Kaip saugiai įdarbinti taupomas lėšas? Kredito unijos indėlis

kredito unijos indėlis

Gana aktuali tema kiekvienam jaunuoliui – o ką daryti su dideliam pirkiniui taupomais pinigais? Na, žinote, galvoje turiu būsto pradinį įnašą, vestuves, namų remontą, automobilio pirkimą ar bet ką, kas kainuoja nuo kelių iki keliasdešimt tūkstančių.

Šiems pirkiniams dažnas taupo nuo keletos mėnesių iki keletos metų, tad nesinori, jog lėšos tiesiog gulėtų sąskaitoje ir lėtai praradinėtų vertę. O tokiu trumpu laikotarpiu suinvestavus į akcijas, labai gali būti, kad pataikysite ant blogo etapo ir išsiimti gali tekti mažiau nei įdėjote.

Identiška situacija ir su visų apdainuotu juodos dienos fondu. Ar jis tiesiog turi gulėti banke, ar galima jį kažkaip įdarbinti?

Anksčiau šią ertmę užimdavo tradiciniai bankai, siūlydami kelis procentus grąžos dar nešančius terminuotus indėlius. Dabar, jeigu bankas ir siūlo kažkokias palūkanas, tai jos dažniausiai būna nol kablelis kažkiek ir tenka susimąstyti ar dėl to verta aukoti likvidumą.

Laimei, egzistuoja kredito unijos, kuriose siūlomos indėlių palūkanos svyruoja nuo 1% iki 2.5% priklausomai nuo gaunamos laisvės ir termino.

Dar svarbiau, bent man, jog egzistuoja taupomieji indėliai, kurie suteikia labai daug laisvės ir prireikus – lėšas galima išsiimti kada tik panorėjus, neprarandant sukauptų palūkanų.

Kaip pasidalinau savo investicinio portfelio apžvalgoje, aš kredito unijoje turiu 2 indėlius – vienas atlieka emergency fund funkciją ir yra pinigai juodai dienai, kitas yra reguliariai pildomas, taupant didesniam pirkiniui. Apie tai ir papasakosiu šiame įraše.

Kas yra kredito unija?

Iki tapdamas klientu ir normaliai pasidomėjęs, unijas aš įsivaizdavau kaip bankus vargšams. Na, tiem, kuriems neprieinami normalūs respektabilūs Skandinaviški bankai. Gal iš dalies ir buvau teisus, bet, pasirodo, unija gali būti tinkamas įrankis ir ilgalaikiams investuotojams. Kodėl?

Lietuvos banko apibrėžimas toks:

„Kredito unija yra kooperatiniais pagrindais veikianti kredito įstaiga, turinti teisę priimti indėlius ir skolinti lėšas, teikti lėšų pervedimo ir kitas finansines paslaugas.

Šiuo metu prižiūrime dvi Lietuvoje veikiančias centrines kredito unijas – Lietuvos centrinę kredito uniją ir Jungtinę centrinę kredito uniją – ir 60 kredito unijų.“

Kaip tai suprantu aš – unija yra specializuota, mažus palaikymo kaštus turinti įstaiga, kurios tikslas surinkti investuotojų lėšas ir paskirstyti jas smulkiems vartotojams ir verslams. Na, toks kaip ir variantas tarp didelio banko ir p2p.

Kaip išsirinkti kredito uniją?

Su 60 skirtingų unijų Lietuvoje, išsirinkti gali būti sunkoka. Na, galima pradėti regioniškai – mano atveju, peržiūrėti Vilniuje veikiančias unijas, arba pagal už indėlius siūlomą procentą.

Abu šiuos faktorius sistemiškai galite įsivertinti indėliai.lt paruoštuke.

Aš pasirinkau paprastai – Vilniuje veikiančią, normalius procentus siūlančią ir internetu valdyti įmanomą uniją. Paskutinis punktas egzistuoja ne pas visus, tad juodos dienos fondo laikymui tai turbūt netinka. Na, jeigu jums staigiai prireikė pinigų, o jų išsigryninti turite vykti į unijos filialą, turbūt toks tiekėjas ne itin gerai atitinka emergency sąvoką jūsų juodos dienos fondui.

Svarbu, kad kai kurios unijos yra apribotos geografiškai, tad gyvenant Kaune, į Vilniuje registruotą uniją jūsų gali nepriimti.

Saugumas

Gera žinia, kad beveik visi normaliai apiforminti indėliai Lietuvoje yra apdrausti valstybiniu indėlių ir investicijų draudimu, kuris garantuoja iki 100,000 Eur apsaugą investuotojams finansų įstaigos nemokumo atvejais.

INFORMACIJA INDÉLININKUI 
valstybinis indėlių ir investicijų draudimo įstatymas - sąlygos

Visas įstaigas, kurių indėliai apdrausti galite rasti jų web’e, tai dėl šventos ramybės pasitikrinkite ar ten matote savo išsirinktą uniją.

Bet trumpai, kiek supratau aš, pasiskaitęs indėlių draudimo sąlygas, investuotojai, įstaigos bankroto ar nemokumo atveju, per 15 darbo dienų atgaus visus savo aktyvus (indėliai + cash’as) iki 100k Eur tiesiai iš draudimo fondo.

Labai svabus aspektas bent man yra 15 darbo dienų, nes unijoje taupant didesniam pirkiniui ar laikant emergency fondą, mažiausiai ko aš noriu, tai paskui 2 metus laukti teismų išvadų, investicijoms pakibus kažkur nežinioje.

Šis terminas, beje, nuolatos trumpinamas ir nuo 2021 sausio 1d. bus 10 darbo dienų, o nuo 2024 metų jau tik 7 darbo dienos.

Ji grąžins jūsų indėlius (iki 100 000 eurų) ne vėliau kaip per:

– 15 darbo dienų nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d.;

– 10 darbo dienų nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d.;

– 7 darbo dienas nuo 2024 m. sausio 1 d.

Jei iki 2023 m. gruodžio 31 d. indėlių draudimo išmokos neišmokamos per 7 darbo dienas nuo indėlių draudžiamojo įvykio dienos, nuo 2016 m. gegužės 16 d. indėlininko prašymu jam per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos išmokama minimaliosios mėnesinės algos dydžio, bet ne didesnė negu indėlininko turimų tinkamų drausti indėlių suma, indėlių draudimo išmokos dalis (avansinė indėlių draudimo išmoka).

Šeimos kredito unija

Negaliu šnekėti apie kitas unijas, nes jomis nesinaudojau, o čia nėra pilnas „how to“ gidas kaip išsirinkti uniją, tad čia pasidalinsiu tik savąja patirtimi.

Aš savoms investicijoms pasirinkau Šeimos kredito uniją ir tą padariau pagrinde dėl vienos sexy galimybės – labai lankstaus taupomojo indėlio.

Taupomasis indėlis – tai fiksuota lėšų suma, saugoma kredito unijoje Jūsų pasirinktą laikotarpį. Taupomasis indėlis, gali būti bet kada papildytas grynaisiais arba bankiniu pavedimu. Taip pat Jūs bet kada galite pasiimti iki 90 proc. taupomojo indėlio sumos du kartus per mėnesį, nenutraukdami indėlio sutarties ir palūkanų skaičiavimo.

Taip taip, jūs išgirdote teisingai, įdėjus šį indėlį, bet kada, prireikus, galite išsiimti 90% sumos 2 kartus per mėnesį, kas reiškia, kad galite išsiimti 99% visos sumos, nenutraukiant sutarties ir neprarandant kiekvieną dieną skaičiuojąmų palūkanų.

Tad, įsivaizduokime – įdėjote 10,000 Eur taupomajį indėlį, bet staiga prireikė tų pinigų. Išsiimate 90% sumos, kas yra 9,000 Eur – lieka 1,000 Eur. Tuomet dar kartą išsiimate 90% sumos, kas yra 900 Eur – lieka 100 Eur. O palūkanos skaičiuojamos kiekvieną dieną nuo visos indėlio sumos.

Taip pat svarbu, kad net ir padėjus ten 10,000 Eur, bet staiga prireikus 3,000 Eur, likę 7,000 Eur toliau uždirba tas pačias palūkanas iki termino galo. Jeigu norite, galite papildyti papildomai ir atstatyti iki 10,000 ar net daugiau, bet jeigu nenorite – nebūtina.

Tad viso turite laisvę disponuoti 99% savojo indėlio sumos. Ar gali būti lanskčiau? Netikite? Patys paskaitykite sąlygas ŠKU web’e.

Be abejo, už šią privilegiją tenka šiek tiek susimokėti mažesnėmis palūkanomis. Terminuotas indėlis, priklausomai, žinoma, nuo termino, gali duoti ir 2.3% palūkanų, kai taupomasis indėlis tik 1.8%, bet aš linkęs už laisvę susimokėti.

Tad, taupomojo indėlio esminiai faktai:

 • Indėlio suma nuo 290 Eur
 • Palūkanos 1.8%
 • Terminas nuo 1 iki 36 mėn.
 • Galimybė išsiimti 90% indėlio be baudų 2 kartus per mėnesį
 • Papildymas iki 14,000 Eur/mėn nemokamas
 • Galimi automatiniai periodiniai papildymai

Visa ši info pateikiama ir pasirašant indėlio sutartį

Kredito unijos indėlio sąlygos

Mokesčiai

Be 30 Eur pajaus užstato (plačiau apie jį netrukus), bent jau Šeimos kredito unijoje papildomai apmokestinamos transakcijos:

6 euro centai už įmokėjimus į uniją

19 euro centų už išmokėjimus iš unijos

Mokesčiai, žinoma, maži, bet jų buvimas reiškia, kad unijos sąskaitos neturėtumėte sulyginti su dar viena Swed’o sąskaita – laisvai mėtant lėšas tarp jų. Tai vistiek turėtų būti periodinis atsidėjimas, įsivertinant, kad šių pinigų bent jau kelis mėnesius tikrai nereikės. Na, tikiuosi supratote, kad kito mėnesio būsto paskolos įmokos čia įmesti nėra prasmės, nes visą gaunamą grąža prarasite per pavedimus.

Bet, jeigu taupyti ketinate bent pusę metų – šie transakcijų mokesčiai didelės įtakos tikrai nepadarys.

Kaip atrodo įstojimo į uniją procesas?

Na, šiaip viskas paprasta, bet bent Šeimos kredito unijos atveju, visgi reikėjo fiziškai vykti į pačią uniją. Nežinau, gal kažkur galima ir internetu viską susitvarkyti, bet kiek domėjausi – vargu. Mano atveju, įstojimas į uniją buvo galimas tik fiziškai atvykstant.

Taip pat svarbu žinoti, jog ŠKU į savo narius priima tik Vilniuje gyvenamąją vietą registravusius asmenis. Kaip sakiau, dauguma unijų yra apribotos geografiškai.

Tad, žingsniai tokie:

 1. Paskambinate į uniją dėl įstojimo ir susitariate vizito laiką
 2. Nuvykę pasirašote įstojimo į uniją sutartį
 3. Sumokate 30 Eur pajų. Tai yra nario stojimo mokestis, kuris nėra išlaida, tik užstatas. Paliekant uniją, jūs tuos 30 Eur atgausite.
 4. Gaunate unijos sąskaitą.

Nuo čia, bent jau ŠKU, galite susikrauti daiktus ir važiuoti namo, nes toliau viską galima vykdyti internetinėje jų platformoje, kuri atrodo kaip banko aplinka. Jungiatės su SmartID, valdote savo sąskaitas, indėlius ir t.t. Arba alternatyviai viską galite susitvarkyti ir pačioje unijoje.

Kredito unijos elektroninė bankininkystė

Viskas tikrai gana patogiai ir pas mane jau spėjo prasisukti ciklas – ir vienas indėlis baigėsi, ir kitą padėjau, viskas pavyko internetu.

Beje, smagus dalykas, kad prisijungus, galima nuolat stebėti kiek jau centų palūkanų prikapsėjo. Kiek esu susidūręs, kitur padėjus indėlį – suma su palūkanomis sugrąžinama tik indėlio pabaigoje. Gal ir smulkus faktorius, bet vistiek smagu matyti kaip tavo pinigai uždirba naujus pinigus, ypač investavimo kelio pradžioje.

Unijos indėlio panaudojimo atvejai

Na, kaip jau užsiminiau savo portfelio apžvalgoje, unijoje aš šiuo metu laikau 2 atskirus indėlius.

Kredito unijos indėlis

Pirmasis, jau nuo seniau, yra mano 5,000 Eur juodos dienos fondas. Šį keletą kartų jau teko panaudoti – išsiimant tai 2k, tai 3k ir vėliau šią sumą sugrąžinant. Pastarojo tikslas yra tiesiog ten pūpsoti jau jeigu ką. Indėlį nuolat pratęsiu kas metus ir kai nukrenta žemiau – atstatau vėl iki 5k.

Antrasis indėlis, savo ruožtu, yra būdas taupyti didesniam pirkiniui kartu su antrąja puse. Indėlis iki šiol buvo kas mėnesį pildomas ir, tikėtina, visas arba dalinai bus išleistas jau atėjus laikui. Terminas, kada prireiks visų lėšų, iki galo nėra aiškus – gal po pusmečio, gal po 2 metų, todėl ir indėlis pasirinktas taupomasis, norint laisvės ir likvidumo.

Įsivaizduoju, kad taupomasis unijos indėlis galėtų tikti ir pavyzdžiui statantis namą ar remontuojantis butą. Na, kai turima nemenka grynųjų suma ir dabar kurį laiką vis ją teks išleidinėti susimokant meistrams ar tiekėjams. Galima, įdėjus indėlį, kas mėnesį tas išlaidas nusiiminėti.

Mano taupymo sumos nebuvo pastovios, tad periodiniai mokėjais nesinaudojau, tačiau unija netgi suteikia galimybę susikurti periodinį įmokėjimą į savąjį indėlį, visiškai automatizuojant šį taupymą didesniam pirkiniui. O juk jau turbūt supratote, kad mano delnai sudrėksta prakalbus apie automatizavimą. Kuo mažiau žmogaus įsikišimo – tuo geriau man, kaip pasyviam investuotojui.

Pabaigai

Nieko labai tokio didesniam pirkiniui taupyti ir tiesiog banko sąskaitoje. Suprantu, kad kitiems pačios unijos sąskaitos atidarymas gali būti didesnis iššūkis ir galvos skausmas nei indėlio generuojama grąža ir viskas su tuo gerai.

Man, gal visa laime, o gal deja, gyvenimo džiaugsmo suteikia pats dalykų optimizavimo faktas, todėl ir ieškojau kur padėti savąsias nepanaudotas lėšas ir unijos taupomasis indėlis atitiko visus lūkesčius – gaunama grąžą, neprarandant likvidumo ir nenešant jokios rizikos.

Žinoma, turint lankstumo, tam pačiam pradiniam įnašui galima taupyti ir investuojant į akcijas, bet tuomet būtina suprasti – išsvajotus pusryčius nuosavoje virtuvėje pirmą kartą gali tekti gamintis ne 25-erių, kaip planuta, o trisdešimties, kai akcijos pagaliau atsigaus, jeigu jau pataikysite ant dar vienos 2008-2009 krizės duobytės.

Man, nors ir turint lankstumo dėl šių didesnių pirkinių, unijos indėlis papildomai dar suteikia balasto ir bendram portfeliui. Na, žinote, padeda ramiau miegoti ir išbūti akcijų audrų metu. Pavyzdžiui, kad ir šio koronos šėlsmo metu.

Kiekvieno investavimo patirtis, profilis ir norimos prisiimti rizikos laipsnis skiriasi, tad dėliokitės kaip jums geriau. Labai noriu priminti, kad aš šiame blog’e dalinuosi ne KAIP DARYTI, o KAIP DARAU aš. Gali būti, kad vietomis klystu, todėl labai prašau – gerosiomis praktikomis komentaruose pasidalinkite ir jūs.

Labai įdomu, ką jūs, skaitytojai, darote su savo juodos dienos fondu ar didesniam pirkiniui taupomomis lėšomis? Laikote po ranka banke ar kažkaip vis dėlto įdarbinate?

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

31 Replies to “Kaip saugiai įdarbinti taupomas lėšas? Kredito unijos indėlis”

 1. Puikus straipsnis! Gana ilgą laiką galvoju apie unijas, vis neprisiruošiu įsigilint. O dabar va, nuostabus summary, laikas pradėt ir man, ačiū! 🙂 Įdomu, gal kas iš skaitytoju turi patirties su kitom unijom (ne ŠKU)? Suprantu, kad yra palyginimo page’as, bet įdomios asmeninės patirtys.

  1. Naudojusi LTL, bet kai baigsis indėlių laikas, viską susirinksiu, nes neturi internetinės bankininkystės.
   Šiuo metu pasiračiau sutartį su Magnus. Patiko, nes Taupa prašė atvykti fiziškai su dokumentais, o Magnus viską sutvarkė nuotoliniu būdu

 2. Internetu galima atsidaryti ne unijoje, o estiško banko Lietuvos filiale. Vanagas jį reklamuoja, dabar užmiršau pavadinimą. Ten irgi neblogas palūkanos, o pajaus nereikia mokėti.

  1. Aha, kalbate apie General Financing. Jie irgi dabar banko tapimo proga siūlo 2% palūkanas terminuotiems indėliams. Bet ten, kaip supratau, laikinas pasiūlymas ir tik terminuotiems indėliams, tad juodos dienos fondui ne itin tinka.

   1. Nea, dabar suradau pavadinimą – Inbank. GF yra lietuviškas, o norint padėti indėlį, tenka apsilankyti kaip ir unijoje

   2. Labas, siuo metu General financing siulio sias salygas :

    Terminuotojo indėlio suma: nuo 500 eurų iki 100 000 eurų pagal vieną sutartį. *Maksimali visų Tavo indėlių suma GENERAL FINANCING BANKE negali viršyti 500 000 eurų.
    *Terminuotojo indėlio terminas: nuo 1 mėn. iki 36 mėn. (1, 3, 6, 12, 24 ar 36 mėnesiai). Terminuotojo indėlių palūkanų normos mėnesiais: 1 mėn. – 0,50%, 3 mėn. – 1,00%, 6 mėn. – 1,50%, 12mėn. – 2,00%, 24 mėn. – 2,00%, 36 mėn. – 2,00%.

    Kuomet skelbe akcija iki liepos 14d. berods, bet kokio termino indeliui siule 2%.

 3. Puikiai apibendrinta. Dar galbūt verta būtų kiek aiškiau pabrėžti kitiems, kad Šeimos kredito unijos atveju įstoti į narius gali tik Vilniuje gyvenantys arba deklaruojantys gyvenamąją vietą asmenys.

  1. Kitose miestuose dažniausiai yra to miesto pavadinimas ir kredito unija, pavyzdžiui Palangos kredito unija, Jonavos kredito unija ir t.t. Ta pati įmonė, sistema tik filialų skirtingi pavadinimai.

 4. Išstojus iš unijos pajus išmokamas pagal unijos finansinius metų rezultatus.Jei unija dirbs nuostolingai,bus išmokama mažiau nei 30 eurų.Anksčiau priklausiau kitai Vilniuje veikiančiai unijai,atgavau tik pusę pajaus,nes tie metai buvo nuostolingi unijai.

 5. Gyvenu Kaune, tad naudoju Akademinę kredito uniją. Pajus 30eur, dar stojimo mokestis ar kažkas tokio buvo ~10eur lygtais – jis negražinamas. Už pavedimą 0,1eur nuskaičiuoja. Šiaip patenkintas, galiu per internetą prisijungti, nebūtina senoviniu būdu vykti į uniją ir atlikinėti pavedimų 🙂

 6. Klausimas kiek tų indėlių turėti jei net ir taupomasis indėlis kur nuo termino palūkanų norma nepriklauso. Mastau dėl ko, nes klausimas ar gerai turėti trumpiausią laikotarpį-terminą 1 metų ir tikėtis po 1 metų kad tuometinės palųkanų normos bus dar geresnės ar fiksuoti maksimaliam terminui berods 3 metai LKU (šeimos unijos) atveju, tikintis kad palūkanų normos negerės, arba dar vienas variantas paskaidyti per kelis skirtingus taupomuosius indėlius?

  1. Su taupomuoju tai viskas labai paprasta. Tik tau atsakant šį dalyką supratau.

   Imi vieną indėlį ilgiausiam įmanomam periodui. Na, tai 1.8% trims metams. Jeigu po 1.5metų palūkanos pakyla – gali išsiimti 99% ir padėti naujomis didesnėmis palūkanomis. Jeigu nori po 1.5metų vėl užfiksuoti 3 metams – išsiimi ar 99%, ar net mažiau ir vėl užfiksuoji 1.8% trims metams.

   Tai startui tikrai pakanka vieno indėlio max periodui, čia kalbant apie taupomuosius, o vėliau jau gali atsirasti 2-3 indėliai, norint pratęsti ir fiksuoti palūkanas.

   Visai kitokios taktikos egzistuoja su terminuotais indėliais, kur tos laisvės, žinoma, nėra tiek daug.

   1. Automatiškai kyla klausimas kokia iš to nauda Kredito unijai, matyt tik tai, kad tavo pinigai vis tiek vienokiu ar kitokiu indėliu lieka pas juos. Tas pats klausimas nebent dėl to 90% lėšų nuėmimo, gal tik tai kad nedidelė dalis naudojasi šia paslauga tai dauguma tų pinigų vis tiek lieka Kredito Unijos dispozicijoje.

    1. Turint galvoje, kad ŠKU bene vieninteliai Lietuvoje siūlo tokį lankstų taupomąjį indėlį, aš manau čia laikinas offer’is ir jų user acquisition strategija. Kažkada, net ir panaikinus Taupomąjį indėlį, nu aš iš tingumo liksiu pas juos ir dėsiu tuomet terminuotą indėlį.

     Kita vertus, kaip sakai – manau tikrai labai nedidelė dalis naudojasi lėšų nuėmimo paslauga. Žmonėms, matomai, tiesiog malonu pasilikti laisvę ir turėti šią galimybę. Bent man tai labai patrauklu ir suteikia ramybės.

     1. Viskas pas juos kaitaliojasi laiks nuo laiko. Prieš metus pas juos buvo 1.9%. Paskui buvo sumažinę iki 1.6. Dabar va neperseniausiai vėl iki 1.8 padidino. Visiems tų palūkanų pokyčiams sekti yra nebloga vieta – http://www.indeliai.lt

 7. Ačiū už straipsnį!
  Įdomu ar ŠKU tikrina deklaruotą gyvenamą vietą? Taupomasis indėlis su galimybe išsiimti 99 proc tikrai sexy, bet gyvenu Klaipėdoje. Paskambinus į vietines unijas, gavau atsakymą, kad taupomieji indėliai yra su 0,kažkiek palūkanomis, o galimybės išsiimti dalį indėlio išvis nėra arba prarandamos sukauptos palūkanos. Jaučiasi diskriminacija ne Vilniaus gyventojams 🙁

  1. Labas, Leo,

   Jeigu pats užklausi ŠKU – tikrai sakys, kad galima tik vilniečiams. Bet praktiškai to užtikrinti aš manau jie neturi galimybių.
   Registruojantis tereikia turėti ID ir nurodyti gyvenamąją vietą, niekas manęs registrų centro išrašo neprašė ir nesu tikras ar egzistuoja kokia centralizuota sistema, leidžianti jiems tą patikrinti.

   Tad, to neskatinu, bet turint kokią tetą, dėdę ar draugą Vilniuje, kurio adresą galėtum nurodyti kaip kontaktinį, manau praslystum. Popierinės korespondencijos į namus aš jokios negavau iki šiol.

   O toliau viskas vyksta tiesiog e.bankininkystėje.

 8. Pora komentarų: pajų reikia įmokėti grynais, tai kas registruosities pasiruoškite.

  ŠKU palūkanas skaičiuoja kas dieną ir įskaito į saskaitą, todėl kitą dieną jau palūkanos nuo didesnės sumos eina. Kitose kur termino gale įskaičiuoja, to nėra.

  O palūkanų normą ŠKU gali bet kada (?, o gal tik kartą per metus) pakeisti. Pvz. mano atveju metų gale berods ant 0.1% pamažino, bet tai px. Mano taupomas indėlis 10 metų.

 9. O info kad ŠKU tik Vilniečiams patikrinta? Nes pas juos tinklapyje nieko nerašo:

  Kas gali tapti kredito unijos nariu?

  Kredito unijos nariais gali būti pilnametystės sulaukę Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje registruotos įmonės. Tiesa, stambaus verslo įmonės negali būti kredito unijos nariais. Tam, kad tapti nariu, reikia užpildyti prašymą ir sumokėti minimalų pajinį įnašą – 30 Eurų.

 10. Pradžia graži, kol pinigai sukasi. Bet neišnagrinėtas vienas veiksmas – sąskaitos uždarymas ir pinigų atgavimas. Jau kaip rašė kažkas pajus ne visada atiduodamas visas. Ir po to susumuot ir paskaučiuot kiek buvo uždirbta. Man klausimas ar 1000€ +30€ įnešus išsiimsi po metų bent 1001€ jei pajaus atiduos pusę

  1. Na bet kalbame apie 30 Eur. Net ir įtraukiant jį kaip išlaidą (ale registracijos mokestis), tai su tuo pačiu 1,000 Eur jis atsiperka per 1.5 metų. O aš įraše ir pabrėžiau, kad jeigu kalbame apie 500 Eur, tai nelabai matyt apsimoka, bet jeigu į uniją atidedamas juodos dienos fondas (tai ilgam laikui), arba taupoma didesniam pirkiniui (tai daug didesnė suma nei 1,000 Eur), tai net pajų skaičiuojant kaip išlaidą, ji yra nereikšminga.

   Ir čia pesimistiniu scenarijumi, jeigu jau pajaus visiškai neatgausi. Man unija, manau, tarnaus ilgą laiką kaip grynųjų rezervo laikymo vieta, vis įdedant ir išimant lėšas, tad laisva ranka įsitraukiu pajų kaip išlaidą, o jeigu kažkada jį atgausiu – nuo to tik geriau 🙂

 11. Aš tai iš viso čia taupomojo indėlio nenaudočiau. Padaryčiau kokius pvz. 30 terminuotų indėlių (juk minimali suma yra 145 eur, o palūkanų % nuo indėlio dydžio pas juos nesikeičia) maksimaliam terminui su didžiausiomis palūkanomis.
  Jei bus kokia „juoda diena“ – kiek prireiks, tiek ir nutrauksiu tų mažų terminuotų indėlių. Bus 0% palūkanų – jei diena tikrai „juoda“, tai ne tie 0% bus galvoje…

 12. Sveiki, dėkoju už išsamų straipsnį!
  Turiu klausimą, ką manote apie alternatyvą lėšų kaupimui (pvz. pradiniam įnašui) swedbank fondų fondas 100. Planas sukaupti 15 k. Tiksliai nežinau per kiek laiko pinigus būtų galima išsiimti ir ar yra daugiau rizikų apart neigiamos gražos

 13. Sveiki,

  Kaip suprantu indelio dejimo principas toks. Atvaziuoju i Unija, sumoku 30 EUR uz paju, gaunu saskaita bei prisijungimus. Ir tada galiu i ta saskaita persivesti kazkokia pries tai – sutartyje numatyta suma ?

  Ačiū

  1. Labas, Edvinai. Taip, teisingai. Tik taupomojo indėlio atveju suma sutartyje nenurodyta – kiek nori tiek pervedi, kada nori tada pervedi. Nebūtinai net vieną kartą. Bet jeigu terminuotas indėlis iš anksto nustatytai sumai – tuomet taip, aprašei teisingai.

   Beje, pasiskambink prieš tai į uniją, atidarant sąskaitą naujam klientui gali reikti kokio vadybininko. O ir šiaip dabar visur klientai aptarnaujami su išankstinėmis registracijomis 🙂

  2. Sveiki, jei labai nesinori niekur fiziškai važiuoti man Magnus kredito unija viską internetu sutvarkė

 14. Šios dienos informacija. Jeigu gyvenu Vilniuje, bet nesu registruotas, galiu tapti ŠKU klientu net nevykdamas į vietą. Viską galima sutvarkyti nuotoliniu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.