Kur dingęs šeši nuliai?

Keitėsi metų laikai. Pandemija lyg ir baigėsi, bet spėjo vėl prasidėti. Finansų rinkose milžiniškas ralis, keitėsi brokerių sąlygos, visi influenceriai nenustoja kalbėti apie infliaciją. O šešių nulių kaip nėra, taip nėra.

Gana simboliškai – praėjo lygiai 6 mėnesiai nuo mano paskutinio 6 nulių įrašo. What the actual fuck, ane?

Dingau. Ne todėl, kad pasibaigė turinys. Net ne todėl, kad pasibaigė įkvėpimas. Labai paprastai tariant – ištiko gyvenimas.

Bet, prisiduodu, kad gyvenimas ištiko tik šešių nulių turinio kūrime. Asmeninėse investicijose viskas važiuoja lygiai ta pačia vaga, tiesa kiek akseleruota.

Tuo ir žavi mano pasirinkta pasyvaus investuotojo į plačiai diversifikuotą ETF’ą strategija. Per pastaruosius pusę metų neskaičiau beveik nieko, susijusio su finansai. Nekalbu apie knygas ar long-read’us – neskaičiau blogų, forumų, reddit’ų ar net specifiškai naujienų. Tiesiog.

Įvyko neplanuotas finansų detox’as. Nu ir ką – asmeninis turtas toliau augo, pavedimai vaikščiojo beveik patys, su mano minimaliu įsikišimu kur reikėjo. Kas mėnesį dariau tą patį, ką jau n kartų aprašiau – gauni alga, pavedimai į IB, nusiperki VWCE ir toliau gyvent. Rinse & repeat.

Kaži ar būčiau net ir dabar sugrįžęs, jei ne nuolat gaunami skaitytojų laiškai ir asmeninės žinutės. Kaip jūs mane vis dar randate, po paraliais?? 😀 Šiaip – rimtai įdomu. Tai prisiduokite komentaruose jei galima.

Iš laiškų ir paklausimų suprantu, kad asmeninių finansų temoje vis dar vakuumas. Tą ir pats matau – turinys šiek tiek užpildomas tik didžiųjų bendrovių su žinomais vardais (tai nebūtinai relatable) bei asmeninį interesą turinčių ir tikrai ne geriausius patarimus dalinančių finansų konsultantų (aka MCapital gyvybės draudimų stumdytojų).

Tad, bent kol kas, vis dar matau savo, kaip nepriklausomo, apie finansus net menkai suprantančio, bet klaviatūrą barškinti mokančio ir net šiek tiek mėgstančio, kūrėjo rolę.

Na, bet viskam savas laikas. Dabar apie šešis nulius sklandžiai ir po truputį.

Pavadinkime tai – sugrįžimo įrašas įsivažiavimui. Kad jūs suprastumėt kas vyko pas mane, o aš suprasčiau ką praleidau lietuviškų finansų realijose.

Naujas darbas

Pirma ir turbūt svarbiausia priežastis – pavasarį keitėsi mano darbas. Ne tiek įmonė, kiek pačios pareigos, atsakomybių apimtis, streso bei commitment’o lygis.

Ir disclaimeris bei atsiprašymas iš anksto – šia tema aš visada kalbu nedrąsiai ir užuolankomis. Aš, kaip žinote, esu blogeris incognito ir tokiu vis dar noriu išlikti. O Lietuva maža. Apie mane kaip rašytoją realybėje žino 2 žmonės – mano antra pusė bei vienas vienintelis draugas. Let’s keep it that way.

Beje, mano asmeninė pramoga ir pasitenkinimas, tai kai pas mane komentuoja, net man laiškus atsiunčia tikrai artimi ir realybėje pažįstami draugai. Vienam esu kartą atrašęs tikrai ilgą laišką apie investavimą – kaip šeši nuliai, o vakare kartu alų gėręs – kaip nieko apie investavimą nesuprantantis kvailelis hipsteris. Linkėjimai jums, mieli draugai, nesidrovėkite parašyti, kai suprasite. 😉 Na, bet gana čia apie mano fetišus. Grįžtam prie darbo.

Tai paprastai kalbant – netyčiom gavau promotion’ą. Bet tokį ne visiškai tipinį ir tikrai virš savo galimybių ribų, bet kadangi tokie nesimėto, tiesiog negalėjau atsisakyti. Mes kalbame apie flashy C-level title, cielų departamentų atsakomybę, komandiruotes, valdybos posėdžius ir jau ne visiškai tipinę darbo sutartį, kuri atėjo su savais pliusais ir minusais. Žinoma, daugiau pinigų, pakopiniai opcionai ir kiti perks’ai, bet tuo pačiu ir greito nušalinimo galimybės, non-compete’ai bei asmeninė atsakomybė dedant parašą ant dalykų. 🤨

Na, turbūt tipiniai executive’o dalykai, bet man jie stresą kelianti naujovė – nes nifiga aš ne executive’as. 😀

Esu tipinis Vilniaus hipsteris su savo paprastais hobiais, gana Vilniuj vidutiniu gyvenimo būdu, o mama man vis dar priklauna uogienių, cukinijų ir kitų mamūdiškų gėrybių kiekvieną kartą kai ją aplankau. Na, bet iš šito kaži ar apskritai kada išaugama 😀  Bet rimtai – dar šį mėnesį aš ID Rimiak’e rodžiau, prireikus kažko su šiek tiek laipsnių. Ir net dėl to nesiputoju – pats savęs ID irgi turbūt paprašyčiau, jei už kasos kas pastatytų. Tad, gerbiamieji, nenurašykite prašau manęs į senjorų paraštes taip greitai – iki Harley Davids’ono man dar toloka.

Na, bet žodžiu, apie darbą santrauka tokia – vos tik plaukt pramokęs pienius gavo kapitono kepurę, buvo išstumtas į atvirą jūrą ir dabar tabaluoja visomis galūnėmis bandydamas išlaikyti galvą virš vandens. Learning by doing su daug improvizacijos. Klasika.

Didžiausias pokytis, turbūt, kad iš freestyle‘inančio savo laiko kalvio, kuris naują blog’o įrašą per vidurį dienos galėdavo sukalti, dabar tapau old fuck, kuris didžiąją darbinio laiko dalį praleidžia šnekant su kitais žmonėmis, tad laviravimo su asmeniniais reikalais pirm-penkt nebedaug ir lieka. Tad sėdžiu va šeštadienį 6 ryto ir rašau jums sugrįžimo tekstą. Taip taip, žinau, problema kaip pensininko – nelabai man jau ir miegasi savaitgaliais.

Tad va toks ir pagrindinis pasiteisinimas. Neabejoju, kad yra čia nemažai dar aktualaus finansinio turinio vien apie darbą, iš ko galėtų gimti keli blogo įrašai, bet, kaip sakiau, nežinau kiek noriu dalintis asmeninėmis detalėmis, o skaityti apylankas jums nebus įdomu. Ar įdomu? 😀

Kelionės

Turėjau atostogų, asmeninių workation’ų, o ir su naujom pareigom teko nemažai pakeliauti. Taip taip, net ir per pandemiją, be jos būtų dar daugiau.

Tad prabėgom pro kalendorių paskaičiavau – nuo gegužės iki rugsėjo namie miegojau apie 20 naktų. Nu tai kada aš gi tą blogą rašysiu? 🤷‍♂️

Iš tiesų, turėjau kelias grynas atostogas atsigavimui, labai gerai. Papildomai, turėjau mėnesio trukmės workation’ą, kai su antra puse freelance’inom iš ten kur šilta ir gražu, miksuojant darbą su pramogom. Modelis patiko, kartosime, turbūt net šią žiemą. Susibėgsim Tenerifėj ar Azoruose, anyone?

Aš tas, kuris pandemiją bando išnaudoti iki max. Kai visi įprato prie Zoom’o meet’ų, kai daug kas dirba per nuotolį, o kodėl gi nepakeitus aplinkos? Nežinau ar vėliau turėsiu tokias galimybes, tai dabar naudojuosi proga. Pernai pusę karantino praleidau gyvenant kaimo turizmo sodyboje, šiemet jau galima level up ir planuotis laiką kur šilčiau ir gražiau.

Tai kaip supratote – daugiau nei pusė šiltojo meto buvo ant lagamino. Nesiskundžiu, bet asmeniniai projektai kenčia. Sorry, not sorry.😇

Beje, visi anti-FIRE, kartais generalizuodami, kartais mane asmeniškai nuolat roastindavo su argmentu, kad – vajėzus, aukoja savo jaunystę vardan geros pensijos, o kada pagyventi? Seneliukai, prašau, atsipeikėkite ir prabuskite – niekas nieko neaukoja, o gyvena the time of their lifes. Telefonas mano gal ir ne naujausias kieme, bet anūkams turbūt ne apie pastarąjį ir norėsiu pasakoti.

Apie blogą

Na ir galiausiai apie šešių nulių blogą. Noriu tęsti ir rašyti man patinka, bet keliu sau aukštus standartus turiniui, kurių išlaikyti tiesiog valandos prisėdimu sekmadienį nesigauna. Reikia laiko commitment’o, kurio kurį laiką neturėjau iš kur skirti. Situacija, manau po truputį stabilizuosis.

Darbo jūroje jau padrikai kojomis nebemaskatuoju, plaukti šiek tiek pramokau, tad galva laisvėja. Turinio idėjų pilna, reikia tiesiog sėsti ir rašyti.

Ir čia net nėra kalba apie motyvaciją. Pamenu, tik paleidus blog’ą gavau keletą pasiūlymų pasikurti patreoną – žmonės rems, tu tik rašyk, sakydavo, kad tik nedingtų motyvacija. Aha, ačiū už pasiūlymą ir pasitikėjimą, bet nieku gyvu. 🤐

Tą momentą, kai šį blogą monetizuoju, tampu jūsų darbuotoju – su įsipareigojimais, pažadais ir lūkesčiais. Dėl to blog’e nėra nei vienos affiliate nuorodos, apskritai, priešingai nuo hater’ių nuomonės, iš šešių nulių neuždirbau nė cento. Netgi priešingai – pats susimoku tuos keliasdešimt eurų už hostingą bei domeną, kad tik jūs skaitytumėt.

Nes rašyti aš noriu on my own terms, kad paraleliai galėtų įvykti gyvenimas. Streso, įsipareigojimų bei lūkesčių man pakanka jau ir realiame gyvenime, neperkėlsiu jų į passionproject blogiuką.

O blogo ateitis dabar šiek tiek kryžkelėje.

Susimėčiau, nes pirminė šešių nulių idėja buvo dalintis viskuo atvirai. Ant tiek atvirai, kad su visais skaičiais, pavedimais ir skaičiavimais. Tiesiog kaip paprastas, vidutinis lietuvis gali rūpintis savo finansais. Ant tiek paprastas, kad neturi jokių spec išsilavinimų, net be labai daug kažkokių įgūdžių. Tiesiog paprastas generalistas. Tiesa, neslėpsiu, su nuo jaunystės turimomis didėlėmis ambicijomis.

Bet jau anksčiau man žmonės rašė, kad kamon, šeši nuliai – bepigu man kalbėti apie investavimą, kai investicijoms galiu skirti tokias sumas ir šitiek uždirbu. What, na?🤨

Investavimo principai beveik nesikeičia nuo algos. Na, bent kol nevartai milijonų, tada, aišku, atsiveria naujos galimybės. Bet aš pats tai tą patį dariau kai buvau studentas (tik daug bukiau, nes nieko nenusimaniau), tą patį tęsiu dabar. Pasyvų investavimą į plačiai diversifikuotą fondą. Tai viskas ko reikia.

Bet, suprantu, kad matant skaičiukus sunkiau relate’inti – tai yra, įsijausti į rašytoją, bet todėl aš ir stengiuosi rašyti apie tvarių finansų principus, kurie visiškai nepriklauso nuo disponuojamų sumų. Taip, jeigu jūs esate prasiskolinęs greitiesiems kreditams su minusiniu asmeniniu kapitalu, aš turbūt jūsų problemas suprantu mažiau – skubėkite taisyti pridarytų klaidų. Bet ar tu uždirbi 800 ar 8,000 – tvarių asmeninių finansų principai lieka tie patys.

Tai va – todėl ir praleidau kelias ketvirčio apžvalgas. Užsidarys metai, turbūt kažką apžvelgsiu, bet spoiler alert – su nauja darbo sutartimi – kelias į šešis nulius pasidarė daug tiesesnis. As long as sugebėsiu kvėpuoti darbo jūroje, iškišęs galvą virš vandens. 👀

Reguliarus investavimas

Pabaigai – priminimas ir atviras disclaimeris. Čia yra nuobodžiausias finansų blog’as pasaulyje.

Vis dar toliau, kiekviena mielą mėnesį, persivedu pinigus į Interactive Brokers, kur perku vieną vienintelį ETF’ą pavadinimu VWCE.

Viskas.

Daugiau jokių kitų veiksmų su savo finansais neatlieku.

Naujienų neseku, IPO nedalyvauju, bitkoino neperku, P2P nesisuku. Nedarau absoliučiai nieko papildomo.

Ir man, berods, to gana, pakeliui į šešis nulius. Tai viskas okey, jei ir jums to gana.

Nepamirškite, kad ne visus finansų trend’us būtina susirinkti ir visur sudalyvauti. Investavimas gali būti ir paprastas, būtent apie tokį ir rašysiu toliau.

O kas naujo pas jus? Ką praleidau? Apie ką turėčiau rašyti toliau?

Kiti šeši nuliai įrašai ČIA.

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

22 Replies to “Kur dingęs šeši nuliai?”

  1. Welcome back, smagu ,kad pasitaikė career opportunity kurios išdrįsai nepraleisti ir kad gerai einasi. Man patinka šitas blogas, labai daug paralelių su mano gyvenimu 🙂

    Siūlau rašyti apie einamas aktualijas, tiek asmenines ( pvz. komandiruotes, workaction, new challanges, šventiniai periodai ir t.t) tiek išreiktši savo požiūrį į globalias aktualijas (NT bumas, infliacija, ir t.t. Šitos temos daug kur apkalbėtos, bet tavo tekstai gerai skaitosi 🙂

    Dar tema. Galėtum pasidalinti kaip pasikeitė paties asmeninės išlaidos pasikeitus pajamoms? Ar atleidai labiau vadeles ar viskas suplanuota/apgalvota? Kiek padažnėjo WOLT užsakymų arba sąskaitos dydis maitinimo įstaigose? 🙂

    Kita tema indėliai. Kaip žinia išmokamos palūkanos apie 2prc, bet daugumos prekių kainos paaugo dviženkliu procentu. Ar kaip nors į tai reaguojat?

    Aš savo indėlio dalį portfelyje sumažinau drastiškai nuo 30% iki ~10%. Už tuos pinigus perku daiktus DABAR, kurie visdar nepabrangę keliasdešimt procentų, kuriuos vistiek planavau įsigyti 1-3metų laikotarpyje (pvz naujas čiužinys, baldai, įranga hobiams (ups:) ir t.t. Net ir pasikeitus TVF,ECB palūkanų politikai šitų prekių kainos drastiškai neatpigs (neskaitant lietuvos pajūrio NT 🙂 nes prispausdinti pinigų kiekiai nebenormalūs.

    Kokie autoriaus ir skaitytojų pamastymai šituo klausimu? 🙂

    1. Nu čia atskiro įrašo reikėtų apie mano išlaidas ir kaip aš jas valdau jau dabar. Sprendimas nėra labai jau ortodoksiškas ir gali nuskambėti cocky – bet aš savimi pasitikiu ir valią turiu. Tad vadelių kažkaip specialiai neatleidžiu, bet ir tikrai nėra viskas suplanuota bei apgalvota ar tuo labiau apribota. Tiesiog, manau, turiu gana sveikus ir tvarius įpročius su gyvensena. Leidžiu sau gyventi intuityviai, nes pavedimai kur ir kiek man reikia suvaikšto automatiškai, ką jau rašiau čia: https://sesinuliai.lt/pajamu-valdymas/

      Toliau – kaip jau kiekvienas atskiras mėnuo duos. Tikrai daug freestyle’inimo ir tikrai turiu neplanuotų ar net durnų išlaidų, nesibodėju jų. Būna vakarienės už 80 Eur kur nors fancy, būna turbūt ir pusmetis be WOLT’o. Jeigu grynai apie pastarąjį, tai ne, skaitykime nesinaudoju. Tik for social gatherings arba jau išimtinais atvejais, kai grįžinėji iš kelionės, sergi ar jau labai hectic savaitė buvo. Restikai man patinka, bet patinka experience’as juose. Wolt’o plastikinė dėžutė to neperteikia. Bet čia aš gyvenu su didele foodie, kuri gamina skaniau už 90% Vilniaus restikų, tai vadinkime, kad čia man pasisekė. 🙂 Bet, kad nesusidarytum klaidingo įspūdžio, jog turiu žmoną virtuvėje, tai tiesiog žinokis, kad kokia 80% savo suvartojamų kalorijų aš pasiruošiu pats. Nesimėgauju, bet įpratau. Mano podkastų laikas. 🙂

      Indėlį kaip turiu padėjęs, taip laikau. Tiesiog nebepildau, bet čia ir buvo toks planas. Minčių išimti nėra, nes tai man ir super extra emergency fund, ir duoda peace of mind’ą, ir bus kibiras cash’o jei viskas šiknon nuvažiuotų, kad apsipirkčiau dar VWCE. 🙂 Nesu tiek įsigilinęs, kad turėčiau nuomonę dėl infliacijos, bet cash’as sėdintis sąskaitoje man jau ir seniau kėlė nerimą, tai dabar nesuku galvos, nes įpročio sėdėt ant cash’o neturiu.

  2. Koki procenta nuo savo pajamu skyrei investavimui iki C level? Ir kiek skiri dabar?

    1. Buvo 50-60%, dabar reguliariai apie 60-70%. Suma fiksuota (dabar didesnė), tik pajamos pastaruosius 18mėn labai šokinėjo, kad turėčiau aiškų vidurkį. Jei turiu didesnesnį pirkinį, tai mėnesio investiciją tenka mažinti, o gal net praleisti. Buvo šiemet vienas mėnesis kurį praleidau net neinvestavęs, nes tada buvo daug išlaidų su kelionėmis.

      Bet čia turbūt plačiau reikėtų pasidalinti sava situacija. Nebūtina siekti tokių skaičių, pas mane tiesiog taip yra dėl optimizuotų išlaidų. Ir pabrėžiu – ne atsisakytų, o optimizuotų. 🙂

  3. Hi, pritarsiu Engineer, manau, kad daugelis tave skaitančių yra žingeidūs, keliaujantys ir neblogai uždirbantys. Todėl skaitant matai daug paralelių su savo gyvenimu, aktualu kaip pačiam sekasi dealinti buityje, darbe, sveikatos priežiūroje, kelionėse, papildomų pinigų paieškose, produktyvumo gerinime ir bendrai savo gerbūvio bei emocinės sveikatos gerinime 🙂

    1. Ačiū! Supratau. 🙂 Tiesiog apie gyvenimą kaži ar čia rašysiu, bet viską gyvenime galima parodyti per finansinę prizmę, tai turėsiu galvoje.

  4. Hey! Senai matytas, net keista kad atėjo naujienlaiškis 😀 Noriu tik pasakyti, kur matau didelį hate’ą, nežinau kokia visų kitų patirtis su M Capital, bet mano asmeninė tikrai puiki. Turiu tą patį ,,stumdomą“ gyvybės draudimą, moku mokesčius, daug nekreipiu į tai dėmesio, nes tai darau ilguoju periodu. Svarbiausia ką gavau iš MC, tai jų tikrai profesionalų konsultantą, kuris nukreipė į platųjį investavimą, tuos pačius fondus (SRX8, VWCE) ir man to užtenka, nes žinau kad turiu šalia žmogų kuris yra suinteresuotas pagalba man uzdirbti kuo daugiau pinigų. Tai mažiau hate’o Jiems. Nors tikrai ne visi tokie, kokį aš turiu, bet jie turi tikrai stiprias vertybes.
    O daugiau iš Autoriaus pusės, keep it high, kuo greičiau tie 6 nulių svajonė tegul būna įgyvendinta ir FIRE pasirodo visu gražumu, tada tikrai bus faina sužinoti, kas tas ,,hipsteris“ kuris rašo (labiau rašė :D) blogus 🙂 važiuojam toliau!

    1. Tai žinoma, kad generalizuoti profesijos negalima. Ne visi ir Lietuvos Futbolo Federacijoje yra banditai, bet trend’as yra. Panašiai ir su tais „nepriklausomais“ finansų konsultantais. 🙂 Ak, kad tik turėčiau daugiau laiko apie tai parašyti ir surankioti faktus. Na, gal pensijoje…

    1. Na, jį priskiriu prie žinomų vardų, kalbančių apie finansus. Autoritetai gerai, bet ten santykis kuriamas kitoks – informacija keliauja iš eksperto į paprastus kasdienius bėdžius. Mokytojas –> Mokinys santykis, kur šnekantysis žino ką kalba. O aš kuriu peer-to-peer turinį, kur dalinuosi savo vargdieniais finansų pasaulyje pats nebūtinai daug suprasdamas. Tokio lyg ir nėra daug.

      Tauvydas šaunuolis už pakurtą projektą, bet tai vis dėlto yra projektas. Simuliuojantis gyvenimą ir visa kita, bet vistiek projektas. Su savo reguliarumu, KPI’sais ir komunikacine linija. Lėtas pelnas yra realybės šou, šeši nuliai yra tiesiog dokumentika. 🙂

  5. Smagu paskaityti kaip visada, bet nu žmogau tik nepyk, bet ar DU 800 ar 8000 principai tikrai ne tie patys, už 800 principas tik vienas lieka…. kaip išgyventi ! Nekalbu kad vieną mėnesį gal sutaupysi 10 Eur nes kitą mėn. Gali jau iškeisti sutaupytus savo +10 į -110 ! 🙂 aplamai nelabai galiu suvokti jei 2 žmonės uždirba po 800 kaip jiems tvariai išgyventi, sakysit aš ir Petras su Stasiuku galiu !? Ok vieną mėn. dar rasit kruopų užmestų galinėje spintelėje, na ok dar šaldiklyje pora kg šaldytų tigrinių krevečių, T-Bone pora vnt. O kas paskui, kiek ilgai taip tempti galėtumėt, na čia buvo retorinis klausimas 😄
    Aš tik nesuprantu, ar aš kažko nesuprantu ar šiaip logikos nėra, kam laikyti indėlius ? Suinvestuok – prireiks cach dalį parduosi ir bus cash, gal net su pliusu.
    🥷🙏

    1. Dviese už 1600 tikrai galima normaliai gyventi. Mes penkiese, Vilniaus centre, naujos statybos 4 kamb bute, su dviem auto ir tikrai smarkiai netaupydami maistui ar pramogoms gyvenam už 2600 (dviejų su puse metų vidurkis), čia su buto paskola 650/mėn. Jei nori t-bone kas dvi dienas, lakstyt su x5, pirkt nauja iPhone kas metus, Turkijos kasmet, tada jo, sunku bus.

      O realiai tai protingai išlaidaujant, dar ir kokius 200 susitaupyti pavyktų.

      O autoriui ačiū už straipsnį, bei linkiu kad neištiktų didelė gyvenimo būdo hiperinfliacija (nepanašu) 🙂

      Labai laukiami visi minėti planuojami įrašai!

    2. Pauliau, blemba, neįsižeisk ir tu, bet esi kosmonautas. Ištrūk iš savo socialinio burbulo. Rimtai 😀

      Vidutinė alga Lietuvoje, be Vilniaus, yra 1250 Eur bruto, kas yra kaip tik tie 800 Eur į rankas. Čia ne koks minimumas, čia vidutinė! Ar tu turi užtektinai empatijos suprasti, kad ne visi žmonės net žino kas tas T-bone? Arba ne visi yra ragavę tigrinių krevečių?

      Atrašei čia kaip susireikšminęs Vilniaus hipsteris, gyvenantis savam mažam socialiniam burbule, kurie maitinasi Wolt’u, atostogauja Amalfyje ir vakarus leidžia Vilniaus g. baruose. Taip, tu teisus, uždirbant 800 Eur to nepadarysi. Bet ne visiems ir reikia.

      Du žmonės su 1600 Eur per abu gali gyventi labai labai normalų gyvenimą, planuotis atostogas bei papildomai investuoti. Turiu realių pavyzdžių.

      1. Ačiū, TBone ar krevetės čia iš mano pusės su sarkazmu nuskambėjo.
        Nesu gyvenime dar wolt paslaugomis pasinaudojęs, tuo labiau kabakuose sėdžiu tik iškirtinomis progomis, o po Turkijas ar Egiptus skraido tik visi aplink, tik ne aš 🙂 tai vat tiek apie mane, o išleidžiu vistiek daugiau nei vidutinis lietuvis…
        Aš viso labo norėjau pasakyti, kad principai tai ne tie patys ar 800 ar kad ir 4000 !
        Dar ats i comment: galim padelioti, ok buto neturi, tai nuoma vln 500 mokesčiai dar 100, ok mašinos reik ar naują ar seną lizingą paimkim 100, kuras, draudimas, einamasis remontas, pala ir žmona dar auto turi 80 ? Sakysit auto jau turiu, tai pala ir butą gal turi tada nuomos neskaičiuojam ? +80. O žiema atėjo jau reik padangų, dar ir už montavimą susimokėti, žiurėk jau du vaikai už rankovės tempia, reik už būrelį sumokėti, dar ir batus su striukėm abu išaugo… pala o šiandien kažką valgėm ? Jau nekalbu apie tuos retus atvejus kada į miestą išeisi ar kur su šeima pailsėti išvažiuosi, oi dar ir šventės ant nosies, gal nereik tų dovanų, tiesą sakant visada simoboliškai. Nežinau, turbūt krūva dar reikalų visokių nepaminėjau, žmonės o jūs savo šeimos narius draudžiat, gyvybė draudimu ? Ar jau biudžeto nebeliko, nes aš jau neskaičiuoju, bet galim pažiūrėt iš 1600 kiek suinvestoti galim. Asmeniškai neturiu nei vieno pvz kas iš tiek išgyvena, tik tėvus pensijoje pažystu kurie bene iš 2x mažiau išgyvena. Beje, bet čia juk ne pensininkų skiltelė 🙂 peace !
        Ši nuomonė yra tik mano subjektyvi (objektyvi) manyčiau nuomonė, nieko įžeisti tikrai nenorėjau ir minties nebuvo !
        Tiek daug dar rašyčiau, bet telefonu labai nepatogu, ačiū Dievui, kad wifi yra, už kurį beje irgi susimokėti reikia 😂

        1. Pauliau, tikrai kazkokias nesamones rasai, delto ir neimanoma isgyventi tavo pasaulyje uz 1600, nes visas planavimas ir skaiciavimas tolimam kosmose. Jei neuzdirbi 3000e+, gal truputi reiktu planuotis finansus protingiau?
          Buta pirkau pries pora metu, kai dar buvau vienas ir uzdirbdavau 800-1000e. Sugebejau sutaupyti ir busto pradiniam, ir masina nusipirkt, ir su draugais patusint. Niekada nesupratau pirkimu naujausiu aifonu lizingais ir pan. Paskaiciuokim dabar esamas islaidas. Musu bendros pajamos su drauge apie 3500/men. Tokios tapo tik paskutiniais metais.
          Bustas 350e/men + 50e mokesciai arba 100e ziema.
          Kuras 100e, draudimas 10e men.
          Maistas 200e men, valgom is steikus, ir krevetes. Sportuojam (10e men x2), taigi perkam kokybiska maista, gaminam. Visada savaitei i prieki uzsiperkam mesos/zuvies ar pan, pasiziuri kam bus ta savaite akcija geriau ir pasiplanuoji meniu.
          Grubiai turim apie 800e and dvieju zmoniu, is kuriuo galima pilnai puikiai gyvent.
          Paimkim ta 1600, lieka 800e.
          Batus ir striukes perki ne kas menesi. Remontai irgi ne kas menesi. Su tokiom pajamom nereikia betmenu vairuot.
          Lieka ir pramogoms ir investavimui ir atostogu fondui atsidet. Drasiai kas menesi po 300e galima investuot.

          Siuo metu musu bendros pajamos 3500e/men, bet islaidos apie 1000-1200e. Investuojam 50-60% pinigu, truputi casho pasitaupom.
          Nepaminejau, kad turim ir 1 metu vaika. Taigi tenka ir pamperus pirkti, ir visa kita. Pilnai telpam

    3. Mums dviese 700-800, kartais dar sūnus apsilanko. Per akis. Netaupau, bet gal nelabai ko trokštu, kompensuodamas suvartojamo alaus žalą maitinuosi net ir perlinėmis kruopomis, daržovėmis, be jokių wolt, daug judu, mažai naudoju automobilį. Daugeliui kylančios pajamos neišvengiamai virsta kylančiomis išlaidomis. Bet ne man. Gal per senas ir viską materialaus jau turiu, o atnaujinu tik tai kas neišvengiamai sulūžo. Tikrai nekeisiu 11 metų gero važiuojančio automobilio į važiuojantį naują. Nes daugiau važiuoti nepradėsiu. Tikslas dar labiau mažinti jo naudojimą, o persijungti į dviratuką. Pusė lietuvių uždirba mažiau nei 800 ir vis dar gyvi, netgi labai.

  6. Labas, smagu matyt šį post’ą ir sveikinimai su nauja role!

    Šešis nulius atradau prieš kelis mėnesius, jau po post’o apie VMI deklaraciją. Per tą laiką investavau dalį santaupų ir toliau investuoju kiekvieną mėnesį. Jau galvojau, kad blogą radau per vėlai – numirusį 🙂

    Būtų įdomu jei toliau tęstum dabartines ar joms artimas temas – portfelio vertė, diversifikacija, taupymas ir gyvenimo būdas, asmeniniai finansai, infliacija ir t.t. Iš ne investicijų eksperto, bet paprasto, besidominčio žmogaus perspektyvos. Kaip kažkas jau teisingai minėjo ankstesniuose komentaruose, aš irgi į tamstą labai panašus amžiumi ir karjeros situacija (bent jau iki naujųjų C-level pareigų ;)). Todėl ir dauguma situacijų ar kylančių klausimų panašūs.

    1. Hey V. Nu žinok, nepyk, bet net ištryniau tavąją paskutinę pastraipą. Teisingai sakai ir kai surašei viską į vieną vietą, man net baisu pasodarė. Tebūnie, mūsų mažytė paslaptis. O patarimą, akivaizdžiai, priimsiu. :))

  7. Sveiki, šia diena kokia geriausiai rinktis akcijų biržą naujokui kuris nori investuoti tik į saugius indexus maždaug po 100 eurų į mėnėsį? IB atrodo patikimiausias, bet yra tas fee inactive kur galima sakyt 10 eurų nuplaukia, tada gal rinktis trader212? Skaičiau dauguma straipsnių iš eilės šitoje svetainėje, jau buvau nusprendęs, kad TSG bus geras variantas, kol neperskaičiau, kad po brexit jo nebeapsimoka naudotis. 🙂

    1. IB nebeturi inactivity fee, atnaujinsiu informaciją atradęs laiko. Bet rekomenduočiau ten beveik nuo bet kokios sumos, nes puikiausias sprendimas ilguoju laikotarpiu. 🙂

  8. Smagu matyti sugrįžus! Net jeigu pagrinde investuojama į vieną ETF, tai nereiškia, kad pasidaro neįdomu, kaip sekasi: vis tiek įdomu, kiek jau pasistūmėtą į priekį, kaip sekasi su Baltic Horizon (sumažinti dividendai ir kritusi vieneto kaina), ar daromas wallstreetbets per IB ir t.t. Labai lauksiu ketvirčio apžvalgos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.