Interactive Brokers: geriausias brokeris ETF investavimui Lietuvoje (atnaujinta 2024-02)

Geriausias brokeris lietuviams investavimui į ETF 2024-aisiais

ATNAUJINTA (vasaris, 2024): IBKR buvo geriausias pasirinkimas lietuviams 2022-aisiais, išliko toks ir 2024-aisiais. Tačiau kai kurie niuansai keitėsi, todėl prisėdau atnaujinti dažniausiai užduodamą klausimą – per kur geriausia investuoti į ETF’us lietuviams. Arba kitaip – kur geriausia kaupti ilgai ir nuobodžiais, taupant link senatvės? Atnaujinta: link’ai, mokesčiai, apsaugos ir kita kas pasikeitė.

Įlindau į voratinkliais apaugusį savo inbox’ą ir perskaičiau per pastarąjį pusmetį gautas žinutes bei klausimus iš skaitytojų. Daugiau nei pusė klausimų vistiek užsibaigia ties „o per kur dabar investuoti?„.

tl;dr atsakymas (tingintiems skaityti): Interactive Brokers turi viską ko gali prireikti, už pigiai ir turbūt iki pat gyvenimo galo.

Taip pat, prisiminiau save pradžioje ir supratau. Didžiausia kliūtis pradėti investuoti yra pati pradžia – kur registruotis, ką pirkti, ką suspaudalioti. Nerimas ar neapgaus.

Nuo tokio tipo straipsnio pradėjau savo blog’ą, apžvelgdamas tuo metu, 2020-aisiais, geriausią sprendimą prieinamą lietuviams (TradeStation Global per IB), kuris, tikiuosi, bent keletą skaitytojų paskatino paimti finansus į savas rankas.

Tad, dabar, šešių nulių ketvirtojo gimtadienio proga, noriu pakartoti panašią finansų starto ekspertizę, nes situacija pasikeitė iš esmės. Noriu sukurti kažkiek pridėtinės vertės šiai mažai šešių nulių investuotojų bendruomenei ir įsijautęs į naujoko rolę aprašyti, per kur investuoti pradėčiau aš, jeigu startuoti tektų dabar. Tiesa, naujoką „sufeikinti“ sunku, nes pro visą registracijos procesą neturiu kaip praieiti, kadangi paskyrą jau turiu, tad jūs klauskite, nesidrovėkite.

Iš karto disclaimer’is, kad tai yra asmeninė nuomonė ką daryčiau aš (o iš tikro ir dariau bei toliau darau). Nesiruošiu daryti kitų platformų apžvalgų, lyginti įkainių, reaguoti į naujai paleistus startupus. Nesitikėkite iš manęs atsakymų į „ką manai apie platformą X?“, nes nieko aš apie ją nemanau ir dažniausiai net nesu girdėjęs.

Išsami visų platformų apžvalga yra darbas, o aš tiesiog rašau blog’ą.

Šiuo metu situacija su brokerio pasirinkimu Lietuvoje niekada nebuvo geresnė. Užtenka turėti vieną paskyrą ir į šonus net nesižvalgyti. Pagaliau turime galimybę investuoti kaip amerikiečiai ar vakarų europa, su tikrai mažais ir įkandamais mokesčiais, net ir investuojant mažomis sumomis, reguliariai. Taip kaip ir pridera.

Interactive Brokers, pašalinę neaktyvumo mokestį bei sumažinę komisinius, išgelbėjo jaunų millenials’ų pensijas ir šviesią ateitį. Platforma, kuria naudojasi turbūt 90% aktyvesnių Lietuvos investuotojų. O jau 4 metus savo kelionei į šešis nulius IBKR naudoju ir aš.

Šešių nulių investavimo tikslas

 • Investuoti kas mėnesį į ETF (plačiai diversifikuotą ir daug įmonių akcijų turintį fondą)
 • Maži transakcijų ir valdymo kąštai
 • Ramus miegas, nesijaudinant dėl brokerio ateities ir saugumo
 • Prieiga prie įvairių finansinių priemonių, norint vėliau diversifikuoti
 • Set up & forget tipo brokeris bei finansinės priemonės

Jeigu ir jūsų tikslai panašūs – IBKR galimai yra geriausias įmanomas brokeris ir jums.

Interactive Brokers (IBKR)

Saugumas

Kaip rašiau jau prieš 2 metus, Interactive Brokers yra vienas respektabiliausių brokerių rinkoje, kurį žino turbūt kiekvienas ilgiau investuojantis. Nuo 1978-ųjų veikiantis vienas didžiausių US brokerių yra dar ir listinguojamas Nasdaq akcijų biržoje. Brokerį US prižiūri pats SEC, o Europoje rizikas vertina UK institucija FCA. Todėl natūraliai, galioja ir FCA apsaugos, kurios draudžia indėlius bei kitas finansų įstaigose laikomas investicijas iki 85,000 svarų.

Tiesa, tie draudimai čia nesibaigia. Įvykus IB bankrotui, jūs savo turtą vistiek turite. IBKR yra tik brokeris, suvedantis jus su finansinėmis priemonėmis, bet įsigytą turtą (įmonių akcijas, ETF’us), jūs turite savu vardu. Priešingai nei kai kurie startupai, prekiaujantys išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, kurios tik atkartoja ETF ar akcijos judėjimą.

IBKR atveju – jūs, Šešetas Nuliauskas, esate įsigyto turto savininkas. Kaip, kad nusipirkus bemwą per autopliusą to bemwo neprarasite net ir autopliusui bankrutavus. Bemwas jau jūsų, nepaisant to kas vyktų su IBKR.

IBKR bankroto atveju jūsų turimas turtas, kadangi jis skaitmeninis, tiesiog būtų perkeltas kitur, pas kitą brokerį valdymui ir prieigai.

O tie draudimai iki 100k galioja tik pas brokerį laikomiems gryniesiams. Kurių, būnant pasyviu investuotoju, nėra ko apskritai laikyti neinvestuotų.

Tad reziume – IBKR yra senas, listinguojamas ir dėl to nuolat audituojamas brokeris, kuriame keletą milijardų turto jau eilę metų investuoja keli milijonai vakariečių. Žinoma, nuo scam’ų niekas neapsaugotas iki galo, bet čia ta tikimybė nu jau perdėtai maža.

IBKR mokesčiai

Nepaisant patikimumo, IBKR yra low-cost brokeris. Ale investicijų Ryanar’ais. Does the job ir įvykdo jūsų pavestą užduotį, tai yra – nutransportuoti jus iš taško A į tašką B – bet Ryanair’u žmonės skrenda ne dėl superinio aptarnavimo ar skanių pietų. Tai IBKR panašus. Treidinimo platforma labiau primins Swedbank’ą nei Revolut’o kid’tech’ą su ikonėlėmis ir grafikiukais, bet nu does the job ir ilgalaikis investavimas tai ne pasižaidimas su crypto už 5 eurus. Paprastas, solidus funkcionalumas.

O kaupiant 30 metų man svarbiau kaštai ir patikimumas, ne pramogos ir žaidimai. Tikiuosi ir jums.

IBKR kainodara gali pasirodyti sudėtinga, bet registruojantis pasirenki Tiered tipą ir realiai moki po 1.25 Eur per transakciją perkiaujant ETF’ais kol suma neviršija 2,500 Eur.

Virš 2,500 Eur per kartą moki 0.05%, kas nuo 3000 Eur yra tiesiog 1.50 Eur.

Viskas. Kapyš. Daugiau jokių kitų papildomų mokesčių. Nei inactivity fees, nei valdymo mokesčių, nei kažko kito. Tiesiog susimoki už kiekvieną transakciją ir eini toliau gyventi savo gyvenimą.

Daugiau apie kainodarą jų pačių web’e.

Aiškesniam supratimui, tiesiog lentelė su investuojama suma ir transakcijos mokesčiais:

Investuojama sumaIBKR fee
(per kartą investicijoms skiriama suma)(0.05%, min 1.25 Eur)
100 Eur1.25 Eur
200 Eur1.25 Eur
500 Eur1.25 Eur
1,000 Eur1.25 Eur
2,000 Eur1.25 Eur
3,000 Eur1.50 Eur
5,000 Eur2.50 Eur
10,000 Eur5.00 Eur

Kaip tikiuosi supratote – mokesčiai labai maži visais atvejais. O produktą gauni patikimą, europinį, kur vakariečiai milijonų vertės senatvės guolius kaupia.

Nuo kiek Eur apsimoka pereiti į IBKR?

Turbūt dažniausias klausimas. Mano bei internautų nusistovėjusia nuomone, sumokėti mažiau nei 1% mokesčių yra labai gerai.

Tad pagal šią logiką investuoti, kad ir po 125 Eur per mėnesį jau gerai ir per IBKR.

Tačiau, turint galvoje rinkoje esančią alternatyvą ir paprastumo dėlei, aš asmeniškai iki kokių 300 Eur/mėn pasitenkinčiau tiesiog Swedbank’o sąskaitos turėjimu ir reguliariu, automatiniu investavimu į Robur fondus. Plačiausias iš kurių ir panašiausias į VWCE (Robur Access Edge Global) turi tik 0.3% valdymo mokestį.

Su 100-300 Eur/mėn suma jau galima eiti ir į IBKR, bet tik su sąlyga, kad žinote, jog karjeros kreivė eina į viršų ir pajamos, o su jomis ir investuojama suma, netrukus kils. Tada, vengian mėtymosi ir ateities vargo, pats turbūt rinkčiausi IBKR paskyrą ir pradėčiau kelionę ilgalaikiu keliu.

Žinoma, visada galima opcija investuoti kas ketvirtį. Tuomet pakaupčiau 3mėn. po 100 Eur ir vienu ypu suleisčiau 300 Eur į pasirinktą ETF’ą @ IBKR. Bet čia rekomenduočiau tik investavimo entuziastams.

Mamos testas

Apsispręsti jums padės maniškis mamos testas. Manoji nori taupyti, nori investuoti, bet ją gąsdina kažkokie prisijungimai į užsienines angliškas platformas ir kažkokių veiksmų ten atlikimas. Juk apie pinigus kalbame, Šešete, sako ji. „O ką jei aš ten kažką ne taip prispaudinėsiu?“

Tad, paprastumo dėlei, mamai aš pakūriau Swedbank’o auto investiciją į Robur fondus, nes mamos sumos yra po 100-200 Eur/mėn ir mama tikrai nenori treidinimo platformos.

IBKR ne jums, jeigu:

 • bijote minimalios anglų kalbos
 • nenorite kas mėnesį atlikinėti kažkokio veiksmo
 • norite pinigus laikytis banke ČIA ŠALIA, į kurį galite fiziškai nueiti

Iš tiesų net žmonai pa’set’up’inau automatinį investavimą į Robur Access Global fondą per Swedbank’ą, kad dalis pinigų būtų ir jos pusėje bei lengvai pasiekiamų, o ne viskas perkelta į IBKR. Jos finansinė disciplina tikrai ne tokia, kad kas mėnesį atsimintų kažkur jungtis, persivedinėt pinigus ir atlikti pirkimus. Tokie dalykai mūsų šeimoje yra exciting MAN, bet tikrai ne jai. 😀 Tad nei žmonos, nei mamos neapkraunu ir palieku Swed’e, didžiąją dalį šeimos turto valdant man patogiai per IBKR. Tikrai dėl to jokios gėdos, nebūtina visiems turėt IBKR.

Tai kurgi dėtis nuo kokios sumos?

Tad reziume šiam momentui (2024 vasaris), kaip elgčiausi aš asmeniškai:

 • Iki 100 Eur/mėn: tik Swedbank Robur fondai ar kiti bemokestiniai startupai, nėra dar ko lįsti į IBKR. Kaip nėra ko laikytis fūros kategorijos Regitroje, dar neišmokus važinėti su lengvąja.
 • Nuo 100 iki 300 Eur/mėn: čia jau atsiranda pasirinkimo laisvė. Aš asmeniškai dar būčiau Swed’o Robur’e, nebent žinote, kad pajamos tikrai stipriai ir gana greitai augs bei investicijoms skiriama suma dvigubės per ateinančius 1-2 metus. Aktualu ką tik karjerą pradedantiems jaunuoliams, kur algos augimo trajektorija eksponentinė, o anglakalbės sudėtingesnės sistemos negąsdina.
 • Nuo 300 Eur/mėn.: IBKR paskyra bei VWCE & chill, tiesiog kas mėnesį atliekant pirkimus bei, prireikus, turint pigią prieigą ir prie kitų investicinių priemonių. Jau neminint saugumo bei brokerio patikimumo.

Registracija

Einate į IBKR web’ą ir pradedate onboarding’ą per jų registracijos nuorodą, tiesiogiai.

Registracija nėra iš lengviausių. Visgi į pinigų instituciją registruojatės, ne į forumiuką.

Reikės nemažai dok’ų ir tapatybės, gyvenamosios vietos tvirtinimų ir taip toliau, bet vieną kartą praėjus – niekas daugiau niekada nejudins. Apačioje prisegu ko reikės.

Pinigų papildymas

Lėšas pervedu tiesiog paprastu europiniu SEPA pervedimu, tad nieko nekainuoja.

Pervedu 1,000 Eur, gaunu 1,000 Eur – dažniausiai dar tą pačią dieną, pavedimą atlikus iki kažkelintos ten valandos.

Svarbu, kad pervedant lėšas, būtina susikurti „Deposit“ pranešimą pačiame IBKR. Na, čia, kad jie žinotų ir virtualus bankininkas lauktų su krepšiu priimti jūsų įkrentančius euriukus. Tokį aš asmeniškai esu susikūręs reguliarų, kas mėnesį, mano pervedamai sumai. Tuomet šio žingsnio nuolatos kartoti nereikia.

Šio nepastebėti sunku, nes Deposit mygtukas kabo jau tik prisijungus pirmame lange.

Swedbank’e, savo pagrindiniam banke, savo ruožtu turiu susikūręs mokėjimo ruošinį su IBKR detalėmis ir tiesiog, įkritus algai, kas mėnesį pervedu norimą sumą. Paprasta, net nežinau ką čia daugiau aiškinti.

Kaip nusipirkti norimą akciją ar ETF?

Aš IBKR esu pirkęs vieną vienintelį dalyką – savo mylimą visų galų meistrą VWCE. Kodėl perku tik pastarąjį – esu jau aprašęs ne kartą čia, čia arba neseniai ir čia.

Pirkimui irgi – spaudžiate Trade ir iššokusiame lange vedate norimo finansinio vieneto trumpinį arba pilną pavadinimą. Mano atveju – VWCE.

Aš visuomet perku tik Market price (Order type), nes dugnų ar kritimų negaudau. Kiek kainuoja, už tiek ir perku. Šis žingsnis leidžia norimą vienetą nusipirkti tuo pat metu, už tiesiog tuo metu esančią mažiausią kainą. Viskas, sveikinu, jūs oficialiai investuotojas.

DUK (bus pildoma, tad klauskite)

Kokie Trading permissions reikalingi norint prekiauti ETF’ais?

Aš turiu tik Stocks ir Bonds leidimus, kas man leidžia pirkti ETF’us.

Svarbu: norint kaip aš pirkt VWCE, reikia Vokietijos rinkos leidimo, nes default’u VWCE perkamas iš Xetra arba Miuncheno biržų.

Paprasčiausia turbūt atsidaryti visų Europos šalių leidimus ir tiek.

Ar yra minimali reikalinga suma?

Ne. Seniau buvo $2000, dabar panaikinta. Pradėti galima realiai nuo 0 Eur.

Kokį Account Type rinktis?

Pasirinkimai du – Individual ir Joint Account.

Aš turiu Individual, nes mano žmonai neįdomu logintis ir žiūrėti grafikiukų. Iš tiesų net bijotų, kad kažką pridirbs, finansų valdymą ji iš’outsource’inusi man.

Bet, priklausomai nuo jūsų antros pusės, galima kurtis ir Joint. Žinau, kad būnant santuokoje ir kuriantis Individual Account, būsite paprašyti žmonos leidimo disponuoti šeimos turtu.

Plačiau apie skirtingus Account Types čia.

Gal dabar painvestuoti kokiam kitam startupe, o paskui pereiti į IBKR?

Na, startupiukuose tie mokesčiai dažnai paslėpti kitur. Ar tradings fees, ar kainų spread’e, ar valiutų keitimo mokesčiuose. Už kažką jiems valgyti irgi reikia. O trumpas painvestavimas neaiškioje platformoje gali turėti skaudesnių finansinių nuostolių. Ir ne, čia aš net nekalbu apie bankrotus ir scam’us. Kalbu apie situaciją, kai pagaliau subręsite finansiškai ir savo investicines priemones norėsite išsinešti kitur, o startupiukas brokeriukas tokios galimybės dažnai neduoda.

Kokiam Revolut’e, kadangi nėra iki galo aišku, ar tu ten pats turi finansinį vienetą, ar turi tik išvestinę priemonę, tai į kitą brokerį persinešti gali ne viską. Trading212 tokios galimybės apskritai nėra (pataisykite, skaitytojai, jei kas pasikeitė). Teks parduoti, ir po to pirkti per naują. O tai yra būtent ko VMI ir laukia, suskubdami apmokestinti jūsų uždirbtą pliusą, į naująją platformą persinešant mažesnį kapitalą. Mokesčius mokate realizuodami pliusą, nesvarbu ar tą pliusą paskui vėl reinvestuojate. Turėkite tai galvoje priimant sprendimą.

Aš šito vargo ateities šešiems nuliams perkelti nenorėjau, tad rinkausi brokerį visam gyvenimui. Kaip supratote, aš tingus bei ištikimas investuotojas – vieno visam gyvenimui noriu ir brokerio, ir ETF’o. Juolab, kad pastarasis yra užtektinai pigus, nes euriukas už transakciją ne itin nuskriaudžią net patį smulkiausią investuotoją.

Reziumė

IBKR yra jūsų Lidl’as.

Generalizuojant – pigus brokeris, bet renkant kažkokius nišinius pavyzdžius, nebūtinai pigiausias. Užtektinai patogus ir aiškus, bet kartais gali praleisti pusvalandį ieškant degtukų ir nebūtinai turėti ko atsiklausti, nes klientų aptarnavimas nuefektyvintas iki galiukų vardant mažesnių kąštų.

Tačiau žinomas, patikimas bei solidus. Valdomas jau virš 50 metų ir išgyvenęs visas iki šiol patirtas krizes be sukrėtimų. Suteikiantis pasitikėjimo, kad kas parašyta, taip ir yra – tiek su kainomis, tiek su siūlomais produktais, tiek su pirkimo sąlygomis.

Na, ir be abejo, mylimas vakariečių. Bet vis labiau įsimylimas ir lietuvių. Pala, čia aš apie Lidl’ą ar jau apie IBKR? Pasimečiau… 😅

Bet kokiu atveju – investuoti reikia taip pat kaip ir valgyti. Nuolatos, mažomis porcijomis, be didelių pertraukų, o kurioje krautuvėje apsipirksite, čia jau detalės. Bet, kadangi jau turime prieigą prie bene geriausios investicinės krautuvės Europoje bei US, kam tas vargas veliantis į kažką kitko neaiškaus?

Ir čia, žinoma, yra tik šališka vieno blog’eriuko nuomonė.

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

106 Replies to “Interactive Brokers: geriausias brokeris ETF investavimui Lietuvoje (atnaujinta 2024-02)”

 1. Ar galima pirkti ne pilna etf per ibrk? Pvz uz lygiai 300 eur? Nes jeigu etf kainuoja 100 eur dabar, tai ok, patogu, bet pvz srx8 kainuoja beveik 400 eur, tai sudetinga butu per ibrk kas men uz fix suma, nebent jau ir ten galima pirkti dalimis?

 2. Dekui uz irasa, kol kas investavau i Swed, atsizvelgdamas i neaktyvumo mokesti IBKR ir tipines savo investiciju sumas.
  Kadangi esu vienas is irase apibudintu jaunuoliu ir alga greitu metu kils, bus galima greiciau judet i IBKR 🙂

 3. Sveikas, o bet taciau jeigu as jau pasikures captrader, kurie yra kaip ir entrance to ibkr ( tiksliau buvo) rekomenduotum ten ir likt ar bandyt kuo greiciau persikelt i ibkr kol suma neisaugo ? nes realiai jungiuosi per ibkr ir viska darau per ten 🙂

  1. Nežinau tokių ribinių atvejų. Ar kuo nors tau geriau buvimas Captrader? Jei ne, tai kam ten būti?
   Perkėlimas turbūt bus tiesiog formos užpildymas, kaip man buvo su TradeStation de-link’inant paskyrą.

   1. Sveikas, gal esi kituose savo straipsniuose aprašęs anksčiau jau, kaip atlikai de-link’ą su TradeStation’u? Ar reikia rašyti TS (o gal IBKR?) supportui, kad nori atlikti de-linką?

 4. Ačiū už įrašą! Nes prasitrankyta per pasaulį po pavienius nepastovius darbus, jokių pensijų iš valdžios negresia, tai va kažkas konkretaus bent kaip pasitvarkyti reikalus. Einu bandyti investuoti. Ačiū!

 5. Iš Revolut pavyko persivesti visus assetus į ibkr. Tai matyt, kad nėra išvestinės priemonės.

    1. Dėkui. Naudinga bus žinoti tokią info, kad yra būdų išsivesti akcijas iš Revo.

 6. Draudimo sumos IBIE mažesnės, lyg 22000.

  Joint acount privalumas – nelaimės atveju antra pusė turi priėjimą prie sąskaitos be jokių susirašinėjimų su brokeriu.

 7. Puikiai padirbėta!
  Man kaip tik laiku toks straipnis – po NT paskolos padengimo liks laisvo casho.
  O kaip ten su paveldėjimo klausimais? Ar sąskaitos pasirinkimas neturi esmės?
  Kitas klausimas – parduot dalį ETF’o vienetų ar teko? Nėra niuansų su pinigų pasigrąžinimu?
  Dėkui!

  1. Paveldėjimas viskas gerai, bet turint žmoną, geriau kurtis Joint account. Bus tiesiog lengviau. Bet ir Individual account viskas gerai, tik užtruktų šeimai, kol biurokratija suvaikščiotų.
   Parduot neteko dar, bet čia ne tas brokeris, kur abejot vertėtų. Kaip sakiau – viešai kotiruojama įmonė, veikianti jau penkiasdešimtmetį, tai nėra vakar sukurta Ponzi-schema/startupas, tad šito niuanso net netestavau 😀

   1. Šiaip tai tas paveldėjimo klausimas man esminis – dėl ko vis tik renkuosi Robur Swedbanke. Įsivaizduokite važiuoja visa šeima automobiliu, į juos įvažiuoja koks beprotis su fūra, abu tėvai žuvo, maži vaikai gale sėdėjo ir gyvi liko… Ar kas nors žinos, kad šeimos visos investicijos buvo kažkur IBKR…

    1. Taip, Swed’o sąskaitos turbūt greičiau ir automatu suvaikščiotų mirties atveju, bet IBKR paveldėjimas egzistuoja ir sutvarkytas. Tai menkas argumentas jei tik toks.

    2. IB gali nurodyti contact person, tipo jie su juo susisieks jei taves negales rasti.
     Taip pat, ka as padares, tai uzrasiau bendra info ant lapuko apie musu disponuojamus finansus ir kur jie, bei idejau i seifa namie. Manau, svarbiausia, kad zinotu jog tokie yra, o mirties atveju tikrai atgaus

 8. Kaip ten yra su valiuta per IBKR? Vis dar iki galo nesuprantu, kada kur ką rodo eurais, o kur doleriais (pvz, prie cash, prie pačio etf’o..)

  1. Tai pati, kuriantis paskyrą, gali pasirinkti kokia valiuta nori paskyros. Beveik visais standartiniais atvejais paskyros reikia eurais, nes tuomet paprasta su pavedimais. Pas mane viskas eurais, dolerio ženklo net nesu matęs niekur. :)) bet aš prekiauju tik EU.

   1. Mano supratimu paskyros valiuta yra aktuali tik apskaitai/ataskaitom. As turiu nusistates paskyros valiuta EUR, nes lengviau viska suvokti, kai pazistama valiuta. O saskaitos papildymus atlieku visai kita valiuta ir tam paskyros valiuta neturi itakos.

 9. Sveiki,
  apžvalgą papildyčiau keliais sakiniais apie tai, kad IBKR suteikia 3 įrankius prekybai, kiekvienas iš jų turi savo privalumus ir trūkumus.
  1. Per naršyklę jungiantis prie IBKR portalo. Šis būdas man pasirodė pats paprasčiausias tinkamas naujokams.
  2. Per mobiliąją programėlę. Turi daugiau galimybių nei pirmas variantas. Aš ją naudoju tik peržiūrai.
  3. Per IBKR TradeStation programinę įrangą, kuri diegiama į kompiuterį. Turi daugiausia funkcionalumo, bet naujokams gali būti per sudėtinga ir gąsdinanti vartotojo sąsaja. Bet aš naudoju šį variantą, nes čia aš galiu pasirinkti kurioje biržoje aš norių pirkti norimą produktą, pvz. ETF, jei tuo ETF prekiaujama skirtingose biržose, kurios taiko skirtingus įkainius. Galutiniame rezultate aš portfelyje turiu tą patį ETF, tik pirktą konkrečioje biržoje su mažesniais mokesčiais. Dažniausiai tai ne taip svarbu, ar sumokėti 1,25 eur ar 3 eur, bet jei yra galimybė sutaupyti kavos puodeliui, tai kodėl ne?

  1. Puikiai, ačiū už papildymą! Truputį paredaguosiu ir papildysiu įrašą, vardan ateities kartų, taip sakant. :))

   Aš asmeniškai naudoju tik web versiją, programėlė tik autentifikacijai. Kai turiu tik vieną vienintelį ETF’ą, nelabai ten yra ką tikrinti kaip sekasi portfeliui, haha.

 10. Sveikas,
  Idomus straipsnis. Bet kyla klausimu, jei jau ilgalaikis investavimas, kodel pvz., nerekomenduoji 3 pakopos PF’u su mazais mokesciais 0.4% Luminor Index ir Swed 0.6%? Juk kalbame apie ilgalaiki investavima, be to dar nuo imoku kiekvienais metais susigrazinama suma, kuria galima suinvestuoti. Tuos produktus kuriuos rekomenduoji, pardavus reiketu susimoketi valstybei nuo pelno dalies.

 11. Sveikas,
  Kiekviena menesi investuoju po 50 euriuku kol kas per Trading212, investavimo strategija ilgalaike. Gal geriau butu pereiti i IB ar dar rekomenduotum likti kur esu? Po 100-300 kol kas nebus galimybes skirti ilga laika,nes yra kitu svarbiu prioritetu.

  1. Tai kaip ir rašiau įraše, su tokia suma aš asmeniškai turėčiau tiesiog Swedbank’o automatinį investavimą į vieną iš Robur fondų ir nesukčiau per daug galvos.

 12. @sesiNuliai – ar kažkaip „atlinkinai“ savo IBKR paskyrą nuo TSG?
  Kaip ir tu, paskyrą kūriausi per TSG, nes tuo metu (prieš 1,5 metų) tai buvo pigiau. TSG niekad nenaudojau, viską dariau per IBKR. Tačiau dabar, turiu kažkokį ribotą funkcionalumą – pvz. nustatymuose net nematau savo IBKR Pricing Plan.
  Parašiau IB supportui – atrašė: >>If you de-link from GFIS, you will no longer be able to access Tradestation. Please confirm if you would still like to proceed?<<
  Nežinau, ar čia iš to gali būti kokių neigiamų pasekmių?

  1. Nee, viskas gerai. Aš de-linkinau jau prieš daugiau nei metus. Niekas funkcionalumo prasme nepasikeičia, tiesiog tampi tiesioginis IBKR klientas su jų kainodara.

 13. Ačiū už straipsnį. Įdomi nuomonė ką darytum tokiu atveju jeigu jau turi sukaupęs 6k+ eur sumą Robur fonde ir nusprendi pereit prie VWCE per IBKR. Parduot Robur ir viską kalt į VWCE? Ar visgi dėl kokių nors priežasčių paliktum sukauptą sumą Robur fonde ir pradėtum investicijas į VWCE nuo 0?

  1. Aš palikčiau Robur’ą Swed’e ir tiek. Nieko tokio ir paskaidyti per brokerius, turėt skirtingose vietose. O šiuo atveju dar ir mokesčius deklaruot reikėtų ir potencialiai kažkiek GPM’o sumokėti jei pelno prigeneruota.

   IBKR mokesčiai nuo sumos nepriklauso, tai todėl koks skirtumas, tegu sukasi Swed’e jau kas yra. Kita kalba būtų jei kokį prastą produktą su aukštais mokesčiais turėtum.

   1. o kas negerai su pelno fiksavimu ir mokesčių sumokėjimų dabar, o ne kažkada tenais kai jau reikės traukt ataskaitas už 20 metų vykdytus pirkimus?

    1. Prarandamas compound efektas. Pvz. jei portfelis nuo 100k paaugo iki 120k, tai 20k yra pelnas. Nuo to reikia sumokėti 15%, kas yra 3k ir jau investuota lieka 117k vietoj turėtų 120k. Per ultrą-ilgą viso gyvenimo laikotarpį skirtumas tikrai susidaro.

     Bendra taisyklė tokia, kad kuo ilgiau nukelsi mokesčių mokėjimą, tuo didesnę vidutinę grąžą turėsi, all other things being equal.

 14. O kodėl IBR screenshot’as su VOkietijos kainom, o ne Baltijos šalių? Nes ten Fixed % šiek tiek skiriasi.

  1. Nes ten yra biržos iš kurios pirksi kaina, o ne „iš kur tu esi“ kaina. Baltijos biržoje neprekiauju, o tarptautinius ETF’us visad automatiškai perki arba Vokietijos, arba Amsterdamo biržoje.

 15. Matau tu pavedimus darai į Airijos IBKR padalinį (Vokietijos sąskaitą?) O aš kai bandau registruotis, man siūlo su Vengrais sutartį pasirašyti, atseit jie Europos klientus aptarnauja. Aš nesu įsitikinęs Vengrijos valdžios stabilumu.
  Ar saugiau turėti sutartį su Airiais?
  Gal tokiu atveju depozitorijus irgi ten, saloje? 🙂

  1. Man čia truputį random gavosi, kad pas Airius atsidūriau. Buvo metas, kai Europą airiai aptarnavo ir tiek. Suprantu tave, man irgi ant dūšios ramiau, kai paskyra Airijos jurisdikcijoje, bet ant popieriaus per EU viskas vienoda, tai vien dėl to brokerio neatsisakyčiau.

 16. Nelabai randu ar IB taiko ETF saugojimo mokesčius, pvz. Swedbank iki 30k netaiko tokio mokesčio, bet paskui atsiranda. Gal žinot kaip su IB?

  1. Kaip rašiau – ne, netaiko.

   IBKR kainodara gali pasirodyti sudėtinga, bet registruojantis pasirenki Tiered tipą ir realiai moki po 1.25 Eur per transakciją perkiaujant ETF’ais kol suma neviršija 2,500 Eur.

   Virš 2,500 Eur per kartą moki 0.05%, kas nuo 3000 Eur yra tiesiog 1.50 Eur.

   Viskas. Kapyš. Daugiau jokių kitų papildomų mokesčių. Nei inactivity fees, nei valdymo mokesčių, nei kažko kito. Tiesiog susimoki už kiekvieną transakciją ir eini toliau gyventi savo gyvenimą.

 17. Pora pastebejimu:
  1. Jei esi lietuvis is Lietuvos.. sąskaitą turi ne IBRK o IBCE. Jokie ten US ar UK reguliavimai negalioja. Galioja tik vengriškas (kuris nebūtinai yra blogesnis) tik dėdė Orbanas man nelabai patinka. Ir kontora ne milijardinė kotiruojama biržoje o mažytė „dukterinė“ nei istatinio nei turto nelabai turinti.
  IBCE is licensed and regulated by the Central Bank of Hungary (Magyar Nemzeti Bank). Kaip su airiška kontora į kurią pats nudreifavai nežinau, bet itariu tas pats. Čia filijalai reguliuojami per kelias jurisdikcijas (toks buvo UK, reguliuojamas ir US ir UK.. ten daliai turto apsauga iki puses liamo buvo. Jei papildomo draudimo neperki.)

  2. IBRK akcijos priklauso tau… bet laikomos ne tavo, o IBRK vardu (bendra praktika tokia). Ir jei brokeris (IBCE) prisidirbs.. ir parduos ką netaip.. galima eiti smagiai į minusą (jei motina netrauks už kupros). Tiesa, Vengrai draudimą turi 100k EUR ekvivalenta… forintais. Beje, Vengrai akcijų nuosavybės klausimą labai įdomiai išsprendė: brokeris kas mėnesį provalo reguliatoriui teikti, kiek kuri sąskaita kokiu vertybinių turi (jei gerai suprantu nuasmeninta info, prikabinti ant tarpinio ID). Tiesa.. veikia jis gana keistai: info dažniausiai buna prieinama gerokai pavėluotai.

  3. Ne visiems ETF’ams pavyksta pralysti su 1.25 mokesčiu. Kai kuriuos (jei Eurais nori pikri) leidžia imti tik per italų ETF biržą.. ten kažkaip pritaiko dvigubai 🙂

  Šiaip, kolkas, IBCE naudojuosi.. nors mane fašistuojantys komunistai gazdina. Kols sumos nedidelės, miegu gana ramiai, bet kai portfelis mažumėlę padidės, gal perbėgsiu pas Saxo (tą kur Danijoje, ne Kaimanuose) ar dar ką. Bet ten, kad normalius įkainius gauti reik bent 100k (geriau 250k turėt) ir būt registruotam kur nor vakarų europoj… Plius visokie saugojimo mokesčiai…

 18. Sveiki, labai geras straipsnis, kuris sudėjo visus taškus ant i raidės. Kiek pavyko prisiskaityti, prisidomėti, tai užtraukau gan nemažai laiko, apie 2 metus, nusprendžiau skirti dėmesį ETF’ui. Tik dabar iškilo klausimas, pavyko susikurti IBKR accountą, tik niekaip nepavyksta gauti permission, kad galėčiau prekiauti ETF, vis rašo, kad nepakanka informacijos gauti tokį leidimą. Niekaip nepavyko rasti informacijos, kad tinkamai užpildyčiau finansinę informaciją šiam leidimui, gal jūs galėtumėte kažką pakomentuoti, nukreipti tinkama linkme, ar galbūt žinote kokia finansinė informacija tiksliai turi būti užpildyta? Akcijomis prekiauti leidimą turiu.

  1. Priklauso nuo to ką bandai pirkti. Kaip rašiau įraše, VWCE pvz. reikia georgafinio Vokietijos permission’o, nes pastarasis parduodamas Vokietijos Xetra biržoje. Gal perki kažką iš kažkokios regioninės biržos?

   1. Tai būtent ir bandau pirkti VWCE, bet kaip suprantu atsidariau accountą su kuriuo galiu tik stocks pirkti, o norinti pirkti ETF reikia permissions. Šiuo atveju reikėtų bandyti Vikietijos permission’o? 🤔

 19. Swedbank saugojimo mokesčių nuo 100000eur galima išvengti. Tereikia kreiptis dėl privačios bankininkystės paslaugos. Jos vartotojams nėra eilių banke, nėra saugojimo mokesčių ir mažesnis mėnesinis mokestis – 0,7eur už banko paslaugas.

 20. Kaip suprantu tu VWCE perki su USD? Tai EUR platformoje konvertuoji į USD? Iš anksto dėkui už kantrybę ir atsakymus.

     1. Taip ir supratau, tik pas mane nėra .DE, nors pasirinkau Germany stocks’us irgi. Galvojau, gal kažką ne taip pasirinkau. Dabar nusistačiau visą Europą dar.

 21. Sveikas, as turiu pasirinkes 7 skirtingus ETFus, kuriuos periodiskai uzpirkineju swedbanke. Visu ju suma dabar apie 10000 EUR. Ar rekomenduotum persimesti i IBKR su ta salyga, kad rasciau tuos norimus ETFus. Aciu

  1. Rekomenduoti aš nieko nedrįsiu, bet reguliariai užsipirkinėti 7 ETF’u per Swed’ą turėtų būti labai nelogiškai brangu. Čia jau ne bendra portfelio suma svarbu, o kokius komisinius tau kas kart nuskaičiuoja. Bet kokiu atveju, IBKR tiesiog mokėtum po 1.75 Eur/transakciją, kai Swed’e ETF’ų pirkimas vaikšto po 7 Eur/vnt. ir daugiau.

 22. Ar visur yra būtinas sutuoktinio sutikimas norint investuoti? Tiek per Swed klausiu, tiek per IBKR investuojant. O gal yra dar kokių alternatyvų? Sutuoktinis prieš tokias investicijas, tačiau savo finansus norisi pačiai valdyti.

  1. IBKR tikrai prašo, Swed nesu tikras. Šeimos turtas yra bendras, visgi, tad svarbu turėti sutarimą. Gal kiek ilgesnis kelias, bet siūlau edukuoti ir rasti bendrą sprendimą. Atsiųsk sutuoktinį į šį blog’ą, jei jau ką 😉

   1. Ar tikrai reikia sutuoktinio sutikimo? Šiaip pačiam buvo ganėtinai keista,kad kuriant account niekur neklausė ar esu vedęs. Įdomumu dėlei pabandžiau parduot 1 poziciją, leido jokių problemų. Ar nekils ateityje problemų?

   2. Nevisai taip. Perkant nereikia jokio sutikimo. Parduodant – sudėtingiau. Viskas priklauso kaip ir kada accounta atsidarei. Pagal įstatymus parduodant bendrą nuosavybę sutikimas reikalingas. Bet pas IBCE atsidariau asmeninę sąskaitą – jokio sutikimo nereikalavo..

    Swede sąskaita atsidariau gerokai prieš vestuves… tai sutikimo neprasšo. Žmona atsidarė po vestuvių… tai pardavinėti negali 🙂

    1. Va butent, as irgi atsidariau per IBCE, tai net nepamenu ar klause jog vedes esu. Parduot pabandziau,nereikalauja sutikimo. Cia manau labiau itakoja ar personal ar joint account darai. Tik ar nekils po to nesusipratimu su paveldejimu zmonai?

  2. Reguliariai investuoju per Swed. Niekad nereikejo jokio sutuoktinio leidimo. Nezinau, kaip bus veliau, kai reikes ne pirkti, o parduoti:)

 23. Kamile, Swed sutikimo neprašo atsidarant sąskaitą ir perkant vertybinius popierius, tačiau norint parduoti sutikimo jau reikes.

  1. Anksčiau prašydavo Swede…sutuoktinio įgaliojimas su terminu, bet rašai pvz iki 2050 metų, ir daugumai tai tik vienas kartas ☺️

 24. Sveikas, šešinuliai ir jo sekėjai. Kokia būtų asmeninė nuomonė dėl didesnio ETF vienetų kiekio užpirkimo (apie 30k eur) vienu sandoriu. Skaidyti į smulkesnius ar vienu ypu nupirkti per IBCE?

 25. Sveiki. O kokį rekomenduotumėte pasirinkti pricing plan – tired ar fixed. Greitai perbėgus akimis fixed atrodo pigesnis.

  1. Iš įrašo: „IBKR kainodara gali pasirodyti sudėtinga, bet registruojantis pasirenki Tiered tipą ir realiai moki po 1.25 Eur per transakciją perkiaujant ETF’ais kol suma neviršija 2,500 Eur.“

   1. Rasau po daugiau nei metu su puse, taciau norejau paklausti ar vis dar naudoji Tiered plana? Man perkant ETF po 1000 eur kas pora men yra pigiau tureti Fixed (moku 3.5eur uz tranzakcija) kai tuo tarpu Tiered ima po 5+ eur). Ar as cia kazko nesuprantu? 🤨

 26. Rimtai ? Klausi investavimo patarimo anonimines internautų benruomenės ?

  Nėra labai racionalus sprendimas.. bet savo trigrašį ikišiu: viskas priklauso nuo to kuo tiki. Ar tais analitikais, kurie tvirtina, kad iki metų galo dar koki 30% krisim. Ar tais analitikais, kurie suokia, kad čia jau dugnas, ir rudeniop kai visi grįš iš atostogų, kai šausim į viršų.. ar tais, kurie mano kad panašiam lygi dar kelis metus stumdysimės.

  O jei rimtai viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Kiek reikšmingi pas tavie tie 30k, ką už juos žadi pirkti, kiek laiko laikyti, kokia rizikos tolerancija ir t.t. Pasiūlyčiau su finansų konsultantų pasikalbėti, bet nesu tikras ar LT yra tokių. Kiek pačiam teko susidurti… visi bandė parduoti kažkokius produktus, už kuriuos komisinius gauna.

 27. good piece. Ar yra pvz LT/swede kazkoki specialius „mokestiniai brokerage accountai“ kur mokesciai gryzta arba yra automatine fiskaline apskaita? nors tie accountai buna paprastai brangesni – tavo sutaupyti mokesciai (gpm) gali buti daug didesni nei brokerage fees sutaupymai. Kiek zinau Vokietijoj ir Austrijoj visi naudoja tokius vietinius (brokerage) accountus nes tiesiog labiau apsimoka.

 28. Sveiki,
  nežinau ar kas susidūrėte su tokia situacija, kaip aš, tačiau mano account’e (portfolio -> cash report ) ties currency nurodytos dvi valiutos: eur (šita valiuta yra mano pagrindinė), ir USD. Problema, kad ties USD nurodyta suma yra su minuso ženklu. Nuėjus dar giliau (portfolio allocation -> short) matosi, kad ši su minuso ženklu cash pozicija yra kaip short nurodyta. Googlinau, ir nežinau ar gerai supratau, tačiau kažkokiu būdu matyt „pasiskolinau“ pinigų iš brokerio. Account type – margin, tačiau viskas ką pirkau: keletas skirtingų ETF ir pavienės akcijos, jokių shortinimų ar options’ų. Gal kas turite minčių kaip tai galėjo nutikti? beje, kaip suprantu brokeris už šią „paskolą“ dar ir palūkanas nuo manęs nuskaičiuoja. Kaip tą cash minuso poziciją panaikinti? bandžiau daryti „close balance“, beveik viskas pasidengė, tačiau liko dar -0,54 usd, kurių negaliu panaikinti.

  1. sveiki, Tomai, turiu tą pačią problemą, rodo skoloj virš 2 USD, o USD valiuta jau seniai neprekiauju ir acc cash, gal radote sprendimą? Aš maniau tiesiog išsikeisiu į USD ir užsidengs, mokesčio berods nėra, ir rodo kaip dividendai tik su minuso ženklu, o ataskaito kaip short.

 29. Sveiki, gal kažkas žino o gal buvo susidūręs ir galetu pakomentuot kaip tai vyksta.. ar galima savo esama IB acc perkelti į Lietuva iš kitos šalies?
  Dekoju 🙂

 30. O su Revolut viskas seniai aišku ir iki galo – perkamos realios akcijos kaip ir kituose brokeriuose tavo vardu. Žinau nes perku akcijas, gaunu pakvietimus balsuoti akcininkų susirinkime, balsuoju kaip akcininkas, viskas veikia 🙂

 31. Sveiki,
  Mano IBKR account: cash, valiuta USD, Kolkas pirkdavau tik akcijas USD. Dabar noriu pirkti ETF už EUR. Keitimo i EUR neleidžia daryti (nurodo, kad reikia cash keisti į margin). Kaip nupirkti? Tiesiog pirkti ir IBKR automatiškai konvertuos į EUR? Ar yra kitas variantas?

  1. Automatiškai konvertuoja. Jei turi ir eurų ir USD tai nuskaitys visus eurus ir kažkiek USD.

 32. Nesuprantu, kodėl IBKR geriau negu ROBUR? Perkant tuos pačius USA, tik mažesniu mokesčiu. Iki 30k.

 33. Nežinau ar bus atsakymas į komentarą, bet šaunu.
  Turiu šiokią tokią finansinę pagalvę (5ke), po defaultu kaupiu antroj pakopoj bei su darbdavio pagalba trečioje. Šiuo metu galėčiau prasileist apie 1ke ne į santaupas, bet į IKBR arba Swed Robur. Vėliau, priklausomai nuo situacijos pildyčiau esamą investiciją, tačiau nesu garantuotas nei kokiu intervalu nei po kiek, nes alga nespėja tiek kilti, jog drąsiai galėčiau mėtytis pinigais. Ar verta išvis sumerkti tuos pinigus kažkur?

  1. Jei labai trumpai – taip, verta. Pradžia sunkiausia. Nusipirkuss gym’o narystę visiškai nereiškia, kad eisi į gym’ą. Bet be gym’o narystės tu garantuotai neisi į gym’ą. Panašiai ir su investicijomis.

   Ta pirmoji investicija yra pati svarbiausia, nes atveria tau duris investuoti ir toliau bei įneša skin in the game. Tuomet ir aktyviau blog’us apie finansu skaitysi, ir turėsi motyvacijos didinti savo pajamas ar susigalvot varkių, kad turėtum ir toliau ką investuoti.

   Tad, vien vertinant tą 1k Eur ir tiek info kiek pateikta čia – vienareikšmiškai siūlyčiau investuoti. Swed Robur kol kas pilnai užteks, nekomplikuojant.

 34. Sveikas. Ačiū tau už išsamius patarimus! Naujokams pats tas 🙂 Tik va, su pirmuoju pirkimu pastebėjau, kad Commisions yra ne 1.25eur, o 3eur. Ar čia taip greitai pakilo nuo birželio mėn., ar kažką ne taip darau?

  1. Turi pasikeisti account type iš fixed į tiered. Atsidaręs IBKR, paspausk ant savo profile viršutiniame dešiniame kampe, tada:
   Click Settings > Account Configuration > IBKR Pricing Plan -> Select Tiered
   Pakeitimai įsigalios sekančią dieną.

 35. Bandau pirkti ETF, ar 3eur yra mažiausias komisinis mokesti, kurį galima mokėti perkat tokiomis sumomis? Pries perkant pasikeičiau plana į „IBKR Pricing Plan:IBKR Pro; Stocks: Tiered“
  VWCE Bought 5 Filled 95.39 476.95
  Bot 5 @ 95.39 on GETTEX2 12:50 PM Commission: 3.0
  VUSA Bought 1 Filled 74.656 74.656
  Bot 1 @ 74.656 on GETTEX2 12:49 PM Commission: 3.0

 36. Sveiki, gal kas susidūrė su pavedimu iš SEB į IBKR. Nurodant gavėjo šalį JAV – prašo 13e mokesčių (nuo 100e). Turbūt reiktu per Revolut vesti, ten mažesni mokesčiai?

  1. Tai kad Lietuva priskiriama Vengrijos padaliniui. I JAV nereikia nieko pervedineti. Europiniai pavedimai nemokami.

 37. Sveiki,

  O kaip yra su Third Party Fees?

  Juk IBKR rodo, kad pasirinkus Tiered planą papildomai gali būti taikomi tokie mokesčiai:
  – Exchange Fees
  – Clearing Fees
  – Regulatory Fees

  Ar VWCE atveju jie netaikomi? Jei ne, kada jie taikomi?

 38. Ar yra galimybė Individual account’e pasidaryti atskirus portfelius vaikams ir dar tiksliai nurodyti, kad jie paveldėtų, kai jiems bus 18 metų ir pan.?

 39. Sveiki,

  Atsidariau IB paskyrą ir pabandžiau pervesti 100USD. Pavedimas iš mano SEB sąskaitos į JPMORGAN CHASE JAV.
  SEB’as nuskaičiavo 13eur kominsinius, viskas ok.
  Rezultate po poros dienų IB įkrito 82USD, čia kaip suprantu JPMORGAN CHASE pasiėmė tuos 18USD (nors internete visur randu, kad incomming international wire transfers šiame banke apmokestinti 15USD).

  Man kyla klausimas ar šie komisiniai fiksuoti ir/ar priklauso nuo kitų sąlygų(pvz. pavedimo sumos), nes norėčiau persivesti didesnę sumą į IB ir norėčiiau būti tikras dėl įkainių.
  Ar kas nors turi patirties?

  P.S. konvertuoti turimų USD į EUR ir pervesti į IB SEPA pavedimu nenoriu.

  Ačiū

  1. Tai pirk už eurus ir nekainuos pavedimas į Vokietijq. Dauguma JAV akcijų gali pirk Europos biržose už eurus.

 40. Problema perkant amerikietiškus ETF’us

  Trading Restricted
  This product requires a KID in a language approved for your country. Retail clients can trade packaged retail products only if an appropriate KID is available. More information is available in https://ibkr.info/article/4718 .

 41. Sveiki, gal kas turite IB kontaktinius el.pastus?
  Nes niekur neina rasti, o prekiauti neleidzia, nes raso:
  YOUR ORDER IS NOT ACCEPTED. IN ORDER TO OBTAIN THE DESIRED POSITION YOUR EQUITY WITH LOAN VALUE [182.99 EUR] MUST EXCEED THE INITIAL MARGIN [8581.98 EUR]
  Ar tai reiskia, kad saskaitoje turi buti ne maziau nei 8581,98 eur?

 42. Sveiki,
  ačiū už įdomius ir lengvai suprantamus tekstus.

  Dėl Robur: esu visiškai naujokas, todėl įdomu, pagal kokį kriterijų geriausia rinktis konkretų robur fondą (be didelių skaičiavimų)? Kuris pigiausias pagal mokesčius?

  ir kokiu periodiškumu yra nuskaičiuojami valdymo ir einamasis mokesčiai?

 43. Sveiki,
  Ar tiesa, kad pasikeitė komisiniai IBKR Web Portal?
  Nes dabar perkant VWCE, tarkim, už 50€, mokęsčiai gaunasi 3,38€, o ne 1,25€. Žiūrint per settings, tai mano mokęsčių planas toks: „IBKR Pricing Plan: IBKR Pro; Stocks: Tiered“.

  Kokius komisinius mokate Jūs pirkdami VWCE per IBKR Web Portal?

   1. Sveiki, gal kažkas iš aktyviai investuojančių IBRK platformoje galėtų papasakoti, kaip čia yra su costs? Perkant norimą indeksą man irgi priskaičiuoja 3.8 eur: 2.5 eur Commisions (Entry & Exit) ir 1.3 eur (Exchange and Regulatory fees)

 44. Sveiki,

  kalusimas dėl Vokietijos vertybinių popierių pirkimo leidimo? Kur tuos leidimus galima užsipildyti? Niekaip nerandu IBKR puslapyje.

 45. Sveiki,

  Kaip išvengti šio punkto (o gal nereikia vengti) – „Market orders add 5% at the credit check step. You may try using a limit type orders or reduce your order size.“ Ar tiesiog kaskarta perkant reiks minusuoti 5% nuo norimos investuoti sumos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.