Rankinis stabdis ant investicijų ir VWCE

VWCE & chill stabdis

Kadangi gastrolierius sugrįžo, tai reikia sėsti ir pasakoti.

Na gerai, ne „reikia“, bet „noriu“. Bent jau taip galvoj darbus pozicionuot rekomenduoja visos psichologijos knygos. 😆

Po praėjusio įžanginio įrašo pasirodė, kad čia jūsų likę į valias ir kaip normaliam geram realybės šou, jums įdomu kas gi čia vyko su šio blog’o herojumi.

O vyko tikrai daug ir visos temos persipynusios, nes tiek mano kelionės, tiek darbinė situacija, tiek šeimos vingrybės, tiek asmeninės ambicijos susiveda į tai, kad šiemet gana ženkliai keitėsi mano investicinė situacija.

Bet tikiuosi pastebėjote, kad kaip tikram pasyvaus investuotojo dienoraštyje – investicinę situaciją keitė viskas, bet ne finansų rinkos.

Nes kaip sakiau jau tūkstančius kartų – krizė ne krizė, krenta ar kyla, rinkose baisu ar euforija – VWCE & chill is the answer.

Nebent…

šešiNuliai bedarbis

Kodėl (laikinai) nebeperku VWCE priežastys yra kelios ir jungtinės.

Pirma, pagrindinė ir nuoširdi – nebeturiu darbo, ko pasekoje ir reguliarių mėnesinių pajamų. Taip, išgirdote teisingai, šešiNuliai yra bedarbis.

Kaip, kas ir kodėl? Į šitus plačiau gaaaal atsakysiu atskiru įrašu apie karjerą, algos potencialą ir lėtą, bet užtikrintą kaupimą vs. ką pasirinkau daryti aš 👀

Jei trumpai – vis labiau pradedu suprasti, kad lėtas ir užtikrintas kelias corpo karjeros laiptais ne visai man.

Matote, kad šešis nulius (tai yra cielą milijoną) surinksiu iki kol numirsiu, tai aš neabejojau jau prieš kokius 5 metus, todėl ir pradėjau šitą blog’ą. Skamba arogantiškai? Nemanau, tiesiog taip veikia matematika.

Vien gyvenimas Lietuvoje mus jau automatiškai įdeda į top 5% globalių uždarbiautojų. Taip taip, uždirbant tiesiog vidutinį Lietuvos atlyginimą – 13k Eur per metus į rankas, tu jau esi top 5% pasaulio turtingiausiųjų. O dažnas mane skaitantis yra dar aukščiau, galite pasitikrinkite čia – how rich I am?

Tai vien pagal pasą – milijonieriais tikrai tikrai galime tapti kiekvienas. Tam tereikia disciplinos ir valios. VWCE & chill, atsidedant po 20% pajamų ir senatvėje visi būsime milijonieriais.

Algoritmas čia paprastas, bet…

Aš norėčiau apdėti algoritmą ir milijonieriumi tapti anksčiau, kas leistų pasimėgauti tai milijonais dar būnant sąlyginai jaunu, sveiku ir energingu.

O šiam keliui standartinės korporatyvinės kopėčios yra kiek per lėtos, todėl ir vyksta pokyčiai.

Trumpuoju laikotarpiu finansai ir investicijos nukentės (ir jau stipriai kenčia), bet ilguoju laikotarpiu viskas turėtų atsipirkti. Žinoma, su didele žvaigždute *jei paeis*.

šešiNuliai ir taip yra 90% VWCE

Bet prieš paleidžiant sugedusį telefoną „mateiiii, šešiNuliai nebeperka VWCE?“, prašau dėmesio.

Noriu priminti, kad mano beveik visas net worth jau ir taip sėdi VWCE ir to keisti neplanuoju.

90% viso turimo turto vienoj vienintelėj akcijoje. Tai yra daugiau nei mano būsto vertė, turbūt daugiau nei kada nors turėsiu vienam vienete kaip investiciją.

1,840 VWCE vienetai ir viena vienintelė akcija mano IBKR paskyroje, tikiuosi, pasufleruoja, kad VWCE & chill vis dar yra teisingiausias default’inis kelias beveik visiems neprofesionaliems investuotojams.

Bet, žinoma, galima investuoti ir kitur. Pavyzdžiui – į save…

šešiNuliai kapitalistas

Aš nemanau, kad galiu aplenkti rinką ir finansininkus jų pačių žaidime, todėl renkuose VWCE. Bet aš tikiu, kad galiu aplenkti rinką lendant į sritis, kuriose nusimanau ir prie kurių galiu pats pridėti ranką.

Jei dar atviriau, tai netgi drįsčiau išsireiškti taip – manau, kad mano buvusios patirtys leistų pagerinti beveik bet kokį verslą, į jį įlendant hands-on.

Taip, gana cocky pareiškimas, bet nuo plovyklų iki gamyklų, nuo startupų iki retailų, nuo logistikų iki inovacijų – (kol kas) jaučiuosi gana užtikrintas, kad pridėtinę vertę galėčiau sukurti beveik bet kokioje industrijoje.

Žinoma, vienur mažiau, kitur daugiau, priklauso nuo šimtų aplinkybių. Bet kol kas bandau lįsti į sritis, kuriose tikimybė būt sėkmingu yra didžiausia.

Ir ne, čia ne tas variantas, kai pakeliavus po Aziją skubu atidaryti azijietišką restoraną ar pradėjus žaisti tenisą puolu statyti teniso kortus. Tokių minčių būna nuolat, bet aš linkęs hobius palikti hobiais. 😀

Dabar kuriu normalų verslą, kuris man leistų panaudoti visas iki šiol sukauptas karjeros pamokas. Kol kas specifiškumo galiu suteikti tiktais va tiek, sorry, nes blog’as, kaip žinote, anoniminis.🫣

Bet taip pat prisipažinsiu, kad neskraidau padebesiais supradamas, kad kaip su visais naujais verslais –  statistika yra prieš mane su virš 90% failure rate.

Gal paeis, o gal ir ne. Bet jūs puikiai žinote „kas negeria šampano“. 🍾

Tai čia va ta trečia objektyvi priežastis kodėl keitėsi mano investicinė situacija. Nors algos ir negaunu, bet be darbo nesėdžiu. Kuriu verslą, kuris dabar pradžioje labai imlus laikui ir tuoj tuoj bus imlus ir išlaidoms.

Labai gali būti, kad kažkiek VWCE netgi teks parduoti, norint išsukti lėtą verslo pradžią.

Bet už VWCE tik viena investicija yra geresnė – tai investicija į save.

Kas bus su šešiaisNuliais toliau?

Mano investicinė kelionė tęsiasi, kad ir kitais būdais.

Čia nėra ir niekada nebuvo „finansų portalas“, su tikslu edukuoti visus visais klausimais. Aš neturiu nuomonės apie P2P, aš nebandau visų naujausių platformų, aš nežinau kur jums kaupti vaikams ir aš nežinau kaip deklaruoti mokesčius uždirbus iš pokerio.

Galite klausti ir man rašyti, bet aš tikrai nuoširdžiai nežinau.

Čia yra finansinis realybės šou apie paprastą specialistą iš Vilniaus ir jo dokumentuota kelionė nuo 0 Eur iki 1M Eur.

Pridarysiu nesąmonių ir grįšiu prie nulio – valio, išmoksite svetimas pamokas.

Pavarysiu ir milijonas atsiras po kelių metų – dar labiau valio, išmoksite, įsikvėpsite ir galėsite atkartoti.

Šį blogą pradėjau, nes mes kaip lietuviai apie pinigus šnekame menkai. Turbūt suprantama, nes istoriškai jų daug niekada ir neturėjome, o tikslai buvo labai žemiški – turėti stogą virš galvos ir ką pavalgyti.

Bet naujoji karta auga jau su finansiniu pertekliumi ir būtų apmaudu, jei visas tas perteklius nueitų augalinėms lattėms, gastronomikos savaitėms ir weekend break’ams <insert random Europos miestas>.

Aš ne prieš visus šiuos malonumus. Aš už tai, kad visų šių malonumų galėtume turėti dar daugiau ir nevaržomai. Tik ne vienu ypu, ir nebūtinai viską dabar.

Todėl investuokite. Ir investuokite reguliariai.

Tiek į save, tiek į VWCE ar kokį kitą pasirinktą finansinį turtą.

O aš ir toliau be cenzūros pasakosiu savo asmeninę finansinę kelionę.

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

39 Replies to “Rankinis stabdis ant investicijų ir VWCE”

 1. Sveikinimai su naujo verslo pradzia! Siaip labai idomu bent jau sritis ar verslo kategorija, tai jei kada galesi pasidalinti – lauksiu 🙂 Beje, naujas irasa apie karjera kur minejau, tai tikrai domintu!

  1. Supratau! Tikrai kažką papasakosiu, nes čia mano šioks toks dokumentuotas dienoraštis, tai ir pats noriu, kad išliktų istorija 😀
   Apie karjerą pasižymėjau, turiu minty išsamesniam įrašui ir į tą pusę

  2. Kazkada minejote, kad turite busto paskola. Kaip manote, ar neverta siuo metu grazinti busto paskolos, kai palukanos yra mazdaug 6%, o investuojant vidutine metine graza 5%?

  1. Blemba man panašios nuotaikos, o autoriaus sugrįžimas kaip ilgai lauktas naujas sezonas 😀

   1. Yra vlogas youtube per metus. Vaizdas ir garsas visuomet smagiau už tekstą 🙂

 2. Naujas verslas gali būti ir mažiau imlus tavo asmeninėm investicijom, early stage Venture Kapitalistai ir angel investuotojai net ir šioje ekonomikoje mielai investuos pinigus į žmogų, kuris savo srity profas, o geriausiai jei komandoje tokie bent keli :)) Jei idėja pravaliduota ar net yra veikiantis prototipas su pirmais klientais/vartotojais, tikimybė didėja dar stipriau.

  1. aha, dėl to ir sakau, kad gali reikėti net išimti lėšų iš VWCE. Gali ir nereikėti, priklausys kaip su investuotojais seksis. 😀 bet visi investuotojai labiau mėgsta, kai founderis turi skin in the game ir yra sukišęs savų pinigų, nu arba bent jau daug asmeninio laiko.

 3. Labai lauksim įspūdžių apie tavo kaip naujo verslininko ir kitus finansinius (ir ne tik) iššūkius. Skaitome tave tikrai ne vien dėl to, kad pateisintume visų mūsų atrastą „protingiausią“ variantą, t.y. kas mėnesį išgirstume, kad VWCE n chill vis dar yra geriausia ir pamatytume kaip viskas lėtai ir nuobodžiai kyla, arba gal vieną mėnesį nukrito, bet ilgame laikotarpyje vis tiek kils, gi taip rinkos veikia! Čia kaip į džiūnančius dažus žiūrėti (nors ir šitą procesą tu įdomiai sugebi aprašyti). Nors net ir toks atrodytų nuobodokas įrašas paskatina įmėsti tuos menkus 10-20% algos į tą atsibodųsį VWCE…
  All in all – sėkmės mūsų realybės šou pagrindiniam veikėjui, palaikom!

 4. Blogą seku nuo pat pradžių, tad tikrai įdomus posūkis. Kas skaitė „Rich dad poor dad“, puikiai supras, kodėl taip sugalvojai. Sėkmės ir lauksim naujų įrašų 🙂

  1. daug ir kitų skaitymų yra į šitą pusę, kuriuos vartojau eilę metų. Kirba kirba manyje verslininko gyslelė, tik kiaušiniai ne patys didžiausi ir overthinkinti dalykus mėgstu 😀

   1. Good for you. Aš paskaičiau R.Dario “Principus” ir pats sau prisipažinau, kad neturiu asmeninių savybių verslui kurti:)

 5. Prisidedu prie skatinimų brūkšelti apie corpo kopėčias! Tiksliau, jų nuspyrimą. Manau, daugelis tų, kurių galvojimas bent šiek tiek išeina už standartinių ribų, yra susimąstęs apie panašius variantus 🙂

 6. Ziauriai smagus ir lauktas come back’as! Vienas idomiausiu blog’u apie investavimo kelione. Ir jungiuosi prie palaikytoju bei skatintoju parasyt apie karjera ir corpo kopecias 🙂

 7. Sėkmės su verslu, bet prastos nuotaikos, kad jau nusiteikinėjama griaut investicinį portfelį su bet kokiomis priežastimis 🙁

  1. nu kaip tai bet kokiomis priežastimis? 😀 suprasčiau jei bemwą pirkčiau ar butą upgreidinčiau, o dabar planuoju įdarbint pinigus, kad būtų dar daugiau pinigų. Tai ir vadinama investavimu 👀

 8. Man idomiausia del darbo. Atrode geros perspektyvos. 120k atejo “bonusiukas” (suprantu kad is akciju). Kazkas pasikeite imonej , kad nebematet toliau prasmes varyt ir pvz vel gaut tuos 120k ar net daugiau?

  1. Ten buvo vienkartinis reiškinys, kuris tikrai kas metus nesikartos, todėl į svarstymų algoritmą negalima buvo traukti.
   Jei čia būtų potencialus kasmetinis bonusas, tai žinoma, visai kita kalba būtų ir mano motyvacija. :))

 9. Labai smagu skaityti!

  Linkiu gerų žmonių aplink ir sėkmingo verslo. Žinoma, nepamirškit asmeninės sveikatos ir dėmesio antrai pusei, kad harmonija būtų gyvenime. Nes ilgas valandas darbe tik antrą pusė ir atsimins.
  O pinigų yra daug, tereik pasiimti. Kas lėčiau, kas greičiau 🙂

  Super, kad rašote!

  1. sveikata irgi svarbi pas mane „po defaultu“. Mačiau tavo įrašą, net pasižymėjau komentarą sau apie svarbiausią investicinį vienetą, sakiau panaudosiu ir aš ateityje, gal net irgi atskirą įrašą ta tema suriesiu. :))

 10. „Tai yra daugiau nei mano būsto vertė“. Šešinuliai, abejoju! Kiek prisimenu paties buto pirkimo istoriją iš ankstesnių postų, tai neturiu abejonės, kad jis dabar vertas ne tik, kad >185k, bet ir drįstu spėti, kad vertė artėja kažkur link ketvirčio milo 🙂 Pabandyk pažiūrėti aruodą, manau, būsi maloniai nustebęs.

  1. Haha, turime akylų skaitytojų, šaunuolis. 😀 Yep, vertę žinau, reali turbūt kokie 250-300k, bet 130k iš jų dar priklauso bankui, o pusė dar ir žmonai, todėl leidau sau taip išsireikšti dėl VWCE 😇

 11. Sėkmės naujame darbe! Ilgos darbo valandos, o užmokesčio jokio… 😅
  Šaunu, kad priėmei tokį sunkų sprendimą.
  Palaikau! 👍

 12. Turėjau labai panašią viziją apie išsvajotajį milijoną, ramiai investuosiu ir ateis jis pas mane. Tačiau nutiko identiška situacija, praradus darbą susimąsčiau, kad noriu pats kurti verslą, o ne dirbti už limituotą kiekį pinigų. Samdomas darbas visgi turi savo lubas. Atradau sritį, pasivalidavau idėją, radau pirmus klientus kurie pasiruošę mokėti pinigus – valio. MVP versija pakeliui, o tikslą išsikėliau 30k MRR.

  Smagu, kad vėl rašai ir linkiu sėkmės versle. Lauksim įrašų apie vingiuotą verslininko kelią.

 13. Sveikas, noriu paklausti ar kartais nėra naudingiau turimas VWCE persikelti į Revolut? Turint plus planą (3EUR/mėn) trims operacijoms netaikomas komisas 😕

 14. Labas, ačiū už įdomius straipsnius.
  jei reiktu pradėti iš naujo dėl ETF investavimo pasirinktum VWCE ar VHVE?

  trumpai apie VHVE;
  Mažesnis valdymo mokestis – 0,12%
  Perfomance geresnis nei VWCE apie 4%

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.