Ar jau susimažinai savo būsto paskolą?

Labas! Po šito įrašo mano „IEŠKOMAS“ nuotrauka galimai kabės bankų valgyklose, bet ai… Jei turi būsto paskolą – klausyk įdėmiai.

Pameni, čia ta pati paskola, kurią prieš keletą metų užsikarei ant kaklo trisdešimčiai metų? Ta, kurios įmoka nekukliai išbrango per pastaruosius metus ir jau netgi pradėjo truputį užknisti.

Pasirodo, ši paskola gali ir mažėti.

Apačioje vienas trumpiausių mano įrašų. Paprastesnės instrukcijos su pinigais vargu ar kur gausite, o šio įrašo efektas daugeliu atveju vistiek matuojamas tūkstančiais eurų.

Tl;dr; versija

Instrukcija:

 1. Parašyk savo bankui laišką, kad sumažintų tau būsto paskolos maržą.
 2. Viskas. Instrukcijos pabaiga.

Apie bankų maržas

Bankų maržos varijuoja tiek pagal kiekvieno prašytojo profilį, tiek pagal ekonominę makro situaciją. Taip jau susiklostė, kad kai aš ėmiau paskolą, situacija būsto rinkoje buvo karšta – nulinis euriboras, pigios paskolos, visi žmonės perkantys būstus, investuotojai perkantys butus nuomai. Žodžiu, nuotaikytė #ButaiBrangzzz. Čia buvo apie 2019-uosius.

Ir nors mano asmeninis profilis buvo gana geras (2 bendraskoliai, abu su aukštom pajamom, likvidus butas Vilniaus centre), bet gavau gana standartinę būsto maržą @ 1.95%.

Dabar, 2024-aisiais, situacija kardinaliai pasikeitusi. Nes pigiomis laikytos paskolos staiga gerokai išbrango, euriboras sukilo, paskolos įmoka gyventojams paaugo arti 2x ir nei investuotojai dabar nori paskolų, nei žmonės labai skuba upgreidintis būsto.

Todėl bankai konkuruoja tarp vartotojų ir net mano draugai perkantys būstus po vieną (o default’o rizika juk tokiu atveju didesnė nei esant dviems dirbantiems bendraskoliams), gauna geresnes maržas nei aš 2019-aisiais.

Kaip ir nesąžininga turint galvoje, kad man paskolos liko dar 25 metai. Kam čia permokėti?

Paskolos refinansavimas arba paskolos sąlygų gerinimas

Pasirodo, paskolą galima refinansuoti. Ir taip, sutinku – kaip ir jums, žodis refinansuoti man skamba kaip daug papildomo darbo vėl derinant sutartis, vaikštant per bankus, notarus ir panašiai. Bet galima to ir išvengti.

Galima kreiptis į savo banką ir paprašyti sumažinti paskolos maržą. Skamba juokingai? Aš irgi daug nesitikėjau, nes kodėl jie savo noru turėtų sumažinti mano įmoką?

Kaip pasirodė, situacija rinkoje pasikeitė ir čia gaunasi šioks toks pokeris – jūsų dabartinis bankas pergyvena, kad nesumažinus įmokos, jūs nepatingėsite praeiti viso refinansavimo kelio ir ateinantiems 25 metams išeisite pas konkurentus.

O su paskola gali iškeliauti ir draudimas, ir kredito kortelės, ir einamoji sąskaita ir taip toliau.

Todėl mano atveju pakako išsiųsti vieną vienintelę žinutę bankui per elektroninę bankininkystę. Ir viskas.

Žinutė bankui

Aš Swedbank klientas, tai žinutę supildžiau prisijungęs prie banko „Kontaktai –> Parašykite mums –> Būsto paskolos sąlygų keitimas“

Papildymas: internetai veikia, tad Swedbank paslėpė šią formą. Skaitytojas rašo kaip rasti naujai. 👇

Jei ką, Swedbank stipriai paslėpė formą, tad teko jiems skambintis telefonu, kad rasčiau ją. Reikia eiti Paskolos, lizingas > Mano Sutartys > Išskleisti norimą sutartį > Susidūrus su finansiniais sunkumais > Prašymas keisti būsto paskolos sutartį (pildant paraišką pasirinkite „Paskolos sutarties pakeitimai” laukelyje „Paskolos paskirtis”) > Ir paskutiniame žingsnyje įrašykite straipsnyje minimą žinutę.

Žinutės turinys? Nebūtina daugžodžiauti, įkopinu savo siųstą žinutę:

Įtraukti naują/ atsisakyti: Kitų sąlygų keitimas

Paskolos sąlygų keitimas: Maržos mažinimas.

Noriu refinansuoti turimą būsto paskolą. Priežastys kelios:

– Pakilęs EURIBOR ir padidėjusi mėnesio įmoka.

– Rinkoje tarp bankų vyraujančios mažesnės maržos (1.4%-1.6%).

– Stipriai pakilusi nuo 2019 turimo būsto vertė.

Turiu preliminarius kitų bankų pasiūlymus, norėčiau gauti Swedbank pasiūlymą.

Rezultatas

Supildžius laukiau kokį mėnesį, bet po ilgos tylos gavau skambutį iš Swedbank konsultantės.

Pirmo skambučio metu paprašė tiek manęs, tiek žmonos supildyti paskolos gavimo paraišką per naują (ten tiesiog info apie darbovietę, gaunamas pajamas ir pnš.)

Antro skambučio metu jau tiesiog informavo, kad paskolos sąlygos bus pagerintos.

Mano atveju marža mažinama nuo 1.95% iki 1.59% bei pritaikomas 200 Eur sutarties keitimo mokestis.

Sutarties keitimo mokestis kažkoks bus visą laiką, čia už banko sugaištą laiką skambinėjant ir ruošiant jums sutartis. Mano žiniomis, jis galėtų būti ir nulis, jeigu labai stipriai derėsitės. Aš tiesiog sutikau su siūlomais 200 Eur ir tiek. Čia ir tai tipo su nuolaida, nes kainoraštyje 400 Eur.

Na, ir to pasekoje, paskolos mėnesinė įmoka nuo 783 Eur sumažėjo iki 752 Eur (-31 Eur), o visa sumokama suma per paskolos laikotarpį sumažėjo net ant 11k Eur.

Šiuos skaičiavimus PRIEŠ/PO atlikau išsigooglinęs Bigbank’o skaičiuoklę, kuri pasirodė draugiškiausia vartotojui. Galite pasižaisti ir jūs ar apsimoka kažką keisti.

Ar įmanoma pralošti?

Na, gerėjant sąlygoms, minusų čia daug nerasime. Vienintelis kabliukas yra sutarties keitimo mokestis, tad dėl 0.03% pokyčio sutarties keisti, matyt, neapsimokės.

Taip pat, sutarties keisti, matyt, neapsimoka, jei planuojate greitu metu grąžinti paskolą ir/ar pirkti naują būstą. Nes įsigyjant naują būstą vėl bus ruošiama nauja sutartis, tad sutarties rengimo mokesčiai susidubliuos.

Tačiau, nykščio taisyklė turbūt tokia:

 • jeigu dabar jūsų turimos paskolos marža yra 1.8% ar daugiau ir jeigu per ateinančius 1-2 metus neplanuojate keisti būsto

Tučtuojau bėkite į banką!

Pabaigai

Net ir pasikreipus į banką, sąlygų niekas jums tikrai nepablogins. Tad nepatingėkite, išsiųskite tą vieną paprastą laiškelį. Gavus pasiūlymą, jį galima ir atmesti.

Sutaupyti 10-30 Eur/mėn jau ir nieko nedarant per 25 metus akumuliuojasi į penkiaženklę sumą. O čia juk šešiNuliai – mes dar ir kaip darome, investuodami lėtai ir pasyviai į VWCE & chill ar panašų, indeksą sekantį ETF’ą.

O sutaupę, mieli millenials’ai, nepaleiskite šio dvacoko ant dar kelių matcha latte mieste.

Vistiek jau esate įpratę šiuo pinigus išleisti, jie automatu nukeliaudavo į banko kasą.

O aš tesiūlau pakeisti kasą – išleisti ne ant banko pelnų didinimo, o automatu nukreipiant į savo orią ateitį.

Kokį būsto paskolos pasiūlymą jūs gavote iš savo banko? Pasidalink komentaruose, kažkam tikrai pravers!

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

44 Replies to “Ar jau susimažinai savo būsto paskolą?”

 1. Praeita menesi pasigerinau swed’e marza is 1.7% i 1.5%, sutarties keitimo mokestis buvo 400 Eur. Kitu banku preliminarus pasiulymai buvo iki 1.45% taciau daugiau vargo su dokais ir mokesciu

 2. Puikus straipsnis. Planavau tai padaryti, bet pergalvojau dėl vienos priežasties, įdomu galbūt žinai daugiau info šiuo klausimu.
  Paskola imta pries 5metus kai buvom 2se – aš ir žmona. Abu dirbome. Marža 1.95prc.
  Bet dabar situacija pasikeitusi, nes dirbu tik aš ir šeimoje 2 vaikai. Ironiška, bet būdamas banku norėčiau tokiam žmogui maržą padidinti, o ne sumažinti 😀

  1. Supildyk, nepablogins tai tikrai 😀 Bet šiaip kadangi turbūt ir pajamos bent tavo vieno pakilo per 5 metus, ir būsto vertė išaugo, tai rizika jūsų šeimos sumažėjusi. Jeigu paskola tada buvo imti ne visiškai maxed out pagal jūsų dviejų pajamas, tai paskolos likutį turbūt tu ir vienas bendraskolis „išveši“.
   Turiu draugų, kurie tokioje pat situacijoje kaip taviškė susimažino maržą.

   1. Ar yra atveju, kai po tokios paraiskos bankas tau padidina marza ir sako, „brangusis, po perskaiciavimo, mes tau didinam marza ir tiek ziniu“?

  2. Gegužės mėnesi pardaviau butą ir pirkau didesnio ploto tame pačiame name, sena paskola buvo imta 2020 kova ir marža buvo 2,29+12 mėn. EURIBOR.
   Dabar tame pačiame banke SEB gavau 1,45+3 mėn. EURIBOR.

 3. Kreipiausi, deja, atsakymas buvo neigiamas. Priežastis – kažkiek sumažėjusios individualios veiklos pajamos. Nors ir stipriai gasdinau, jog nepatingėsiu ir iš principo pereisiu visas refinansavimo procedūras kitame banke bei perkelsiu visas savo turimas paslaugas (antra ir trečia pakopa, vertybiniai popieriai). Blefas nesuveikė 🙂

 4. Praeitą savaitę pasidariau refinansavimą, iš 1,95% Luminor’e persikėliau į 1,47% SEB’e. Mano pasiūlymas – apsiklausti kuo daugiau bankų.

  Pasiūlymai, kuriuos gavau:
  Luminor’as: 1,6% + 200Eur už sutarties keitimą + reikalavimas gauti algą į Luminor. Sutaupymas: ~11K
  Šiaulių: 1.45% + 400Eur + 400Eur (Vertinimas, Notaras ir kt). Sutaupymas: ~14K
  SEB: 1.47% + Be sutarties mok. + 400Eur (Vertinimas ir kt.). Sutaupyta: ~14K

  1. Nu vaaa, čia tai naudinga informacija. Ačiū labai! Čia net man būtų pravertę derantis ar planuojant į kurį banką kreiptis, bet tiek to, šaukštai po pietų jau man, bet kiti skaitytojai tikrai pasinaudos.

   1. Nedarašiau. 🙂

    Procedūra su Luminor buvo tokia:
    – Apsiklausiau bankus
    – Apėjau dar vieną round’ą, kad jie dar pagerintų oferius (nepagerėjo, bet nieko tokio
    – Įsivertinau, su kuriuo noriu eiti.
    – Atlikau turto vertinimą (200 Eur)
    – Luminor parašiau mokamą prašymą dėl Refinansavimo
    – Pasikeičiau draudimo naudos gavėją
    – Pasirašiau sutartį su SEB
    – SEB’as suorganizavo Notarą (~190 Eur)
    – Sumokėjau palūkanų likutį su Luminor
    – SEB’as pervedė pinigus
    – Luminor nuskaitė Hipotekos išregistravimo mokestį (10 Eur) ir atliko išregistravimą

    1. Ar su manim vienu Luminor neina į kalbas dėl maržos mažinimo? Ar čia jų „default“?

  2. Aciu uz info. Norejau pasiklausti del proceduros. Ar siuo atveju pildoma kazkokia speciali forma, ar rasete laiska, ar dar kazkaip kitaip kreipetes i bankus del refinansavimo. Aciu is anksto!

 5. Dar toks įdomus startuolis yra refigo.lt, jei bankas mažina nedaug, galima pasishopinti per kitus bankus ką siūlo

 6. As kaip tik emiau busto paskola is SEB siu metu vasario menesi, tai gavau 1.55% pasiulyma. Is ju ir paemiau.

 7. Lygiai tą patį galvojau, kai euriboras nevaikiškai pradėjo kilti, bet kolkas tik pasyviai prieš miegą pagalvodavau ir nieko nedarydavau.
  tavo tekstas privertė dar kartą pagalvoti, bet spręsti lengviau, kai matau skaičius.
  Mano situacija:
  Prieš 2metus imta būsto paskola su banko marža 1,5% SEB’e (žalio būsto programa). kaip suprantu užklausti galiu, ir per galvą niekas neduos, bet kad kažką stipriai išlošti – sunkiai? kaip suprantu, dabar išdavinėja būsto paskolas su 1,3 – 2 proc maržomis?

 8. Žinutės išsiųsti nebeina (dėl maržos mažinimo), Swedbank nukreipia į būsto paskolos puslapį 😀

  1. 1. Būsto paskolos puslapyje spausti „Pakeisti“ ant savo paskolos dėl kurios norima teirautis, tuomet
   2. Rinktis „Prašymą pakeisti kitas sąlygas pateikite čia“
   3. Pildyti formą pasirinkus „Kitų sąlygų keitimas“

   P.S. Ačū šešiNuliai 🙂

 9. Kaip tik tvarkausi, mano patritis, paskola imta prieš 1.5 metų SEB’e su 1.75%, likutis 149k. Pats SEB’as davė nekonkurencingą pasiūlymą, 1.65% + 600 Eur mokestis, todėl pasidariau naują turto vertinimą (300 Eur, įprastai būna ir pigiau) ir kreipiausi į visus bankus, reziumė:

  – Urbo – 1,65%, atmečiau iš karto.
  – Swedbank 1.49%, nuderėjau iki 1.45%.
  – BigBank 1.45% ir daugiau į derybas nesileido.
  – Citadele 1.47% ir daugiau į derybas nesileido.
  – Šiaulių bankas 1.45%, bet konsultantė ghostino ir nepavyko daugiau susisiekti.

  Priimtas pasiūlymas – Luminor 1.39%, tačiau reikia vienam asmeniui bent 3 metus pervesti 80 proc. savo pajamų į Luminor ir paimti 2 papildomas paslaugas, kurių, pasirašius paskolos sutartį, galima atsisakyti, rinktis galima iš:
  – Luminor Black mokėjimo kortelė / Luminor Black mokėjimo kortelė su kredito limitu
  – Terminuotasis indėlis, minimali suma 3000 EUR, mažiausiai vienerių (1) metų terminas
  – III pensijų pakopa
  – Gyvybės draudimas
  – Paskolos mokėjimų draudimas
  – Būsto draudimas

  Visi pasiūlymai be sutarties mokesčio.

  Mano atveju sutaupau 8.5k Eur, jeigu skaičiuojant jog Euribor 0 proc., jei didesnis, dar daugiau.

  P.S. ne reklama, bet man bankai.lt skaičiuoklė patogiausia iš visų ir gali suvesti 2 atvejus, kas leidžia lengviau palyginti pasiūlymus.

 10. Šeši nuliai, kur tu su šituo buvai trys-keturios savaitės atgal? :)) pasiklausinėjau ir aš visų bankų (net Luminor malūno kontorai laiko skyriau).
  Mano situacija: 139k paskolos likutis, 27metai su kilpa ant kaklo, 1.85 marža, 1 vaikas ir žmona į dekretą antram kaip tik šiuo metu išėjo (ar jie mate ar ne – nežinau.Jie nesakė, o aš neklausiau) Būstas Vilniaus miesto ribose, bet pavažiuoti už lazdynėlių dar 10 min. reikia.
  Rezultate:
  – swed 1.55 be atnaujinto vertinimo, jei vertinimas geras 1.5 apatinė riba + sutarties mokestis ~250-300 po nuolaidos.
  – seb (dabartinis paskolos davėjas) 1.6 + 350 keitimo mokestis po nuolaidos (nors girdėjau iš draugų, jog naujoms paskoloms ir iki 1.45 nusileidžia)
  – luminor 1.65 ir tai iš trečio karto tik sugebėjo susikalbėti ir kažką pasiūlyti (beje jau po priimto sprendimo ir sudėtų parašų)+ 350 sut. Sudarymas
  – šiauliai: 1.55 + neįvardintas sutarties sud. Mokestis
  Pasirinkau likti seb’e, nes durnas, na ir dar dėl antro vaiko. nebeturiu laiko l eiti ilguoju ir brangiuoju keliu.
  Esminis klausimas, į kurį neradau atsakymo, t.y.: ar tu keitei euribor skaičiavimą iš 6mėn. Į 3mėn.? :)) peržiūrėjus duomenis, įdomių pastabų ten atradau.

 11. Prieš mėnesį ėmiau paskolą.
  Vyksta didelė konkurencija tarp bankų, tai mano tikslas buvo kad jie pakovotų. Pagrindinė kova vyko tarp Luminor 1.38 ir SEB 1.4. Kadangi seb yra pag. mano bankas prie jo ir likau.
  Swed davė 1.45 ir sakė tokią kokią davė SEB jie pas save net nesvarstoma.

 12. O kas nors su fiksuotomis palūkanomis refinansavote – aš jau, pskant, diedas, paskola imta 2008 m (bet iki smerties). Ir fiksuotos Mann labiau prie dūšios. Mąstau į refigo.lt kreiptis.

 13. Ėmiau 2017 vienas 100k tai 1.55% swedbank tai jaučiu dabar neverta net kreiptis, nors jau esame dviese…bet paskaičius kas kokias gauna dabar tai nelabai tikiu, kad kažką nuleistų

 14. Pasidalinkite patarimais norintiems imti būsto paskolą.

  Norime imti dviese su drauge
  Kaip vyksta procedūros? Ar lengviau pasiimti paskolą susituokus ar nėra didelio skirtumo? Ar daug laiko užtrunka apklausinėti visus bankus? Ar verta imti paslaugą pvz iš visi bankai kurie bendrauja už skolininką su bankais ir derasi dėl sąlygų?

  1. Mes ėmėme su žmona prieš porą mėn. Pats kreipiausi į visus bankus, dokumentai reikalingi daugiau mažiau visur tie patys reikalingi, tai nemačiau tikslo papildomai mokėti tarpininkams kelis tūkstančius. Na nebent visai laiko neturite laisvo. Pasirinkau Šiaulių banką su 1,35 marža ir 6 mėn Euriboru

  2. Praėjusiais metais emėme su drauge, kuri šiemet tapo žmona 🙂

   Skirtumo dėl santuokos nėra jokio – būsto kredito prievolė bus solidari, tai suriš labiau už santuokos įrašą metrikacijoje. Esmė, kad yra dvejos pajamos, o koks jūsų tarpusavio draugystės lygis, nieko nekeičia.

   Užpildžiau visas paraiškas per savaitgalį bankų internetiniuose puslapiuose, tai sekančią savaitę jau turėjom visų bankų preliminarius pasiūlymus. Čia įskaitant visus papildomus skambučius iš bankų, sąskaitų išrašų pateikimus ir t.t. Pirmieji pasiūlymai atėjo gal per dvi dienas. Aišku, buvau iš anksto pasiruošęs – kadangi vykdau individualią veiklą, iškart išsitraukiau savo deklaracijas ir t.t.

   Dėl tarpininkų – nematau, kokia yra jų pridėtinė vertė (nors tikrai nesu tas žmogus, kuris viską pats darytų, priešingai – mašiną vežu į servisą, remontui kviečiu meistrus ir t.t.). Tiesiog tos „derybos“ labai elementarios – geriausią pasiūlymą pasakai tiems, kurie davė blogesnius, ir klausi, ar gali pagerinti savąjį. Viskas vyksta emeilu. Kalba eina gi tik apie maržą ir galbūt euribor laikotarpį (pvz., mums vienas bankas nenorėjo duoti 3 mėn., tai jo ir nesirinkom :)). Nėra gi taip, kad kažkokie tarpininkai, oho kokie derybininkai, sudėrės ten kokią 0,7% maržą, arba mažesnį, nei numato atsakingo skolinimo nuostatai, pradinį, ar kad įkeitimo nereiktų, ar dar kažkokį stebuklingą dalyką.

   Manau, kad ta „derybų“ sąvoka gerokai išpūsta, sudaromas įspūdis, kad vyks vos ne valdybos lygmeny prie apskrito stalo diskusija su prezentacijom ir t.t., kaip per Mad Men 😀 Elementarūs emeiliukai apie geresnę maržą kitur ir tiek.

 15. Dėkui už priminimą, susisiekiau su savo banku, gavau 1.4% maržą (1.85 buvo), bet 500 EUR sutarties mokestis, visumoje, vis tiek stipriai atsipirks, jeigu greitu metu neparduosim.

 16. Dėkui už inspiraciją. Jei ką, Swedbank stipriai paslėpė formą, tad teko jiems skambintis telefonu, kad rasčiau ją. Reikia eiti Paskolos, lizingas > Mano Sutartys > Išskleisti norimą sutartį > Susidūrus su finansiniais sunkumais > Prašymas keisti būsto paskolos sutartį (pildant paraišką pasirinkite „Paskolos sutarties pakeitimai” laukelyje „Paskolos paskirtis”) > Ir paskutiniame žingsnyje įrašykite straipsnyje minimą žinutę.

 17. Šiaulių bankas sumažino iš 1,8 iki 1,45. Sutarties perrašymo mokesti 200€. Pagal skaičiuoklę ir esamą kursą susitaupė virš 5k€. Paskola 150k – 20metų.

  1. O sakykit, pildėt kokią specialią formą Šiaulių banko ar tiesiog rašėte bendru el.paštu dėl maržos sumažinimo?

   1. Sveiki

    Šiaulių banko internetinėje svetainėje ieškokikte:
    Kitos paslaugos – Paraiškos ir prašymai – Laisvos formos prašymas

    Tekstas buvo:
    Ketinu kreiptis į šiuo metu reklamuojamą Urbo banką, dėl paskolos refinansavimo, tikslas sumažinti šiuo metu banko taikomą maržą. Prašau informuoti ar yra galimybė sumažinti mano paskolai taikomą maržą?

    Taip pat ten reikia rašyti, jei norite įnešti daugiau lėšų, sumažinti kreditui.

    Prašau įskaityti 1000€(tūkstantį eurų), palūkanų perskaičiavimo dieną, sumažinant įmokas arba
    Prašau įskaityti 1000€(tūkstantį eurų), palūkanų perskaičiavimo dieną, sumažinant kredito laikotarpį.

    Maržą kai patvirtina iš karto perskaičiuoja palūkanas, nors grafikas jau būna sudarytas, mane tai gerąją prasme nustebino.

 18. Sveiki,
  Gal kas SEB pildė panašia formą dėl maržos mažinimo?
  Irgi kažkaip niekur nerandu tokios formos…

  1. SEB bankininkystėje: Kreditai ir lizingas > Mano kreditai > „Būsto kreditas xxxxxxx“ > mėlynas mygtukas „Kiti pakeitimai“ > pasirinkti norimus pakeitimus ir palikti komentarus, arba jei keisti tik maržą, tai ties „Kita“ pažymėti TAIP ir įrašyti komentarą pvz. „Būsto kredito maržos sumažinimas“. Laukiat skambučio.

 19. Sveiki man 23m prieš pusantru metu pasiėmiau paskola, bet nedidele gal del to ir gavau tokias palukanas. Bijojau eiti per kelis bankus ir taip 21m baime eme viska, paskola nedidele 21000 ant 30m gal del to tokios palukanos 2.35 proc ar galima bandyti mažintis?

  1. Sumos dydis tikrai gali turėti įtakos šiek tiek didesnėms palūkanoms, tačiau, jei jauti, jog finansinė situacija pagerėjo (augo atlyginimas), nesusigadinai per šį laikotarpį kreditingumo, tikrai gali bandyti kreiptis dėl maržos mažinimo. Kaip ir sako, blogiausiu atveju, tiesiog atmes prašymą ir tiek.

 20. Ar kas nors bandėte mažintis maržą, kai palūkanų perskaičiavimo laikotarpis dar negreit? Kalbu grynai apie siekį susimažinti tame pačiame banke, nes refinansavimo kortos dabartiniam bankui greitu metu ištraukti neįmanoma. (Euriboras 12mėn)

  1. Nelabai suprantu, kaip palūkanų perskaičiavimo laikotarpis turi įtaką šioje situacijoje. Gal galėtumėte paplėtoti?

   Dėl įdomumo – kokiu tikslu ėmėte 12 mėn. euriborą?

   1. Na, refinansuoti paskolą labiausiai apsimoka tik palūkanų keitimo dieną, kitu atveju procesas gali tapti įpatingai brangus. Dėl įdomumo atsakau – tuo metu nebuvo kitos galimybės 🙂

 21. Sveiki,

  Kada apsimoka grąžinti bankui paskolą?
  šiuo metų palūkanos 1,85proc + Euribos = ~5.75 proc.
  Paskolos suma apie ~60k EUR.

  Laisvų pinigų yra, klausimas ar eiti į kredito uniją terminuotam indėliui, su 5 proc metinėm palūkanom, ar IBKR, ar tiesiog grąžinti.

  Padėkite prašau apsispręsti, nes stresas galvą spaudžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.