šešiNuliai blog’as – finansinė kelionė milijono link
Mano kelias 1M Eur link dirbant, taupant ir pasyviai investuojant
Nuo 2020m. anonimiškai dalinuosi savo realiu ne-profesionalo investavimo keliu Lietuvoje – nuo pirmų investicijų iki kada nors būsimo €1 mln. portfelio. Investuoju paprastai: ETF, VWCE & chill ir DCA investavimas kas mėnesį. Čia rasi mano portfelį, strategiją, psichologiją ir praktinius patarimus nuo ko pradėti investuoti naujokui.
- Naujiems skaitytojams pradėti skaityti čia
- Apie autorių ir dabartinis portfelis
- Nuo ko pradėti investuoti įvadas
- Nori gauti visą investavimo seką el.paštu? Palik email’ą ČIA.
6nuliai naudojamos investavimo platformos
Vienas brokeris visam gyvenimui – saugus, pigus ir turi viską ko gali prireikti. Laikau 85% savo turto.
Platforma investavimo pradžiai, antram portfeliui ar žmonai/tėvams/vaiko pinigai. Laikau 10% savo turto.
šešiNuliai naujausias įrašas
Kuo užpildytum valandas ankstyvoje pensijoje? Klausimynas sau.
Vasara visuomet mane labai natūraliai sulėtina. Nebėra tiek noro žiūrėti į kompo ekraną, rybsoti ant sofos, o kai už lango vietoj cepelinų spalvos pagaliau matai mėlyną dangų – visuomet jauti minimalų FOMO ir norisi būti bet kur, tik ne prie ekranų. Čia toks turbūt tikro lietuvio prakeiksmas. Tai nors vasaros dar gavome nedaug, ji mane jau kažkiek sulėtino ir privertė giliai susimąstyti – o kaip atrodytų mano dienos, jeigu dirbti apskritai nebereikėtų? Kad nebūtų šita pradžia labai jau filosofinė, įvesiu ir į kontekstą. Šios mintys aplankė reddit’e pamačius įdomų 4 dalių long read’ą apie ką veikia ir kaip realiai atrodo
Naujausi 6nuliai įrašai apie pinigus
Kur laikyti laisvas lėšas 2026 metais? Indėlių palūkanų palyginimas
Kas kokį mėnesį gaunu pasikartojantį klausimą – kur laikyti laisvą cash’ą, kad jį mažiau graužtų infliacija? Klausimas normalus, nes laisvų lėšų galima turėti dėl įvairiausių priežasčių – tai ir juodos dienos fondas, tai ir taupymas butui ar automobiliui, tai ir individualią veiklą vykdančiųjų mokesčiams atsidedami pinigai pavasario deklaracijoms ir taip toliau. Visi kažkiek turi, tad natūralu, kad norisi bent kažką už juos gauti. O rinka tam dabar gana palanki. Bet ta rinka nuolat keičiasi – tai vienas bankas siūlo geresnes sąlygas, tai kita kredito unija, tai žiek kažkokia investavimo platforma išstoja su laikinai geru pasiūlymu, tai visa tai paprastam žmogui
Asmeninis NT – būsto upgreidai, orinė vertė ir ar tai galima laikyti investicija?
Klasikinė situacija – nusipirkai sau butą už 100k Eur, po 5 metų tikrini skelbimus aplink ir matai, kad panašūs butai jau eina po 150k. Yessss, +50k Eur, sakai draugams prie alaus ir džiaugiesi savo puikiu finansiniu sprendimu atliktu prieš 5 metus įsigijant būstą. Bet ar tikrai yra kuo džiaugtis? Nors asmeninio NT augimas yra puikus įrankis didinti asmeninį turtą ant popieriaus, bet +50% prie NT prieaugio (kuriame gyveni) nebūtinai lygu +50% pasiektų investuojant į ETF’us. Pvz., mano atveju, aš tikrai žinau, kad dabartinis butas, kuriame gyvenu, nėra tas paskutinis šeimos būstas, kuriame auginsime vaikus ir gyvensime iki senatvės. Dar laukia
Geriausias būdas investuoti į kripto nebūnant kripto bro – IB1T per IBKR
Kripto perku nuo 2019-tų ir per tuos jau 7 metus buvo momentų kai buvau skeptikas, buvo momentų kai buvau įtikėjęs. Dabar tiesiog jau nebeturiu svarios nuomonės, bet toliau perku, nes tai patapo pusiau–normalia turto klase, į kurią jau investuoja ir padorūs valdytojai, ir pensijų fondai. Netiesiogiai net lietuviai pensininkai galiausiai HODL’ina kažkiek kripto per visokius S&P500 esančius Coinbase ir Teslas. Žinoma, gal nereiktų suplakti visko į vieną. Yra kripto ir yra Bitcoin’as. Pastarojo atžvilgiu aš vistiek gana tikintis, nes BTC turiu apie 10% savo portfelio. O apie kitus kripto (išskyrus ETH), nelabai apskirtai ką žinau ir nesu niekada pirkęs ar
Pensijos 3 pakopa – Goindex apžvalga
Prie šio ketvirčio finansinių tikslų įsirašiau tokį – įsivertinti persikėlimą į Goindex. Tai ką čia laukti su tais tikslais. Imame ir vertiname. Vasarą nagrinėjau III pakopos fondų mokesčius, lyginau su VWCE ir pasidalinau savo požiūriu kada gali būti verta apskritai kaupti III pakopoje. Ten platus įrašas ir labai rimtas intro bendrai į III pakopą, tai pradedantiems nuo nulio siūlau pradėti ten. Reziume buvo toks: Aš pats esu toje 2 ar 3 kategorijoje, kur ilgą laiką nekaupiau, nes neturėjau darbdavio paskatos, tačiau turiu senesnę sutartį ir galiausiai nusprendžiau išnaudoti lengvatą iki galo ir pernai pervedžiau 1,500 Eur vienkartinį papildymą į savo
Finansų laiškas artimajam – kasmetinis priminimas + šablonas
Tema nėra smagi, bet nesmagiau būtų daug metų sunkiai kaupti kaupti, o po to visos santaupos atitenka valstybei, o ne jūsų vaikams. Tad rugsėjį aiškinausi kas vyksta su mano investicijomis man numirus. tl;dr; – jeigu nesusitvarkysi higienos, palikimo artimieji gali ir nesulaukti. Tad tame įraše atskleidžiau, kad minimali finansų higienos priemonė – kasmetinis laiškas žmonai, mamai, tėčiui, broliui, draugui ar kažkam kuo pasitiki. Net nebūtinai tam, kuris gaus palikimą, bet kažkam kas gali sekti instrukcijas ir susigaudyti internetuose. Laiškas ne tam, kad atskleistum prisijungimo vardus ir slaptažodžius (nėra saugu) ar net sumas, o bent tam, kad jie žinotų kur tų santaupų