Interactive Brokers ir Brexit

Brexit Brexit Brexit.

Jau net prieš 4 metus įvykęs balsavimas (jaučiate, kaip bėga laikas?) nepaleidžia mūsų iki šiol. Atsibodo, bet dar šiek tiek paklausykite.

Jeigu manėte, kad Brexit jūsų nepalietė, galvokite iš naujo. Na, aišku, jeigu skaitote šį blog’ą ir investuojate per Interactive Brokers pagal rekomendaciją dėl mažiausių mokesčių ilgalaikiam investuotojui.

Deja, IB (Interactive Brokers) yra UK registruotas brokeris ir nuo kitų metų mes tiesiog negalime būti jo dalimi.

Man pačiam kyla daug klausimų ir ne į visus dar randu atsakymą, tad surašysiu kol kas ką pavyko išsiaiškinti. Gal bendromis jėgomis dar papildysim komentaruose.

Keičiama jurisdikcija

Dar rugsėjį IB platformoje gavau pranešimą, kad nuo kitų metų visas mano turtas bus permigruotas iš IBUK į IBLUX (Liuksemburgas), IBIE (Airija) arba IBCE (Central Europe padalinys, Vengrija).

Niekaip nerandu to pranešimo, gal čia ale tas kur nuspaudi ir išnyksta, bet jų FAQ randu lygiai tą pačią informaciją, kurią prisegu.

Šiaip mums realiausi IBIE ir IBCE variantai, nes perkėlimai į IBLUX jau vyksta dabar. Turbūt logiška prielaida, kad mes būsime perkelti į Vengriją kartu su visa Rytų Europa. Čia, žinoma, jeigu IB spės sutvarkyti reikiamus popierius ir atidaryti IBCE šaką.

FAQ: What action is IBKR taking to ensure continuity of brokerage services when the Brexit 
transition starts January 1, 2021? 
Interactive Brokers Group ("IBKR") and its UK affiliate Interactive Brokers (U.K.) Limited 
("IBUK") have been planning for the end of the Brexit transition period, currently scheduled 
for 31st December 2020, and have been preparing alternative arrangements for our 
European customers. 
Our priority is to ensure a seamless transition and continuation in the provision of brokerage 
services to our customers with minimal disruption and minimal changes. Clients impacted by 
this event will receive notifications outlining the changes and timelines. 
In 2018 IBKR established Interactive Brokers Luxembourg SARL ("IBLUX") which received 
regulatory authorization in November 2019. In addition, we are in the process of creating two 
additional brokers based in the European Union: Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE") 
and Interactive Brokers Central Europe Befektetési ZRt ("IBCE"). 
It is our intent to migrate all clients impacted by Brexit to one of these three European Union 
based brokers ("EU Brokers") prior to December 31, 2020. Migration to IBIE and IBCE is 
subject to receiving regulatory authorization from the relevant National Competent Authority. 
If you received an invitation to migrate your account to IBLUX, please refer to the 
Frequently Asked Questions concerning the proposed migration of accounts from IBUK to 
IBLUX

Ką tai keičia?

Iš verslo pusės, tai vis dar tas pats mūsų mylimas Interactive Brokers su tais pačiais mažais transakcijų mokesčiais.

Juk koks realiai skirtumas kuriam verslo vienetui tave susegmentuoja tiekėjas, taip?

Tikrai taip, jeigu perki reples per Amazoną. Bet jeigu perki vertybinius popierius, kuriuos planuoji laikyti 50 metų, tuomet šiek tiek turi rūpėti.

Matote, kiekviena šalis turi skirtingas investuotojų apsaugas. Na gerai, ne kiekviena skirtingas, daug ką diktuoja EU, bet kadangi UK palieka EU ir mes pas juos prekiauti nebegalime, esame perkeliami į EU jurisdikciją.

Ir įsijungia naujos apsaugos. Deja, gerokai mažesnės.

Ką turėjome UK?

Kaip rašiau, geriausia buvimo UK dalis yra FSCS apsauga – visas investicinis turtas yra draustas £85,000. Šiaip dar geriau, nes jeigu perkate tiesiogiai US akcijas, joms apsauga buvo iki $500,000 pagal SIPC. Bet perkant Europoje denominuotus ETF’us, turėjome bent tuos £85,000.

Currently, provided they meet eligibility requirements, IBUK clients may be protected in relation to investment services under the UK Financial Services Compensation Scheme (“UK FSCS”) at an amount of up to £85,000. As IBUK clients are carried by our US broker, IBL, the securities segment of their account may be eligible for insurance by the Securities Investor Protection Corporation (“SIPC”) at an amount of up to USD 500,000.

Ką turėsime po Brexit?

Deja, po Brexit ši apsauga ženkliai sumažėja. Nesvarbu ar turtas bus perkeltas į IBLUX, į IBCE ar į IBIE, apsauga automatiškai krenta iki 20,000 Eur.

Under the EU Brokers IBLUX, IBIE and IBCE eligible claimants may be entitled to claim compensation up to a maximum of EUR 20,000.

Q: How will my account protection be impacted? 
A: The insurance protection available to clients in the event of broker default is generally less favorable in the EU as compared to the UK or US. 
Currently. orovided they meet eligibility requirements, IBIJK clients may be protected in relation investment services under the UK Financial Services Comoensation 
Scheme FSCS") at an amount of up to ESO,OOO, As IBLJK clients are camied by our US broker, IBC, the securities segment of their account may eligible for 
insurance by the Securities Investor Protection Corporation C SIPCO at an amount of up to USO 500,000 (subject a cash sublimit of USD 250,000). 
Under the ELI Brokers IBLUX, IBIE and 18CE eigible daimants may be entitled to claim compensation up to a maximum Of EUR 20,000. More information on the 
applicable scheme, coveraoe and claim elioibility will be provided together with our request to transfer. 
Given the overall caoitalization of the Interactive Brokers, Group at USO S. 25 billion, along with the Drudent margin policies, enforced across all brokers, which 
include pre-credit Checks prior to order acceptance and liquidation Of accounts that fall Out Of margin compliance, believe that this migration will have 
no impact upon the overall safety and soundness of clients' assets.

Ką tiksliai apsaugo šie limitai?

Prieš pasileidžiant į paniką noriu pabrėžti. Ši apsauga įsijungia tik tada, kai brokeris yra visiškas scam’as ir apgaulės būdu ištaško jūsų turtą.

Labai svarbu suprasti, kad įsigytas investicinis turtas šiaip laikomas atskirai nuo brokerio turto. Tad, net brokeriui ir bankrutavus – jūsų įsigytas turtas lieka jums ir tiesiog perkeliamas į naują brokerį administruojant bankroto bylą.

Tad brokeriui elgiantis sąžiningai ir tiesiog prastai valdant verslą (kas iššaukia bankrotą), jūs neprarandate nieko. Turimos akcijos ir ETF’ai tiesiog perkeliami pas kitą valdytoją. Čia jeigu įvyksta etiškas užsilenkimas.

Tačiau, jeigu kalbame apie visišką scam’ą kaip Madoff’o skandalas, kai turto valdytojas sąmoningai savinasi investuotojų turtą ir jį ištaško. Va tuo atveju įsijungia apsaugos ir nesvarbu kiek turėjote, atgausite max 20,000 Eur per brokerį.

Šio skandalo rizika IB atveju labai maža, nes tai yra viešai kotiruojama, nuolatos audituojama įmonė. Na, bet vistiek.

Kitos rizikos

Visi forumai ir reddit’ai, žinoma, dūzgia ir dėl kito dalyko. Iš gana stabilios ir vakarietiškos UK jų turtas perkeliamas į beveik diktatūrišką Vengriją. Žinoma, čia yra kažkokia politinė rizika, bet šiais laikais nu niekaip netikiu, kad EU narė galėtų paimti ir privatizuoti ar kitaip paveikti užsienio investuotojų turtą laikomą jų valstybėje.

Tai būtų šalies savižudybė užsienio investicijų (FDI) atžvilgiu.

Todėl, panašu, kad nėra baisiai didelio skirtumo kur atsidursime – IBCE, IBLUX ar IBIE. Teisiškai visos apsaugos ir įstatymai tie patys. Gal tik ant dūšiod būtų ramiau Airijoje ar Liuksemburge.

IB komunikacija

Vis atidėliojau šį įrašą, nes galvojau, kad bus daugiau informacijos. Jau beveik gruodžio vidurys, o dar iki galo nėra aišku kur bus mano turtas už 2 savaičių. Negerai.

IB iš savo pusės paruošė gana išsamų DUK’ą apie Liuksemburgo migraciją. Mums, matyt, visi atsakymai bus standartiškai tie patys.

Kol kas, kiek supratau, IB žaidžia popierizmus – paleidinėja brokerį Vengrijoje ir nori mus perkelti ten. Bet, kaip ir pavyzdingas studentas, tą daro beveik paskutinę naktį, todėl dar niekas ir nėra aišku. Iki metų galo kažką iš jų dar tikrai išgirsime.

Ką darysiu aš?

Mano požiūris yra kol kad nedaryti nieko. Kaip investavau per IB, taip ir investuosiu. Kai iškris kažkoks pranešimas dėl turto perkėlimo, paspausiu „Accept“ ir gyvenam toliau.

Nors portfelis IB jau ir dabar šiek tiek viršija tuos 20k Eur, bet na dar ne 200k, kad būtų ką skaidyti.

Noriu, kad suprastumėte – tie 20k Eur yra visiško pasaulinio skandalo saugiklis.

Interactive Brokers šiaip yra labai respektabilus ir vienas seniausių brokerių pasaulyje, tad neatsakingas lėšų valdymas būtų labai jau didelis black swan įvykis.

Žinoma, norėčiau net ir tos minimalios rizikos neturėti.

Kaip ir visur gyvenime, visų savo kiaušinių vienoje pintinėje laikyti nederėtų. Todėl kai portfelis išaugs, matyt, mąstysiu apie keletą skirtingų brokerių, kad šiek tiek praskaidyti tą riziką.

Tikrai neketinu 200k portfelio skaidyti po 10 skirtingų brokerių, kad gaučiau 20k Eur apsaugą kiekvieno fraud’o atveju, bet natūraliai augant portfeliui už keletos metų manau atsiras papildomas brokeris. Na, kad ir dėl šio blog’o skaitytojų apšvietimui.

O iki to laiko, tikiu, fintech’as atpūs jau naujų vėjų į mūsų finansiškai užmirštą Lietuvą. Arba skandinaviški bankai prabus iš gilaus žiemos miego ir pasiūlys konkurencingas kainas ilgalaikiams investuotojams.

Bet kokiu atveju, atlikęs veiksmą – tikrai informuosiu ir jus.

O kol kas – keep calm and carry on.

Keep Calm and Carry On Red Poster

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

22 Replies to “Interactive Brokers ir Brexit”

  1. Uždarant fondą, jo vienetai tiesiog likviduojami (išparduodamos akcijos, kurios sudaro tą fondą) ir visa vertė pervedami investuotojui. Jūs nieko neprarandate.
   Minusas tik tas, kad uždarius poziciją iššaukiama prievolė susimokėti GPM’ą jau dabar, net jeigu visą sumą norėjote reinvestuoti. Tai reinvestuoti galėsite mažesnę sumą po mokesčių. Todėl fondo uždarymas šiaip yra nepalankus įvykis investuotojui.

   Guodžia tai, kad labai maža tikimybė, jog kada nors bus uždaryti populiarūs, platūs ir pasyvūs ETF’ai. FT straipsnyje minimi fondai, nors ir Vanguard’o, yra labai maži, nišiniai ir net aktyviai valdomi. Tokie, nesulaukus populiarumo, uždaromi daug dažniau, nes kažkas prie jų turi aktyviai dirbti.

 1. 20000 apsauga galioja pas brokeri saskaitoje laikomam cash’ui. Vertybiniai popieriai, kurie jau yra nupirkti, priklauso tau ir niekas ju pasisavinti nebegali.

  1. Kaip matai, čia yra 2019 balticmustache apžvalga, o dabar jau baigiasi 2020 🙂

 2. Perkėlimas, visgi, bent man, buvo pasiūlytas į Airiją, o ne į Vengriją. Ir tik Naujųjų išvakrėse. Niekas per daug nesikeičia. Sutikti arba nesutikti su perkėlimu būtina iki sausio 17d. arba gali būti užfreeze’inta paskyra.

  Aš jau sutikau su perkėlimu ir žiūrėsim kas vyks toliau.

  1. Aš irgi maniau, kad bus į Vengriją perkėlimas, bet pasirodo į Airiją, tai šiek tiek netgi apsidžiaugiau. Viską supildžiau, dar kartą ID reikėjo įkelt, bet kolkas nieko kažko naujo nesimato, neatkreipiau dėmesio, per kiek laiko įvyks perkėlimas.

 3. Hm… mane kažkodėl į Vengriją nukreipinėja. Paskaičiau, kad Vengrijoje 100k draudimas galioja, kas gal ir bus vienintelis guodžiantis dalykas.

  Bet kita vertus, IB vertinu, kaip patikimą brokerį. Matyt turėjo kažkokių naudingų sau motyvų, jei pasirinko Vengriją.

 4. Sveiki, man pasiūlė persikelti į Airiją, tikriausiai bent subjektyviai vertinant šalis, geriau jei Vengrija dabartinėje situacijoje.

 5. Turėjau slaptą viltį, gal paliks IBUK ir bus vėl galima pirkti US ETF. Bet dėja, grasinantys priminimai keliauja. Teks movinti į Vengriją.

 6. Sveiki, ar kas nors tiesiogiai IB turintys paskyrą gavo pasiūlymą perkėlimui į Airiją?

  Matau, kad tiems, kas naudojasi tarpininkais kaip TradeStation Global ar Myriad Capital pasiūlė į Airiją.

  Turiu tiesiogiai IB, siūlo į Vengriją. Rašiau į supportą, parašė, kad dėl lokacijos ir portfelio dydžio nekeis savo pasiūlymo.

  Įdomu, ar kas nors tiesiogiai turintys IB gavo pasiūlymą į Airija ar Liuksemburgą? Jei taip, kokio dydžio portfelis?

 7. Aš t.p. turi portfelį tiesiogiai IB. Kiek skaičiau užsienio forumus, didžiąją dalį kreipia į Vengriją. Apart politinės situacijos, daugiau probelmų nematau. Bet ir tai, EU šalis, kaip ne, kaip. O apsauga dar didesnė, nei Airioje ir Luxemburge, 100k vietoje 20k. Manau tai galėjo būti viena iš priežąsčių kodėl IB nusprendė movinti į HU.

 8. Sveiki. Mąstau pradėti investuoti dalį gaunamų pajamų į ETF, neseniai perskaičiau ir įrašą jūsų bloge apie TSG kaip apie pigiausią brokerį tam tikslui. Bėda, kad TSG visai nebeleidžia registruoti naujos paskyros, matyt irgi dėl to paties Brexit. Kaip manot, kiek realu tikėtis, kad registracija kažkuriuo metu vėl bus leidžiama? Kokios alternatyvos būtų vertos dėmesio, nenorint būti nežinioje ir renkantis bent jau kažkur pradėti investuoti?

  1. Labas, Lu,

   Norėčiau turėti atsakymą, bet, deja, neturiu. Žinau tiek pat, kiek ir tu – tai yra, šiuo metu nauji klientai į TSG nepriimami ir mačiau skaitytojų gautus atsakymus iš supporto, kad „bandome tai atstatyti ASAP“. Tiesa, mačiau ir nerimą keliančių pastebėjimų, kad TSG pigi kainodara nutraukiama ir klientai perduodami dirbti tiesiai su IB, kas vistiek yra saugus, legit ir labai geras pasirinkimas, tik brangokas naujokui dėl $10/mėn inactivity fee.

   Global alternatyvų kaip ir yra, bet kol pats nesinaudoju, nenoriu mėtytis rekomendacijomis. Preach what you do, do what you preach šito blog’o filosofija, nes nesu aš kvalifikuotas diplomuotas ir viską žinantis finansų konsultantas, tai sugebu dalintis tik savo patirtimi. Matau, kad kyla šaršalas ir naujokams nėra kur dėtis, tai gal ir man pačiam reikės peržvelgti rinkos galimybes long-term investavimui vardan skaitytojų gerovės 🙂

   O šiaip rule of thumb, kad geriausia pradėti investuoti yra vakar. 🙂 Nesvarbu, kad ne pas tobuliausią brokerį su geriausiais įkainiais, bet svarbiausia pradėti.

 9. Ar ne tokios kartais sumos? Radau ne vienoje vietoj:

  €20,000 for IBLUX
  €20,000 for IBIE
  €100,000 for IBCE
  £50,000 for IBUK
  $500,000 for IB LLC

 10. Sveiki. Mane permete i Airijos IB. Raso kad:
  „The terms and conditions for your TradeStation Global account have changed, attached is the new TradeStation Global Software Subscription Agreement. Please review the agreement and click agree below to continue using the TradeStation trading and analytics software.

  The TradeStation subscription is $15.00 per month starting on March 1st 2021. Fees will be charged automatically from your Interactive Brokers account at the beginning of each month. There is no fee for the months of January or February 2021.

  If you maintain your monthly TradeStation Global subscription and related software support, the Interactive Brokers monthly inactivity fee of $10.00 will be waived until further notice.

  If you do not wish to continue using the TradeStation software please agree below and then unsubscribe from the TradeStaion Global service in Client Portal under „Settings/User Settings/Research Subscriptions/Third Party Services“ before March 1st 2021 to avoid being charged.“

  Tai taip suprantu atsiranda 15$ menesinis mokestis jei lieku su TradeStation? Tada labiau apsimoka likti su IB ir moketi inactivity fee jei jis yra 10$

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.