Šeši nuliai. Kas čia per pavadinimas?
Šeši nuliai – milijonas. Kas iškyla prieš akis išgirdus šią frazę?
Jeigu esi 90s kid, kaip ir aš pats, tai beveik garantuoju, kad prieš akis pirmiausia iškyla ne kalnas banknotų, o gerbiamas Arūnas Valinskas.
„Šeši nuliai – milijonas“ buvo vienas pirmųjų protmūšių nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kurio dalyviai galėjo laimėti – taip atspėjote – MILIJONĄ LITŲ.
Žmonių galvose milijonas visuomet buvo tas mistinis, sunkiai pasiekiamas bei šiek tiek nekenčiamas skaičius. Tai gražus, apvalus skaičius, kuris buvo n metų transliuojamas per televiziją kaip vaistas nuo visų bėdų. Atsimenu, milijonas litų kaip pagrindinis TELELOTO prizas būdavo tik kelis kartus per metus ir tuomet visa Lietuva nuščiūvusi laukdavo – kas gi taps tuo sekančiu, paprastu liaudies žmogumi, priimtu į išsvajotajį miljonierių klubą?
Dabar, manau, milijonas jau išteisintas ir įvyko šiokia tokia devalvacija. Šis skaičius, nors vis dar ambicingas kalbant apie ‘Net Worth’ Lietuvoje, nebėra toks nepasiekiamas. Tad iš to ir pavadinimas.
Sieksiu, kad mano Net Worth taptų 1,000,000 Eur. Ir tą kelionę dokumentuosiu šiame blog’e.
Tik priešingai nuo televizijos šou, tas tikrai neįvyks per vieną naktį. Procesas bus lėtas ir nuobodus, kaip jį įvardijo Tautvydas savo blog’e letaspelnas.lt ar jau 2 metus lietuviams į galvą kala Baltic Mustache.
Iš kur tas milijonas?
Aš ne išimtis, investuoju periodiškai, iš anksto numatytą sumą nuo algos. Apie 90% investicijų sumos eina tiesiog į pasaulio rinkos ETF’us. Pavienių akcijų nerankioju, the next big thing su bitcoin’ais nesivaikau. Iš investavimo pusės – esu visiškas nuobodyla, todėl ir blog’as nebus vien mėnesinis portfelio update, nes ten nieko tokio įdomaus neįvyksta, kad reiktų atnaujinti dažniau nei kas ketvirtį.
Su investuojama suma ir saving rate mano apskaita labai paprasta – invest first, spend later. Tai šiems metams turiu nusimatęs sumą, kurią atsidedu kiekvieną mėnesį, o tuomet gyvenu iš likučio. Na, bet bus platesnis įrašas su visais skaičiais, tai tuomet ir ‘išlįsiu’ iš urvo. Procesai dar nenusistovėję, tad eigoje tikrai bus adjustment’ų.
Milijonas – is it even possible?
Va tas ir keista, kad visai ir possible. Skaičiuojant pagal visus FIRE kalkuliatorius, Financial Independence su inflation-adjusted štukyte per mėnesį jau galėčiau turėti ir po 10-15 metų. Na, dar keli metai išsimokėti būsto paskolą ir jau gyvenimui pilnai pakanka. Bet… Kaip sakiau, turiu ambicijų turėti verslą ir ne prie ežero gulėti visą savo riebią pensiją, todėl skūros užsiauginti norėtųsi daugiau. Plius, sunku įvertinti antros pusės bei vaikų įtaką, tad taikausi aukščiau. Ne paslaptis, ką tikrai pastebėsite per visą šį blogą, kad perdėtai mėgstu apvalius skaičius. Todėl 1M puikiai tinka.
Visiškai preliminariais skaičiavimais, imant konservatyvų 5% investicijų prieaugį per metus ir kas mėnesį investuojant po 1,000 Eur (kas jau net šiuo metu yra beveik sustainable) bei įsiplanuojant 2% metinį pajamų prieaugį (saving rate paliekant tą patį), milijonas eurų sąskaitoje susikaups po 30 metų. Čia net jeigu pradėčiau šiandien nuo nulio.
Aš pradedu tikrai ne nuo daug, bet nu ir ne nuo nulio, tai preliminariai portfelis iki milijono užaugs po 26 metų, 2046-aisiais. Taip, kosmiškai toli, kad tą planuočiau ir kol kas pačiam atrodo labiau kaip wishful thinking, bet kaip kažkoks mistinis tikslas – kodėl gi ne.
Bet juk per 26 metus gali daug dalykų įvykti!!!
Taip, suprantu, kad mano super-finansų-modelyje neįskaičiuotos būsimos šeimos ir vaikų išlaidos, gali nebesisekti karjeroje, akcijų rinka gali negrąžinti net tų 5%, o pats galiu įsivaryti kokią lėtinę ligą, kurios gydymas suės visas investicijoms skirtas santaupas.
Bet… Lygiai taip pat gali įvykti ir pozityvių nenumatytų dalykų – galiu smarkiai „pramušti“ karjerą, galiu investuoti į early startup’ą ar įsidarbinti už opcionus, galiu užkurti versliuką, gauti palikimą, laimėti loterijoje. Ar, galų galiausiai, vesti jau turtus susikrovusią žmoną :))
Mano požiūris, kad šių atsitiktinių įvykių aš kontroliuoti negaliu, tai jų į savo ‘planą’ ir nededu bei fokuso šioms temoms šiame blog’e nebus.
Tai apie ką čia rašysiu
Pamirštant nekontroliuojamus įvykius, yra keletas dalykų, lemiančių kone 95% sėkmės šiame plane, ką aš galiu kontroliuoti jau dabar:
Pajamos – galiu keisti darbus, emigruoti, kurti verslą, dirbti savaitgaliais, reikalauti bonusų ar freelancinti.
Išlaidos – galiu pirkti naujus gadgetus, galiu keliauti all-inclusive, galiu nekeliauti, galiu persikraustyti gyventi kitur ar mėginti pakeisti įpročius.
Investicijos – galiu investuoti nuobodžiai ir lėtai arba galiu rizikuoti. Galiu pasiskaitinėti r/wallstreetbets ir bėgti investuoti į kruizų akcijas, gamble’inant (taip, ne investuojant, o gamble’inant), kad užstatyta suma padvigubės ar patrigubės per savaitę.
Kaip ir disclaimeris pabaigai
Nežinau teisingų atsakymų ir jūsų gyventi tikrai nemokysiu. Tiesiog, dalinsiuosi savąja patirtimi ir mintimis šiomis trejomis temomis, on my way to šeši nuliai. Kelias tolimas, o pakeliui dar laukia penki nuliai, tad milestone’ų ir sustojimų bus įvairių.
Kaip jau minėjau, blog’as skirtas savosiomis patirtimis pasidalinti. Manau, tai gali būti naudinga ir kitiems, tačiau nieko aklai nekopijuokit ir galvokit sava galva.
Lūkesčių sau didelių nekeliu. Kas čia žino, gal po 26 metų tai bus pirmasis nuoseklus ir be konkurencijos nuobodžiausias miljonieriaus dienoraštis Lietuvos istorijoje. O gal rašymas, išblėsus pirminiam entuziasmui, užsibaigs ties #7 įrašu.
Bet aš žmogus paprastas ir už akių sau nebėgu. Tiesiog rašau ir laikau čiūrkas, kad iki naujų metų bent tempčiau, o paskui žiūrėsime. Laikykite ir jūs :))
Įdomu sekti toliau?
Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.
Dar postas padarytas šešto mėnesio šeštą dieną, tai reškia skaičius šeši tikrai kažką reiškia.
Super !! Įkvepiantis straipsnis 🙂