Kada verta taupyti? Išlaidų Big3.

Taupymas yra kaip keiksmažodis. Taupai, reiškias save riboji, gyveni nepritekliuje, kažko sau neleidi. Na, bent jau toks požiūris pastebimas visuomenėje. Žiū, tik kas nors prakalbo apie investavimą ant paprastos lietuvio algos – reiškias pastarasis stipriai taupo, save riboja ir apskritai, vardan orios senatvės, paleidžia geriausias jaunystės dienas vėjais.

Bet yra būdas išvengti šio keiksmažodžio. Įmonės tą suprato jau seniai. Juk jokiais būdais nepamatysite antraštės „Telia valdyba nusprendė 3 metus intensyviai taupyti“, nes pasirodo nori perpirkti kitą įmonė. Ne! Juk įmonės netaupo, jos – optimizuoja kaštus.

Kaštų optimizavimas. Magiški du žodžiai, po kuriais gali tilpti tiek daug. Ir masiniai atleidimai, ir perteklinio autoparko atsisakymas, ir ofiso dydžio vertinimas, ir nenaudojamų faksų utilizavimas ir t.t.  Juk optimizuoti kaštus logiška – kokio velnio mokėti už kažką perteklinio, kas nekuria vertės įmonės akcininkams?

Tai va, aš labai panašiai mąstau ir apie asmeninius finansus bei taupymą. O mes juk suaugę žmonės, galime neišsikalinėti ir atvirai naudoti tą keiksmažodį iš T raidės. Tad pakalbėkime apie taupymą.

Trigubas taupymo efektas

Taupyti apsimoka. Netgi labai apsimoka. Matote, taupymas turi trigubą efektą jūsų finansinei situacijai.

 1. Pirmas pats paprasčiausias efektas. Atsisakius pirkinio X ir sutaupius pinigų – aš turiu daugiau pinigų dabar. Jeigu vietoj dienos pietų atsinešiau pietus dėžutėje, sutaupiau kokius 4 Eur (pietūs Vilniuje jau arčiau 6 Eur, kai prabangūs pietūs iš namų, tarkime 2 Eur). Reiškias – vietoj minus 100% investicinės grąžos aš esu bent jau ant savų. Tai yra – turiu lyčnus 4 Eur.
 2. Antra, sutaupytus 4 Eur aš galiu investuoti. Tuomet vietoj likimo ant savų, žiū, aš jau ir generuoju pliusą. Tai vietoj -100% grąžos su prastais dienos pietumis, aš jau pradedu uždirbinėti.
 3. Ir trečia, taupymas mažina bendrą išlaidų kiekį, kurį reikia palaikyti investicijų pagalba. Čia, jeigu nuspręstumėte nebedirbti ir gyventi iš investicijų. Na, jeigu jau įprantu vaikščioti dienos pietų ir maitintis restoranuose, tai man reikia, kad investicijos generuotų 6 Eur/dieną tokiam gyvenimui palaikyti vietoj 2 Eur/dieną įpratus pačiam gamintis.

Bet juk taupydamas tu save riboji!!!

Vėl išlįs ir pradės šaukti anti-tauperiai. Ne, mielieji, aš savęs neriboju, aš tiesiog optimizuoju kaštus. Tai yra, pasirenku kurios išlaidos man svarbios, kurios nebūtinos, nes savo ribotus resursus noriu paskirstyti racionaliai ir efektyviai.

Juk viskas būtų aišku ir suprantama, jeigu ta pati AB Telia paskelbtų, kad optimizuoja kaštus ir atsisako valdiškų automobilių, visus persodina į on-demand CityBee ar tiesiog leidžia naudotis taksais ir, anot jų, tai leis išlaidas transportui sumažinti nuo išgalvotų 100M/metus iki 95M/metus. Sutaupys po 5M kasmet ir po 3 metų perpirks kokį sėkminga startupą už 15M, taip dar labiau sustiprindama savo lyderės pozicijas. Taupymas, beje, po 3 metų staiga nesibaigs, visi jau bus ir pamiršę apie tuos laikus, kai kiekvienas vadzibioras turėjo valdišką automobilį ir mielai iš įpročio visi toliau važinėsis taksais, sutaupant dar po 5M kasmet. Visą laiką.

Tokį taupymą, manau, dažnas investuotojas ir Telia akcininkas palaikytų. Perteklinių išlaidų karpymas, norint didinti įmonės investicinę vertę. What not to like?

Tai kokio velnio mes tą bijome daryti su savo asmeniniais finansais?

Taupyk ten kur verta taupyti

Taupymas nelygu taupymui. Būna durnų būdų taupyti, būna protingų būdų taupyti.

Jeigu nuskridai į JAV, bet, net ir būdamas didelis fanas, nenuėjai į NBA rungtynes, nes bilietas kainuoja 100 Eur – čia yra durno taupymo pavyzdys. Tai yra vienkartinis, gal kartą gyvenime pasitaikantis šansas, kuris turi net ir initial kaštus. Tu jau nuskridai, jau susimokėjai už viešbutį, jau leidi ten atostogas, tai, mielas hipsteri, pamiršk tu tas investicijas ir nueik pasižiūrėt kašio.

Prieš karpant visokius hobius, pirkinius ir dalykus, kas iš tiesų teikia malonumą – reikia peržiūrėti svarbiausias kategorijas. Tai yra, išlaidų didijį trejetą – būstas, maistas ir transportas.

Pastarieji paprastai yra didžiausios išlaidų kategorijos kiekvieno piniginėje, bet svarbiausia – jie pasikartojantys. Būsto, maisto ir transporto tau reikia būnant septynerių, reikės ir būnant septyniasdešimt septynerių, todėl pastaruosius optimizuoti apsimoka dėl visą gyvenimą patiriamo sutaupymo compound efekto.

Jeigu draugelis iš štatų parvarė džipą ir tikrai pigiai nusipirkai, tai sveikinu, sutaupei vieną kartą. Bet paskui daug daugiau išleidi vežant dukrą į mokyklą su savo 14L/100km valgančiu monstru. Kiekvieną mielą rytą.

Būstas, maistas ir transportas yra ne tik didžiausios, bet tarpusavyje dar ir susijusios kategorijos.

Triguba netaupymo žala

Labai lengva įsivaizduoti Janiną su Antanu. Jaunavedžiai, kylantys karjeros laiptais sostinėje, ateityje svajojantys apie didelę šeimą, todėl kaip pirmąjį bendrą būstą pasirenka statytis namą.

Kadangi šeimos norima didelės, tai ir namo reikia didelio. Ima maxed out paskolą iš banko, per abu atiduodami 40% šeimos pajamų paskolai aptarnauti ir susikonstruoja sau 300 kvadratų pilį. Kam tiek dviems žmonėms, klausiate? Na, juk žinote, reikia kur uošvius paguldyti, pusbrolis Robertas kartais Vilniuje apsilanko, tegu turi kur pernakvoti svečiai. Gal aplankys, gal ir ne, o už maksimalią paskolą jauna šeima mokės kiekvieną mėnesį. Beveik visą likusį gyvenimą.

Aišku, Janina ir Antanas dar tik kyla karjeros laiptais, tad net ir su maxed out paskola namą sau leisti gali tik dvam-septynios-minutės-iki-katedros-sekmadienį-penktą-ryto-kai-dega-visos-žalios Bezdonyse, kas reiškia, kad tikrai reikės automobilio ir, pasirodo, ne vieno. Matote, Antanas ambicingas ir dažnai užsisėdi ofise, kas reiškia, kad Janina namo į savo Bezdonis turi grįžti pati. Kaip turbūt jau nuspėjote, viešasis transportas ne išeitis, nes nuo stotelės iki namo dar reikia bristi 2.5km per neasfaltuotą mėšliną Bezdonių gruntą, tad automobilio reikia ir Janinai. 2 automobiliai, 2 suaugusiems ir po 20km kiekvienam į vieną pusę. Kiekvieną rytą. Kiekvieną vakarą. Visą likusį gyvenimą.

Ir galiausiai, be abejo, praleidžiant po valandą kiekvieną rytą ir kiekvieną vakarą Vilniaus piko valandų eisme, nei Janina, nei tuo labiau Antanas neturi ūpo gamintis pietus kitai dienai. Ką jau pietus, net ir vakarienę ši šeima retai pasigamina. Kas reiškia, kad abu eina dienos pietų, o dažnai ir kokią picą pagriebia grįžinėjant namo vakarienei (Wolt’as, deja, į Bezdonis dar nepristato), nes niekaip nespėja gamintis. Ir taip kiekvieną mielą dieną. Visą likusį gyvenimą.

Man asmeniškai skamba kaip siaubo filmas, tačiau, net ir šaržuojant, tikrai nėra, kad labai perdedu. Labai daug jaunų žmonių savo gyvenimą pradeda tokiais, būkime atviri – fucked up pagrindais. O viskas juk prasidėjo nuo labai kilnaus noro – turėti didelę šeima ir turėti kur ją sutalpinti.

Pabaigai

Taupyti reikia protingai.

Aš sau leidžiu labai daug ką ir nesikremtu dėl šeštos poros kedų, dėl koncerto, dėl kelionėje pramogoms ištaškytos štukytės. Turiu gadgetų, Macbook’us ir iPhone’us, perku eko šmeko maistą ir nueinu su draugais alaus į barą (kai tas galima, ehem ehem, karantine). Ir visiškai dėl to nesikremtu.

Bet tik todėl, kad esu labai neblogai susitvarkęs savo Big3 – būstą, maistą ir transportą. Apie pastaruosius galėčiau parašyti atskirą įrašą, pateikiant išlaidų išklotinę ir savo asmeninius lifehack’us, bet nežinau kiek tokie buitiniai patarimai dera prie solidaus finansų blogo įvaizdžio, haha. Palik komentarą jei įdomu ir norėtum giliau įlįsti į šešių nulių piniginę. Kažkokią analizę gal paorganizuočiau.

O šio įrašo tikslas buvo priversti šiek tiek stabtelti ir susimąstyti.

Ar tikrai dabar reikia 30 metų mokėti didesnę įmoką bankui, kad teta Jolanta turėtų kur pernakvoti tuos 4 kartus per 10 metų? Ar tikrai įvertinami visi susiję kaštai, persikraustant gyventi į Bezdonis ar priimant darbo pasiūlymą su ofisu ant Molėtų plento? Neįšokite į žiurkių lenktynes netyčiom automatu, nes paskui labai sunku iš jų iššokti.

Janina su Antanu, pavyzdžiui, net neprivalėjo atsisakyti didelės šeimos užmojų ar didelio namo. Tiesiog reikėjo kiek ilgiau pagyventi pagal to meto dviejų asmenų poreikius – mažesniame bute centre, neatiduodant maksimalių 40% šeimos pajamų bankui, neperkant perteklinio antro automobilio ir turint laiko tiek maisto gamybai, tiek pomėgiams. Tuomet, aš tikiu, ir šeima būtų sukurta daug laimingesnė – su gerais įpročiais ir tvariais finansais. Ir šeši nuliai išvengtų tokių siaubo istorijų perpasakojimo.

Taupykite protingai ir gyvenkite pagal poreikius, mieli skaitytojai. Šios dienos, o ne 2030-ųjų.

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

47 Replies to “Kada verta taupyti? Išlaidų Big3.”

 1. Apie Janiną ir Antaną tai TAIP TAIKLIAI parašei. Praktiškai mano mintys 🙂
  Kas baisiausia, kad tokių pavyzdžių Vilniuje laaabai daug…

  O apie big3 lifehack’us būtų tikrai įdomu irgi paskaityti.

  Nykštys į viršų!

 2. Nešokite į žiurkių lenktynes automatu. Patiko mintis. Pats ką tik įšokau ir likau daug kuom nustebintas. ,,Tai dabar čia aš taip ir gyvensiu? Darbas-savaitgalis-darbas-atostogos ir taip metų metus?“

  Įrašo su sausesne big 3 išlaidų analize norėčiau. Beje šitos tematikos pasigendu LT FIRE bendruomenėje, o gi išlaidų optimizavimas yra viena svarbiausių FIRE kolonų.

  1. Been there, praėjo, Dabar žiūrint atgal irgi neįsivaizduoju kaip galėjau sau ramiai veikti pagal modelį darbas-namai-atsigavimas savaitgalį-darbas-namai-… Nieko tokio taip kartais, ypač karjeros pradžioje, bet long-termu nei patrauklu, nei labai sustainable.

   Svarbu, kad pats tą supranti ir stabteli žvilgtelėti į veidrodį 🙂

 3. Labai gerai susiskaite irasas, keep going! Butu labai malonu suzinoti jusu life hackus del TOP 3 islaidu. As pts kolkas rasausi visas islaidas i exceliuka ir taip seku, paskui galiu visokius vidurkius metinius palyginimus daryti ir t.t. As pats kaip daugumu lietuviu turiu busto paskola, aisku ne 300kv namas 😀 ir laiko turiu namuose gamintis maista, daznai net patinka ta daryti, bet vistiek mano top 1 islaidos yra maistas. Siaip stengiuos pirkti akcijinius produktus (nereiskia, kad pigiausius), daug skaitau etiketes, renkuos kiek galima kokybiskesnius, bet nesinori permoketi u zta pati, kai zinai, akd kazkada gali sutaupyti ~30proc kainos uz ta pati. Tai buna uzsiperku daugiau jei negendantys produktai.

  Tai va idomu butu sizinoti kokiu dar hacku galima pritaykity

  1. Smagu girdėti! Išlaidų sekimas visuomet yra pirmas žingsnis, nes sunku pataisyti tai, ko nematuoji. Tik susiskaičiavus viščiukus gali suprasti kur čia ko per daug :))

   Būsto paskola tikrai nėra blogai – aš irgi ją turiu. Svarbiau koks turtas ant tos paskolos kabo – ar didėjančia, ar labiau mažėjančia verte.

 4. Ne pirmą kart perskaitau mintį, kad savo auto atsisakyti, važiuoti citybee. Pabandžiau. Į dieną 20-30eur. Tai tikrai pigiau?

  1. Čia tikrai nebuvo minties, kad reikia savo auto atsisakyti ir persėsti į CityBee. Taip, CityBee brangu, todėl skatinu sugalvoti būdą kaip padaryti, kad daugumoj atvejų nereiktų nei nuosavo auto, nei CityBee. Think bigger :))

  2. Na į skaičius reikia įtraukti – automobilio įmoką/kainą, draudimą, remontą, priežiūrą, stovėjimą – tad kartais city bee pigiau gaunasi 🙂

  3. Mano manimu CityBee minimas (nors dabar apskritai CityBee perdidele kaina uzsimete lyginant pvz su Spark), kaip antro automobilio pakaitalas, jei jis naudojamas tik savitgali pvz vienam kartui kazkur nuvziuoti. Pas mus vienas auto, as dirbu is namu, tai jei nebuciau pardaves auto anksciau, tai eiciau vazinetis tiesiog is reikalo, kad neprikeptu prie asvalto masina, ka jau kalbeti apie draudimus, ratu keitimus ir kitas islaidas.

 5. Ech.. kur buvo tokie straipsniai, kur buvo mano galva kai pirkau būstą iki kurio 2 km pėsčiomis (na, bent jau asfaltuotas), dvi auto, darželiai mokyklos būreliai.. everyday.. Na, laukiam išlaidų optimizavimo straipsniuko 🙂

  1. Auuuč. Na tikiuosi kažkas spės perskaityti ar mano, ar kokį kitą panašų tekstą prieš atliekant šiuos sprendimus. O dėl paties – nieko tokio, praeities nepakeisi, bet tikrai turi būti būdų, kaip praeities klaidas padaryti mažiau žalojančias šiandien ir kiekvieną dieną.

  2. Visada gali parduoti. Ypač šiuo metu, kai butus parduoda per vieną dieną ir dėl jų kovoja keletas pirkėjų.

   Tik tiek kad ir pirksi už brangiau 🙂

 6. Puikiai! Tikrai būtų įdomu paklausyti apie savo Big3 lifehack’us 😀 . Laukiam kito!

 7. Ahh kaip gerai apie Janiną ir Antaną! 🤣
  Labai norėčiau big3 analizės

 8. Kiekvieną kartą su malonumu perskaitau naujus įrašus. Šiems neeiliniams metams liksiu dėkinga už pradėtą išlaidų optimizavimą ir atrastą FI judėjimą, už tai, kad aptikau šį, BM, MMM ir kitus forumus, blogus, pagaliau prisiruošiau investuoti ir galų gale susidėliojau konkrečius finansinius tikslus ateičiai. Taip pat laukčiau “sausesnės” analizės su išklotine 🙂

  1. Smagu! Man tokie atradimo metai buvo 2019-ieji, tad tikrai nedaug atsilieki. Džiugu, jei kažkuo buvau naudingas, grąžinu skolą bendruomenei, iš kurios taip pat labai daug pasisėmiau.

  2. Visiškai pritariu Mme Argent. Mano šie metai identiški. Tiksliau viskas prasidejo rugp 30, kai įsigijau ne vieno žmogaus rekomenduotą Kiyosaki Turtingas tetis, vargsas tetis.

   Visada buvau taupus, ir viduje tikrai panašiomis vertybėmis gyvenau, tačiau atrastos finansų temos, investavimas ir BM, bei 6nuliai yra kažkas atveriančio akis. Nieko geresnio negalėjo nutikti šiais velniškais metais 🙂

   Daug dalykų pradėjau daryti kitaip. Jau ne vieną knygą perskaičiau ir aktyviai domiuosi finansu temomis, FIRE issakomomis idejomis.

   Su drauge pradėjome vesti bendrus finansus (tarp kitko 6 indu sistema ar kitoks approach gera tema kitam straipsniui), ko iš tiesų nedarėme 5 draugystes metus (tiesiog budavo per puse, kas yra netikslinga gaunant skirtingus atlyginimus) ir esame labai patenkinti galedami dedikuotai atsideti pinigus maistui/pramogoms/taupymui.

  3. Sveiki, šįryt aptikau šį blogą, labai puikus, norėčiau toliau tęsti šaltinių paiešką. Kas yra BM, MMM? mrmoneymustache?

    1. Baltic Mustache kaput? Forume manęs nepatvirtina, instagram’e neatrašo.

 9. Man įdomu, kad skubam pirkti būstą visam gyvenimui, kai mums yra 25 metai, pagal prielaidas kaip gyvensime kitus 30 metų.

  1. Juk tradicinė „sėkmingo lietuvio“ formulė: bakalauras –> magistras –> biudžetinis darbas –> butas –> žmona. Čia nuo 20-ies kas 2 metus, priešingu atveju močiutės kaime pradeda pergyventi lyginantis anūkais su kitomis močiutėmis :))

   1. Blemba, nu čia ir įšovei 😀 Būtent viskas identiškai ir buvo pas mane kas 2 metus 😀
    Na, tik magistrą reikėtų pakeisti į emigraciją ir tada viskas toč toč 😀

 10. Parašyk blog postą apie susitvarkytus finansus transporto/būsto/maisto kategorijose, tikrai manau įdomu ne tik man 🙂

 11. Tarp kitko, dėl auto atsisakymo. Domėjuosi Bolt Business pasiūlymu, nes dabar turiu veiklos nuomos paslaugą per ALD Automotive (moki mėnesio fiksuotą kainą už auto ir visi remontai, draudimai, mašina į tai įeina, belieka pačiam tik kuro įsipilt ir mašiną nusiplaut). Tai net ir su vidutiniu judėjimu (vidutiniškai 4 ne itin tolimos kelionės per dieną) su Bolt Business gaunasi pigiau (renkantis ne pačią mandriausią mašiną, beje, ten galima rinktis kiekvienos kelionės metu, kokios klasės mašiną nori). Ir sąskaitą gauni kartą per mėnesį. Kas smagiausia – moki tik už tai, kiek naudojiesi paslauga. Jei mėnesį nevažiuoji – nieko nemoki. Nes dabar skauda širdį, kai, ALD atveju, ar mašina važiuoja, ar stovi, vis tiek skaitliukas įjungtas.

  Ar kas nors yra atlikę panašius skaičiavimus ir svarstę panašias alternatyvas? Man dar klausimų kelia kelionės ne Vilniaus ribose, gal tada apsimoka nuomotis mašiną? Nors tokių kelionių per metus turiu max 3-5.

  P.S. Nesu susijęs nei su Bolt, nei su ALD, kalbu tik iš savo asmeninės patirties kaip naudotojas.

  1. honestFIRE nuomojasi mašiną kelionėms už Vilniaus ir nuolat tai pamini, bet nežinau ar turi kažkokius tikslius skaičiavimus. Jeigu auto reikia tik 3-5 kartus per metus, tikrai nuoma bus pigiau net ir be skaičiavimų.

   Aš su transporto apskritai šiek tiek kitaip prasisukęs, tai negaliu savo patirties čia pridėti 🙂

    1. Ne raketų mokslas, bet aš tiesiog eliminavęs auto poreikį savaitės eigoje. Galima juk:
     – atkelti gyvenamąją vietą šalia darbo
     – atkelti darbą šalia gyvenamosios vietos
     – miksuoti darbą iš namų su darbu iš ofiso
     – pasirinkti gyvenamąją vietą pagal hobius ir poreikius šiai dienai

     Ko rezultate – auto nereikalingas, tereikia pasilikti šiokį tokį gyvenimišką lankstumą. Bet matau, kad reikės plačiau apie tai parašyti, tai kantrybės :))

 12. Laba dėkoju už tavo straipsnius! Čia visada galiu rasti kažko naujo ir įdomaus.. Puiki edukacija apie paprastus, naudingus dalykus ir motyvacija tinkamai rūpintis savo finansine ateitimi! Gaila, kad šiuo metu BM šiek tiek aprimo su savo įrašais.. O dabar būtinai laukiame įrašo apie Big3!

 13. Labai taiklus straipsnis. Pati labail ilgai įrodinėjau tėvams, kad neverta pirkti 3 kambarių ar didesnio buto, kol esam dviese ir geriau maža paskola.
  Labai laukčiau big3 apžvalgos.
  Kas liečia transportą, tai per karantiną pardavėm vieną iš automobilių (dabar abu dirbam iš namų), tai vien dėl draudimo ir kuro susitaupo apie 100 e per mėn.

 14. Labai patiko tema ir lauksim daugiau lifehacku! Pats ta tema domėjaus jau ankščiau, tik angliškoje medijoje. Skaitantiems, tai dėmesio vertas būtų originalus Mr. Money Moustache, o podcastu formate, norėčiau parekomenduot tokį Radical Personal Finance. Ten finansų konsultantas dalinantis pamokas iš savo darbo ir gyvenimiškos patirties. Epizodu labai daug, todėl reiktų ieškoti ir nepasimesti gausybėje, kuri kartais gali ir netikti ne amerikiečiams, bet galima rast perliukų. Sesi nuliai autoriui pasiūlyčiau kaip teaserį ep #460 How to decide what to invest in. Gal net sujauks kokį esama planą o.O

 15. Karts nuo karto praeinu per LT finansinės nepriklausomybės siekiančius blogus. Pas tave postai atrodo įdomiausi, keep it up!

 16. Nors nemanau, kad moku taupyti, bet paskaičiusi straipsnį taip gerai pasijutau.
  Esu ne Vilnietė ir tik atsikrausčiusi nuomavausi butą prie pat darbo. Visą gyvenimą taip susiklostė, kad mokykla buvo mano kieme (arba namas mokyklos kieme), vėliau studijos 20 min pesčiomis ir t.t. Taigi, kai po 10 mėn pradėjau Vilniuje dairytis buvo vilniečiai man rekomendavo visus įmanomus rajonus (nes kiekvienam savas yra pats fainiausias). Aš sąmoningai ieškojau būsto prie darbo. Nors rajonas negeriausios reputacijos, vistik 30-40 min pesčiomis iki senamiesčio. Kritika buvo tokia – juk visą gyvenimą nedirbti toj pačioj įmonėje. Taip nedirbsiu, bet planuoju joje būti bent 3 metus, o tai reiškiasi, kad 3 metus iš viso savo gyvenimo neleisiu laiko viešąjame transporte (tuo metu automobilio sau leisti negalėjau, be to laikas automobilyje irgi laikas praleistas niekur).
  Antroji kritika buvo – kodėl 1 miegamojo butas. Juk gali atvažiuoti svečiai. Mano mintyse atrodė taip, jog yra atskira svetainė, o jeigu jau labai reikia arba svečiai išsinuomos viešbutį, arba netgi man bus pigiau sumokėti už jį, nei 30 metų mokėti paskolą ir palūkanas. Aišku klausimai apie šeimos pagausėjimą, kurie atrodė kiek neadekvatūs, kai neturiu nei gyvenimo partnerio tai šeimai atsirasti, nei aš žinau, kas/ar tas žmogus bus.
  Taigi, nusipirkau 2 kambarių, senos statybos butą už kurio paskolą moku 150 EUR, einu į darbą 7 minute pėsčiomis (5 metais jau), esu labai patenkinta būsto lokacija.

  Vistik nusipirkau stalą, tiems svečiam, kurie pas mane turėtų eiti bandomis. Galėjau pirkti 6 vietį, bet na man prireikė, kad 10 žmonių tilptų. Virš 150 EUR susimokėjau virš 500 EUR. Tos lentos, kurios prailgina stalą vis dar guli supakuotos rūsyje orginalioje pakuotėje, nes per 5 metus, nei karto aš jo viso ir neištraukiau.
  Gerai, kad pasimokiau su investicija į stalą, o ne į būstą.

  Butu labai smalsu sužinoti Jūsų life hack’us del TOP 3 išlaidų (ypač aktualu maistas).

  1. Haha :)) Puiki istorija apie stalą ir visa laime tai tik stalas. Tokia pačia logika kiti papildomą kambarį ar vasaros sodybą įsirengia dvidešimčiai žmonių, bet tie pusbroliai ir pusseserės niekada taip ir neaplanko. Ačiū, kad dalinatės!

 17. Sveiki,

  galvojau parašyti perskaičius iki 2022 m. įrašus, bet nesusilaikiau. 🙂 Vis matau frazę „butas Vilniaus centre“. Man atrodo kiek dvipraskiška. Pirma, jeigu gavote paskolą būstui Vilniaus centre, esate above average pajamų gavėjas. Ar šis blogas skirtas šiai grupei? Antra, ar „Vilnius centre“ yra optimalu pasirinktai strategijai? Darbas arti darbo ar tikimasi didesnės nei average NT augimo (neįtraukta į ptf), In summary, man atrodo butas „Vilniaus centre“ inconsistence su kitomis mintimis. 🙂

  1. Labas, Tadai.

   Žinoma, kad esu above average pajamų gavėjas, to niekada ir neslėpiu, nesijaučiu kažkur kažką apgavęs. Pradėjau apie vidurkį, bet esu ambicingas ir pajamos tik auga. Juk negaliu dėl blog’o paskirties užsišaldyti savęs ir likti vidutinių pajamų rėžyje. 🙂 Blog’as skirtas visiems, kuriems finansų tema yra tamsesnis miškas ir kurie nenori tapti PhD in Finance. Ar tau labai relatable mano pasakojimai aš nežinau, bet to nepakeisiu. Pasakoju savo istoriją, bet savo asmeninius anekdotinius pavyzdžius.

   Klausimas apie butą taip pat atsakomas lygiai taip pat. Nesu aš socialinis eksperimentas, o realus paprastas pilietis – turintis tiek svajonių, tiek individualų supratimą apie gyvenimo kokybę, tiek nebūtinai racionalių sprendimų. Visi jie turi paaiškinimą, bet nebūtina tau su jais sutikti. Neplavaua ir vis dar neplanuoju aukoti gyvenimo kokybės vardan greitesnio kelio į šešis nulius ,todėl ir butas centre. Tačiau, kalbant apie butą, tai yra appreciating asset’as, jau dabar stipriai stipriai paaugęs verte ir ženkliai lenkiantis mano VWCE augimą. Aišku, atsitiktinumas, bet NT vertės kyla, todėl nepritariu tavajam komentarui. Pirkčiau Porsche Cayenne, tuomet taip. Bet butas centre gali būti ir kokybę gerinantis, ir investicinį portfelį papildantis pirkinys. Aš, žinoma, pirkau dėl komforto, investicinė grąža čia atsitiktumas.

   1. Visiškai pritariu šešinuliai, gyvenimo kokybė yra priority. Pinigų pasaulyje begalė, o va laiko – ribota. Tikrai verta aukoti pinigus, dėl laiko hobiams ir bendravimui, potyriams. Važinėt po pusvalandį du kart per dieną (čia be vaikų, su būreliais gausis daugiau..), mano nuomone tikrai nėra geriausias laiko leidimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.