Pradžia – apie ką rašysiu

Labas, mielas skaitytojau.

Taip, tu patekai į dar vieną blogą apie finansus.

Atsiprašau.

Tačiau, tuo ir žavus tas mūsų internetas – jame turinį gali kurti kiekvienas.

Apie ką aš čia rašysiu?

Jei reiktų pakišti visas temas po terminu, tai, be abejo, būtų asmeniniai finansai. Bet jeigu priduočiau pranešimą spaudai žiniasklaidai, blogo clickbait’inė tema būtų „Kaip tapti miljonieriumi?“

Iki milijono man dar toli, bet iš natūros esu smalsus, daug dalykų besidomintis ir sekmadienį prie laptopo nesidrovintis praleisti millenialsas. Deja, bet tikrai nesu jokios temos ekspertas, tad jeigu ieškote labai specifinės informacijos, čia to nerasite. Tačiau, mano supergalia – informacijos ieškojimas ir atsirinkimas. Manau, kad galiu labai kokybiškai surasti, atrinkti bei sistemizuoti informaciją. Kitaip – esu paprastas, bet moku googlinti.

Tad, besitvarkydamas savo finansus pastebėjau, kad jau ir taip sugaištu perdėtai daug laiko edukacijai ir savišvietai, todėl kilo mintis. Šitiek laiko švaistyti OneNote’o pildymui tik dėl savęs yra gana mažą poveikį turinti ir mane vieną paliečianti veikla, ir tų skirtų sekmadienių pradėjau gailėti. Matot, esu efektyvumo nerd’as ir viskame kame ieškau didesnės investicinės grąžos – net ir savo laisvalaikyje. Todėl natūraliai pamaniau – kodėl gi ne’scale’inus šios investicijos ir savo atradimų neišnešus į platųjį pasaulį. Klišinis ir nuvalkiotas motyvas – bet peer pressure veikia. Turint atskaitomybę prieš auditoriją ir pats būsiu labiau motyvuotas. Blogerių klasika, kaip ir perspėjau.

Naivu susirašyti būsimas temas dar net neturint domeno ar blogo pavadinimo (įrašas, be abejo, daromas OneNote, reikės išsiųsti jiems sąskaitą-faktūrą už influencinimą), tad tą ir praleiskime. Tačiau galiu užtikrinti, kad tai nebus vien mano asmeninio gyvenimo dienoraštis. Labiau mano gyvenimiški atradimai, kurie manau, galėtų būtų naudingi ir kitiems.

Manau rašysiu apie…

Savo investicinį portfelį ir klystkelius bei atradimus su juo. Manau papasakosiu kaip pradėjau investuoti ir kokius įrankius naudoju. Manau papasakosiu apie mokesčius ir jų optimizavimą, kiek pats tą suprantu. Kažkiek tikrai paliesiu ir karjerą bei įvairius side hustles, kurių pagalba galima užsidirbti papildomai. Man ne tabu ir produktyvumo temos ar paprasčiausi lifehack’ai laiko, resursų taupymui ar gyvenimo kokybei gerinti. Pasidalinsiu ir savo frugality patarimais, kurie padeda man sutaupyti, ko pasekoje ir investuoti, daugiau nei turėtų leisti pajamos.

Ikvėpėjai

Dviračio neišradinėju ir suprantu, kad tai bus „dar vienas blog’as apie finansus“. Įkvėpimo gavau iš tų kelių lietuviškų blogerių finansų tema, visus juos esu kiaurai išilgai perskaitęs (Baltic Mustache, Lėtas pelnas, honestFIRE, Stoic, giem ar Povilas Panavas). Papildomai, daug skaitau užsienio blog’us, reddit’us bei seku Youtuber’ius, tik jų patarimai dažnai nėra iš karto actionable dėl daugybės skirtumų tarp rinkų. Tas šiek tiek ir paskatino pačiam pradėti rašyti, nes 6 finansų blogerių ant Lietuvos kiek maža.

Kalbant apie labiau „formalų“ švietimą – per pastaruosius 12mėn. perskaičiau 11 knygų finansų tema, jeigu pasitikėsite mano Goodreads paskyra bei dar kone tiek pat turiu susimetęs į Kindle’ą ir naikinu šiuo metu. Papildomai, perėjau jau 2 kursus Courseroj, vieną apie Financial Accounting, kitą apie Investment Management, kad „at’refresh’inti“ finansų žinias. Ketinu sumesti visa tai į atskirą įrašą, nes turbūt pats pirmas klausimas kylantis naujokui „Kaip pradėti mokslintis asmeninių finansų tema?“, tai aš pro tai praėjau ir šaltiniais pasidalinsiu.

Kaip ten bebūtų, mano patirtis juokinga. Esu ir turbūt visą laiką būsiu naujokas when it comes to finance. Nei vienas čia rastas įrašas nebus „ekspertinės įžvalgos“. Į mano pateikiamą informaciją geriau žiūrėkite kaip į pokalbį bare su random draugo draugu ar eilinį anoniminį interneto komentarą. Kur gal žmogus kažką ta tema ir žino, o gal tiesiog bro science, tad take it with a pinch of salt. Įspėjau.

tl;dr

Nieko neišmanau apie finansus, bet vistiek rašysiu apie viską kas euru kvepia. Pagrinde sau, bet gali būti naudinga ir tau.

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

2 Replies to “Pradžia – apie ką rašysiu”

 1. ,,Ketinu sumesti visa tai į atskirą įrašą, nes turbūt pats pirmas klausimas kylantis naujokui “Kaip pradėti mokslintis asmeninių finansų tema?”, tai aš pro tai praėjau ir šaltiniais pasidalinsiu.“

  Manau, įrašas būtų vertingas, bet tuo pačiu ir daug pastangų reikalaus, nes tema aptarta šimtus kartų anglakalbėje interneto daly (labai patiko pastebėjimas, kad visgi toli gražu neviską ką ten perskaitai pavyksta panaudot dėl skirtumų tarp rinkų ,brokerių prieinamumų ir t.t.).
  Lietuviškuose internetuose tema dar neišsemta, ogi ji viena iš bazinių, tad SĖKMĖS SĖKMĖS!

  1. Oi, lūkesčiai aiškiai per aukšti :)) Gido ruošimą paliksiu edukatoriams, aš tik noriu pasidalinti savo keliu – ką po ko skaičiau ir į kokias temas gilinausi.

   Mano atveju, tai BM blogas suveikė kaip katalizatorius, per kurį atradau tiek tave, tiek kitus blogerius ir man patiko skaityti finansų tema. Po to sekė knygos ir kitas formalesnis ugdymasis.

   Bet net nemanau, kad šią temą labai įmanoma išsemti, nes skirtingi blogeriai paliečia skirtingas temas, o ir rašymo stilius – vieniems manasis vėžį varo, kitiems kaip tik „relatable“.

   Ačiū už komentarą, kaip supratai – pirmąjį mano blogerio karjeroje :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.