Šiek tiek apie autorių

Dar nenusprendžiau ar dalinsiuosi savo portfeliu ir tiksliais skaičiais, ar apsieisime su procentais, tad atsargumo dėlei pabūsiu anonimas, bet kontekstas bendram skaitymui visgi reikalingas.

Esu vyras, late 20s, šiuo metu gyvenantis Vilniuje, bet užaugęs kitame mieste. Vaikų kol kas neturiu, bet šeima jau planuojama. Gyvenu banko finansuotame NT su antra puse.

Studijavau užsienyje, baigiau finansus. Tačiau finansų srityje taip beveik ir nedirbau, todėl ekspertinių patarimų nelaukite.

Profesiškai esu visiškai nespecializuotas generalistas, per savo trumpą karjerą spėjęs padirbėti tiek corporate struktūrose, tiek startupuose.

Nors ir ne specialistas, manau esu geras darbuotojas, todėl karjera kol kas klostosi gana sklandžiai ir gražiai, kas leidžia uždirbti gerokai virš Lietuvos vidurkio.

Turbūt papildomi laisvi pinigai sąskaitoje labiausiai ir paskatino pradėti domėtis finansais.

FIRE (Financial independence, retire early) judėjimą atradau neseniai, bet nesu jo aklas šalininkas. Noriu FI dalies, bet neįsivaizduoju savęs retired anksti. Na, nebent ankstyvoje pensijoje vystyti kelis passion versliukus, kas jau nelabai ir skamba kaip pensija tradiciniu to apibrėžimu.

Dar nedrįsčiau savęs vadinti entrepreneur, bet tokiu tapti norėčiau. Nuolat dairausi verslų, generuoju idėjas, kelias net bandžiau ir įgyvendinti, bet nesėkmingai. Nuolat spurdu ir prisigalvoju naujų veiklų, galbūt tai kada nors atsipirks ir finansiškai. Long-term aspiration būtų turėti savo valdomą verslą, vykdant veiklą, kuria didžiuojuosi. Tiesiog „pakelti“ pinigų tai ne mano būdui.

Šiaip esu gana azartiškas ir rizikos nebijantis pramogautojas ar karjeristas. Galiu mesti „šiltą vietelę“ dėl įdomesnio darbo, o laisvalaikį užsiimti ekstremaliais sportais, bet kai kalbame apie finansus, esu sąlyginai konservatyvus. Niekada nebėgsiu paskui „next big thing“. Sakyčiau, kad finansuose esu rizikos nebijantis, bet ją pasimatuojantis ir savo due dilligence atliekantis žmogus.

Investavime galima sakyti tik pradedu dalyvauti, bet FIRE principai dalinai įkalti jau natūraliai. Niekada, net būdamas studentas, negyvenau nuo algos iki algos. Natūraliai turėjau emergency fund. Niekada nesu pasiėmęs vartojimo paskolos ar naudojęs kreditinę į minusą. Mėgstu kokybiškus daiktus, bet tuo pat metu save laikau ganėtinai frugal. Turiu gana pigų ir naudingą laisvalaikį, kuris sukasi apie aktyvias veiklas bei sveikai maitinuosi jau kone 10 metų. Mano laisvalaikis, kasdieniai įpročiai bei rutina gana netyčia susiformavo jau FIRE-journey-ready, tad esminių gyvensenos pokyčių neteko atlikti net pradėjus vesti savo išlaidas.

Tai čia trumpai.

Tikiuosi tiek informacijos pakanka, kad tekstas nebūtų tik plikos raidės iš naujienų portalo. O su laiku, neabejoju, atsiskleis ir daugiau asmeninių detalių.

Jei ką svarbaus praleidau ir be to informacijos vieneto manęs tikrai neskaitysi – klausk, paslapčių tikrai daug neturiu :))

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

3 Replies to “Šiek tiek apie autorių”

  1. Ak, kai kur, rodos, skaičiau apie save, ypač toji FIRE-journey-ready pastraipa 😀 beje geras terminas, įsiminsiu

  2. Labas, geras aprašymas! Gal ką rekomenduosi dėl karjeros pasirinkimo studentui administravimo srityje? Drąsos tiek nėra, bet patirties turintis žmogus gali geriau patarti nei tiesiog konsultantas.
    Ačiū už tai ką darai!

    1. Šiek tiek per daug individualu ir per platus klausimas, kad galėčiau taip tiesiog atsakyti komentare. Minimum įrašo vertas klausimas, bet nesijaučiu turintis pakankamai žinių nagrinėti tokią temą, sorry. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.