduręs su paveldėjimu ir IB manau turės man tinkamą variantą, tiesiog užtrunka išsiaiškinti. Realiai todėl ir komentuoju su viltimi, kad kažkas gal jau išsiaiškino 🙂
  Kartą jau suveikė komentavimas, kai norėjau baltic ETF (ir voila https://www.honestfire.lt/periodinis-investavimas-baltijos-salyse/)

 6. Ačiū už straipsnį. Gal gali patikslinti kur tas minėtas finansinio raštingumo testukas yra atliekamas?

  Bandant atlikti Trade iššoka štai kas:
  “You currently do not have trading permission for this instrument type. Update Trading Permissions from the Trade Configuration page in Account Management.”

  Ar tai ir yra tai, apie ką buvo straipsnyje kalbama ir ko šiuo metu trūksta man?

  1. Labas, Aivarai!

   Taip, šitas error’as tą ir reiškia. Jis taip pat dar gali reikšti, kad tavo paskyra sukurta, bet dar neaktyvi iš TSG pusės. Man šitas užtruko papildomas 2-3 dienas.
   Jeigu per IB web’ą, tai eik į Meniu –> Settings –> Account settings ir ten yra atskiri Trading permission kiekvienai kategorijai. Aš turiu tik Stocks ir Bonds, nes tik tiek tereikia norint pirkti ETF’us. Įsitikink, kadp as tave šie įjungti, o jeigu ne – pasiprašyk įjungti, ten yra mygtukas 🙂

 7. Labas, šešiNuliai 🙂

  Puiku, kad atrastas dar vienas būdas investuoti. Ačiū! 🙂

  Norėjau tik pridurti šį tą.

  Pirma, skaičiuoti išlaidas pagal bendrą portfelio sumą yra turbūt įprasta. Tačiau sakinys „Tarp FIRE bendruomenės šnekama, kad investicijų mokesčiai jokiais būdais negali viršyti 2%“ man sukėlė staigų antakių kylimą į viršų.

  Nebent tie 2% apima fondo vidinius mokesčius, komisinius už sandėrius platformoje, metinį platformos mokestį, mokesčius už dividendus, mokesčius už kapitalo prieaugį. Jei į tai nėra įskaičiuota paskutiniai du dalykai, tai 2% yra apiplėšimas, po kurio nebeliks duonos senatvei 🙁

  Kaip bebūtų, dar iš Baltijos biržų investavimo laikų turėjau paprastą taisyklę. Komisinis negali būti >0,5%. Todėl, kaip tavo pavyzdžiuose, 300€ būtų ta suma, kuomet investuočiau ir sumokėčiau 1,5€ komisinį.

 8. Sveiki,
  Labai sudomino TSG, taigi pabandžiau užsiregistruoti. Paprašius registracijoje 4 asmens patvirtinimo etapus atlikti (deposit, phone, ID, address) patvirtinau tik tris. Telefoną, ID ir adresą, galvojau pinigėlius pasiliksiu pervesti kai visi trys bus okey. Tačiau atsidarau kitą dieną sąskaitą ir matau, kad mano sąskaita atidaryta. Tai dabar esu biški confused, kuriame etape as turėčiau tuos 1000$ pervesti kad viskas veiktu? Jau galima pačiame accounte?

  1. Gali būti, pas tave dar neaktyvi sąskaita. Aš kelias dienas turėjau IB paskyrą, kurioje galėjau naršyti, bet negalėjau atlikti market veiksmų, tai yra treidinti.

   Arba tiesiog praslydai per jų KYC procedūras kažkaip. Aš pavedimą atlikau dar negavus pirmų trijų patvirtinimų, tai negaliu daugiau pakomentuoti.

 9. Dabar pats aplikuoju tai ten rašo taip aplikacijos formoje:

  We review funded account applications first.
  If for any reason your application does not get approved, we will send your money back.

  Tai kaip supratau tasp ervedimas tik pirmumo teisę suteikia pačiai aplikacijai.

 10. Sveikas. žvalgausi pradėti investuoti į ETF. Dar nelabai gaudausi, todėl norėjau paklausti. Dabar užsiregistravau Luminor demo ir bandausi.. Ar yra koks skirtumas jeigu aš pirksiu tavo minėta Vanguard ETF VWCE per Vokiečius už 73,72 EUR arba tą patį per UK už 72,01 svarų. Yra koks skirtumas su mokęsčiais ar dar kuom nors? Gal dar ką reikėtu žinoti? Ačiū.

  1. Nekomplikuojant visko per daug – turėtum investuoti ta valiuta, kuria gauni algą. Jeigu gyveni UK – tuomet pirk už svarus, jei Lietuvoje – už eurus Vokietijos ar bet kurioje kitoje biržoje. Produktas tas pats, tik dėl skirtingų valiutų gali atsirasti konvertavimo kaštai, kurių mes nenorime.

   Daugiau, galima sakyti, jokio skirtumo nėra arba tu, būdamas smulkus investuotojas, tikrai nepajausi.

   1. Ačiū už atsakymą 🙂 Jeigu galima dar norėčiau paklausyti, ką tos raidės reiškia P / N (EUR) -44 ??? Nesuprantu, kaip jos verčiasi..

    1. P/L būtų profit/loss. P/N niekur nemačiau ir man asmeniškai čia negirdėtas finansų terminas. Net googlinant nieko nerandu. Kur čia toks pateikiamas?

 11. Žmonės išgyrėt jūs tą IB, bet kad ten prisijungti neįmanoma, website po kelias minutes loadina ir taip visą dieną. Jūs čia dažnai tarp vargstat? Info vartotojams jokios, FB tik kažkoks kvailas botas paliktas. Gal tada geriau Admiral Markets?

  1. Man viskas puikiai veikia, gal papuolei ant kokio maintenance. Juk IB yra didelis pasaulinis žaidėjas, jau į ką ką, bet į serverius tikrai investuoja atitinkamai.

   O ir šiaip – žiūrint ko tau reikia. Jeigu trade’ini ir nuolat nori turėti brokerį ant ragelio, tai IB to negausi ir TSG kainodara net tam nėra optimali. Bet jeigu, kaip aš, nori tiesiog prisijungti kartą per mėnesį ir atlikti vieną pirkimą – tai blizgios vitrinos tam nereikalingos. Geriau be jų, bet su mažesniais mokesčiais.

 12. Puikus straipsnis! Dar nepradėjau investuoti, bet domiuosi apie galimybes kaip investuoti apie ETF. Tačiau skaitydamas straipsnį pamačiau permissions reikalingus perkant per minėtą brokeri. Reiškias visiškai žalias žmogus dar niekur ne investavęs neturi galimybės investuoti platformoje? Ar aš nesupratau konors

  1. Labas, Nerijau. Taip, permissions reikalingi, bet juos susipildai pats ir “pareikalauji” pats. Be patirties tau tikrai leis tiek bonds, tiek equities, tad ETF’us įsigyti galėsi net ir nemeluodamas. Griežtesni reikalavimai yra norint prekiauti opcionais ir kitomis sudėtingesnėmis finansinėmis priemonėmis, bet tuo aš pats nesinaudoju.

   Tai trumpai – būdamas visiškai žalias tikrai galėsi įsigyti tiek akcijų, tiek obligacijų, tiek mano blog’e aprašytų ETF’ų.

  1. Pas mane įjungta akcijos ir obligacijos – visos Europos šalys. Svarbu įsijungti pvz. Vokietija, nes kitaip neleis pirkti US produkto, prekiaujamo Vokietijos biržoje.

 13. Turiu biškį nemalonų klausimą 😊 Ką tik perskaičiau, kad sunkiai sekėsi uždaryti mirusio žmogaus Revolut sąskaitą. O IB juk ne Lietuvos jurisdikcijoje, tad gal dar sunkiau? Žinai, juk būna avarijos, nelaimingi atsitikimai… Ir sumos ten didelės susikaupia. Gal kur reikia įrašyti paveldėjimą? Ta prasme, kam suteiki teisę tvarkyti savo sąskaitą po mirties? Nors ir čia šüdas gaunasi, nes prisijungimui reikia mano piršto 😁

  1. Taip, IB paveldėjimas vyksta taip pat kaip bet kokio kito užsienyje laikomo turto – per notarus, ilgai ir neaiškiai. Bet su savo žmona galima susikurti joint account ir tuomet abu gali valdyti tą account’ą lygiavertiškai – tiek prisijungti, tiek pirkti/parduoti, tiek perimti, kai vienas iš sutuoktinių miršta 🙂

   Paveldėjimo dalis nėra vien tik IB ar kokio brokerio klausimas, apskritai nėra aiškumo visoje EU. Gal kol numirsime ir bus koks palengvinimas, bet šiaip svarbu kažkur aiškiai laikyti surašyta – ką ir kur turim, kad vėliau artimiesiems nekiltų bėdų ir tas turtas nepasimestų.

   1. “bet šiaip svarbu kažkur aiškiai laikyti surašyta – ką ir kur turim, kad vėliau artimiesiems nekiltų bėdų ir tas turtas nepasimestų“ – BUTENT!
    Tavo blogą radau neseniai, bet jis man patinka, nes tu racionaliai, aiškiai ir paprastai perteiki mintis. Ypač patiko pacituota sakinio dalis, pats dar tokio sąrašo neturiu, tačiau ateičiai rengiausi ruošti, smagu, kad kažkas mąsto taip pat, nes kaip taisyklė, šeimoje finansų/ investavimo klausimais rūpinasi vyras, tad nutikus nelaimei moteris net nežinos nuo ko ir kur pradėti ieškoti turto..

  1. Geriausia imti joint account su žmona ir tuomet visiškai jokios procedūros. Tu miršti, o žmona toliau valdo account’ą.

   Jeigu turi single account, svarbu pačiam surašyti prisijungimus, turimą turtą ir paruošti testamentą. Tad, tiesiog pasidaryti namų darbus. Swedbank’ą, tiketina, šiuo metu dar paveldėtų lengviau ir greičiau. Tačiau kol mirsime, manau bus daug labiau standartizuota EU rinka.

 14. Sveiki,

  Ačiū už puikų straipsnį. Kadangi TSG yra įsteigta UK, tad labai įdomu kaip bus su BREXIT’u 2021-01-01 ir kokios sąlygos, mokesčiai, draudimai ir t.t. bus europos įnvestuotojams? Peržiurėjus TSG FAQ nieko išvis apie tai nerandu.

  Ačiū.

 15. Ačiū už apžvalgą 👌 Skamba kaip puiki vieta imtis ETF’ų, bet mane, kaip mailių, truputį atgraso tas 1k startui. Gal domėjotės panašiomis alternatyvomis, neturinčiomis tokio slenksčio? Trading 212?

  1. Labas, Linai,

   Trading 212 viskas gerai, bet jie neleidžia persinešti portfelio, o mokesčius pakeisti gali bet kada, tai tas mane atgrasė. Ne itin aktualu tau dabar, tai pradiniam kaupimui kodėl gi ne. Šiaip solidus ir žinomas brokeris, gali naudotis.

   Alternatyva, taip pat, yra tiesigo fondo pirkimas per Swedbank. Yra padorių ten ir visiškai nemokama prekyba, tai aš turbūt pats investuočiau ten jei visiškai nuo nulio, kol sukaupsi pirmąjį 1k ar daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.