Mano investicijų portfelis – 2021 Q1

Sveikinu! Kartu išgyvenome dar vieną pandemijos ketvirtį ir tradiciškai grįžtu su savo ketvirtine portfelio apžvalga.

Q1 2021 buvo ypatingai neįdomus periodas mano gyvenime – tiek finansiniame, tiek asmeniniame. Užsibuvęs karantinas apribojo ne tik mano pramogas, bet ir papildomas galimybes užsidirbti. Gyvenu tokiam karantininiame maintenance miego režime.

Nesėdžiu visa dieną betiksliai žiūrint Netflix’ą, bet ir „eiti pasivaikščioti“ užsiėmimas kaip pramoga galiausiai, po pusės metų, praranda savo žavesį.

Šiaip esu didelis Vilniaus kaip miesto fanas ir manau, kad turime labai liveable sostinę su daug parkų, pažintinių takų, įdomių rajonų, bet jau nuo viso to vemti verčia. Išleiskite mane iš miesto, dėl dievo meilės.

Jau 5 mėnesius nebuvau išvykęs už miesto ribų ir sąžiningai tiek pat nebuvau pas nieką svečiuose viduje. Visą socialinį gyvenimą nuo lapkričio gyvenu lauke arba online, kas, švelniai tariant, pradeda užknisti.

Toje pačioje kėdėje prie to pačio kompo aš ir dirbu, ir valgau, ir socializuojuos, ir pramogauju, šalia dar ir pasportuoju, o laisvu laiku ir blog’ą parašau. Keisti laikai.

Na, čia šioks toks lyrinis intarpas prieš kalbant apie finansus, kad tiek aš pats, tiek ateities kartos suprastų kokiame kontekste dabar esame.

Pokyčiai per Q1 2021

Mano veiksmų prasme buvo labai ramus ketvirtis. Vienintelė drama vyko ir vis dar kaip ir vyksta dėl Interactive Brokers Brexit migravimo ir iš to kylančiais TradeStation Global pokyčiais.

Panašu, kad tapau tiesioginiu IB klientu (nebe per TradeStation Global), tačiau jokių papildomų mokesčių dėl to dar nemokėjau. Manau, kad galiausiai teks mokėti $10/mėn inactivity fee, bet kol nieks nieko nenuimė, sėdžiu tyliai ir laukiu. Galbūt patekau į matricą tarp brokerių ir IB klientu toliau būsiu nemokamai?:)

Bet kokiu atveju – iš to kyla keletas niuansų.

Pirma – atsiranda motyvacija greičiau surinkti $100k portfelį IB aplinkoje, kas panaikintų inactivity fee. Čia, žinoma, iš kažkur papildomų 50k dabar staigiai neištrauksiu, bet pradedu kvestionuoti ar verta toliau investuoti per Swed’ą, kaupti P2P, žaisti Revolut’e. Papildoma motyvacija sukrauti visus kiaušinius pas vieną brokerį, bet tuo pačiu ir rizika.

Antra – jeigu jau moku inactivity fee, iš to galiu bent jau gauti papildomas nemokamas transakcijas, tai kokio velnio man savo #wallstreetbets laikyti Revolut’e? Tuos pačius pramoginius $50/mėn galiu pervedinėti į IB, stockpininant jau rimtame brokeryje.

Beje, per Q1 ir Revolut’as pablogino sąlygas, palikdami tik 1 nemomokamą transakciją per mėnesį bei įvesdami nors ir mažą, bet vistiek egzistuojantį portfelio valdymo mokestį. Tad, mielas Europos Robinhood’e – I’m out. Viena eilute mažiau mano excelyje ir dar paprastesnis reguliaraus investavimo planas.

Portfelis Q1 2021

Didelių fejerverkų per šį ketvirtį nebuvo. Rinkos augo ir augo nemažai, o aš reguliariai ir nuobodžiai pildžiau kelias savo investicines sąskaitas, bei pradėjau mažinti kitas.

Dar tik Q4 pasiekiau 50k portfelio ribą, o Q1 jau turime be kelių eurų 65k. Smagu.

Jau daugiau nei pusę visų mano investicijų sudaro vienas vienintelis ETF’as VWCE ir ši proporcija tik didės.

Išsibalansavusi tik mano pensijos III pakopa, nes, kadangi kaupiu per darbdavį, nelabai turiu daug laisvės ten kažką keisti ar mažinti įmokas. Kažkada šitos injekcijos nutrūks, o portfelis didės, tai norėčiau kad ši dalis būtų arčiau 5% viso portfelio, bet tikrai ne double digits kaip yra dabar.

Kaip matote, reguliariai pildau tik pastaruosius:

 • 1000 Eur/mėn keliauja į Interactive Brokers ETF’o pirkimui
 • 400 Eur/mėn keliauja į INVL III pakopos kaupimą per darbdavį

Papildomas uždarbis ar sutaupyti pinigai 1k injekcijomis nukreipiami į tą patį IB ETF’o įsigijimui. Viskas. Tiek tos mano ir strategijos.

KU indelis 
INVL Extremo Ill 16+ 
Baltic Horizon Fund 
10.87% 
8.21% 
15.66% 
53.26% 
VWCE Vanguard All-World 
3.05% 
Cash 
P2P PK 
P2P Finbee 
AB Ignitis grupe 
Revolut #wallstreetbets 
Swed invest 
1B cash
Statement of Assets - History (Standard) 
Q2 2020 
Q3 2020 
Q4 2020 
Standard 
• QI 2021 
1 year 
70k 
65k 
60k 
55k 
50k 
45k 
40k 
35k 
30k

Investicijas seku savo asmeniniame Excel’iuke bei naudojuosi nemokama Portfolio Performance programa.

Na, ir tradiciškai, keli sakiniai apie kiekvieną iš Excelio eilučių.

Interactive Brokers

Pagrindinė pinigų gaminimo mašina.

1k Eur/mėn be klausimų keliauja čia, o dažniausiai ir visas papildomas uždarbis. Kol kas ten turiu tik vieną vienintelę poziciją – VWCE ETF’ą.

Gyvenu tingaus investuotojo gyvenimą ir kol kas nesiskundžiu.

Swedbank Invest

Papildoma investicinė sąskaita, kuri šiek tiek išskaido kiaušinius po skirtingus krepšius, bet tuo pačiu ir leidžia man prisiliesti prie vietinės rinkos.

Turiu Baltic Horizon REIT’o, kuris užkamšo NT investicijų skylę mano portfelyje ir tuo pačiu didina  mano exposure į vietinę rinką.

Swed laikomų investicijų savo sąskaitoje turbūt nebedidinsiu. Nusprendžiau pasinaudoti giem praktika ir į investavimą įtraukti žmoną, naudojantis jos paskyra.

Iš tiesų, mažai naujokų turi tiek ryžto, valios ir entuziazmo, kad eitų per visas KYC procedūras ir kurtųsi paskyrą kažkokiame užsienio brokeryje. Tad bet kokiam naujokui aš ir pats sakau – pradėk investuoti per savo dabartinį banką, o jau kai ateis laikas ir bus ką optimizuoti, susirasi kur geriau.

Tai Swed, matyt, paliksiu kaip yra ir toliau reguliarius pirkimus darysime iš žmonos sąskaitos tam, kad ji jaustųsi labiau įtraukta bei pačiai suteiktų šiek tiek saugumo, matant tuos didėjančius tūkstančius sąskaitoje.

Gal kada rasiu ir papildomas rankas susitvarkyti Interactive Brokers joint account’ą. 🙂

Pensija III pakopa

400 Eur/mėn per darbdavį keliauja į INVL Extremio fondą. Niekas nesikeičia ir nesikeis, kol nekeisiu darbo.

Vis pasižiūriu jų teikiamas ataskaitas – fondas generuoja normalią rinkos grąžą ir smagu stebėti kaip man nieko nedarant portfelis auga. Žinoma, kol kas didžiausias augimas yra dėl reguliarių injekcijų, bet neilgai trukus ir pats portfelis jau bus užtektinai didelis, kad pats iš savęs kažką apčiuopiamo uždirbtų.

Tikrai patinka man ši set up & forget schema.

Revolut #wallstreebets

Na, kaip rašiau anksčiau – po Q1 brokerių kainodaros rokiruočių, matyt, Revolut’ui mano portfelyje vietos nebeliks.

Kol kas neskubu visko uždaryti, o nemokamai ir negalėčiau, nes pasikeitus kainodarai, dabar turiu tik 1 nemokamą transakciją per mėnesį. Kiekviena papildoma kainuoja 1 Eur. Taip, suma mažytė, bet turint omenyje, kad kai kurios mano pozicijos yra 20 Eur vertės, šių uždarymas kainuotų 5% ir suėstų visą prieaugį.

Todėl, žiūrint į turimų pozicijų kiekį, Revolut’as dar visus metus šmėžuos šiose ataskaitose, bet reguliariai mažės man nemokamai uždarant po vieną poziciją per mėnesį.

P2P

Neberandu motyvacijos toliau investuoti į P2P, tai sugrįžtančias lėšas tiek Paskolų Klube, tiek FinBee po truputį išsiiminėju.

Šios eilutės, matyt, apskritai neliks mano portfelyje, o priežastis paprasta – nepasitikiu šiuo sektoriumi tiek, kad laikyčiau ten labai dideles sumas, o dėl mažų sumų nematau prasmės bent kol kas knistis. Geriau jau stock-pick’insiu su potencialiai didesne grąžą, bet ženkliai didesniu malonumu, investuojant į novatoriškas įmones, o ne skolinant 10 Eur Juozui iš Akmenės naujo šaldytuvo įsigijimui.

P2P investicinei grąžai artėjant prie vienženklių procentų, tiesiog nebematau prasmės ten lįsti.

Unijos indėlis ir Cash

Portfelį balansuojančios dvi pozicijos. Cash laikau vietoj kreditkės ir didesniems pirkiniams finansuoti, o kredito unijos indėlis padėtas kaip pakaitalas obligacijoms.

Tiesiog turiu padėjęs vieną 10k Eur indėlį kredito unijoje, kuris duoda 1.8% metines palūkanas ir taip – vos ne vos padengia infliaciją. Bet man jis leidžia ramiai miegoti naktį ir žinoti, kad turiu laisvai prieinamo cash’o.

Bendras unijos sąlygas ir taisykles jau anksčiau aprašiau atskiru įrašu.

Reziumė

Ketvirtis kaip ketvirtis. Dabar tokių turbūt bus daug.

Finansinė rutina nusistovėjo. Gana mechaniškai atlieku transakcijas tik gavus algą ir toliau gyvenu gyvenimą. Žinoma, kiek to gyvenimo šiuo metu leidžia ribojimai.

Pradinuko fejerverkai baigėsi ir dabar, matyt, pokyčių toje rutinoje bus nedaug.

Juk žinojau kur įsiveliu – kelionė į šešis nulius bus ilga ir dažniausiai labai nuobodi. Bet, bent kol kas, trajektorija išlaikyta teisinga ir po truputį augame penkių nulių link.

Įdomu sekti toliau?

Prenumeruok naujus įrašus el. paštu arba Facebook’e.

Įraše pateikta informacija nėra rekomendacija finansinėms paslaugoms įsigyti. Tai yra tik autoriaus nuomonė ir asmeninė patirtis. Už investicinius sprendimus atsakote jūs patys, tad būtinai įsigilinkite į produktą ar tiekėją prieš priimdami sprendimą investuoti.

31 Replies to “Mano investicijų portfelis – 2021 Q1”

 1. Sveikas,

  Nežinau kaip tau, bet man karantino laikotarpiu sekasi įdėti į brokerio sąskaitą ženkliai daugiau pinigų, nei įprastu laikmečiu. Tiesiog nėra kur leisti pinigų.
  Ar negalvojai padidinti mėnesinio įnašo, kad ir palikti cashu investicinėje sąskaitoje? O galbūt yra grėsmė mėnesiniam įnašui sumažėti, kai vėl bus galima keliauti ir daugiau vartoti.

  1. Labas, Karoli,

   Tikrai taip. Visi dabar turi pinigų ir neturi kur jų leisti, ypač jei darbas nebuvo paliestas karantino. Mano atveju, deja, aš esu labai paliestas, tai investuoju kiek galiu ir tikiuosi antroje metų pusėje atsigriebti.

   Bet, atsakant į tavo klausimą, tai aišku investuok daugiau jeigu tik gali ir neturi kur tų pinigų leisti. Ir nereikia tų lėšų laikyti cash’u pas brokerį – tiesiog investuok ir pirk daugiau vienetų. Psichologiškai geriau bent jau taip tuos pinigus „išleisti“, nei leisti jiems sėdėti einamosiose sąskaitose, nes iš pastarosios lengva tas lėšas ištaškyti įvairiems niekučiams. Taip, vėliau gal pildoma suma sumažės, bet nu koks skirtumas. Jei tik gali, naudokis šiuo nuobodžiu periodu, investuodamas daugiau.

 2. Labas, Sesi nuliai,

  Kadangi IB galimai ives inactivity fee, ar neplanuoni dazniau pirkti VWCE, pvz kiekviena savaite? Arba tureti papildomu ETF, pvz sekanti SP500 indexa ar kokio kito su didesniu potencialiu augimu (sekancio naujus trendus AI, robotics, biotechnology, 3D printing ir.pan)? Tam, kad maximaliai isnaudot mokesti 🙂

  Aciu uz straipsni, kaip visada, idomu skaityt 😉

  1. Labas, Jurgita,

   Dažniau pirkti tai tikrai neplanuoju, nes algą gaunu kartą į menesį, tai nelabai turėčiau iš ko dažniau pirkti. O daugiau ETF’ų anksčiau ar vėliau tikrai atsiras, ypač jei pasitvirtins IB inactivity fee scenarijus. Kol kas, kol niekas iš manęs jokių $10 nepaprašė, tai sukuosi su viena transakcija per mėnesį. Bet net ir jei apmokestintų, vistiek beveik visa mano suma eitų į VWCE. Papildomi vienetai būtų labiau iš smalsumo, o ne iš būtinybės. Tikrai ilgai galima gyventi ir su vienu ETF’u, jeigu jis platus VWCE ar IWDA ar dar koks pasaulinis.

 3. O tai visi tavo einamieji piginai ir yra tas 2000 eur cashu? Ar cia tik skaiciuoji popierinius pinigus laikomus namie pinigineje ir dar yra banko saskaitai is kurios apsipirkineji daily?

  1. Nee, čia atskiri nuo einamųjų. 2k Eur pas mane yra atskiroje Swed’o sąskaitoje pavadinimu „Juodai dienai“, todėl juos traukiu į šitą portfelį. Bet nėra jie tik labai juodoms dienoms. Vasario mėnesį pvz. turėjau dantistės sąskaitą kelių šimtų eurų ir einamojo sąskaitoje tiesiog tiek pinigų nebuvo, tai sumokėjau iš pastarosios.

   Einamojo cash’o bet kuriuo dotuoju momentu vistiek turėsiu dar 1-2k per visas sąskaitas, kurie yra jau grynai išlaidoms. Keli šimtai Revolut’e, keli šimtai bendroj šeimos sąskaitoj, keli šimtai paskolos sąskaitoje ir t.t.

   Šitie 2k jau plius minus nejudinami, o jeigu ir pajudinami – kitą mėnesį atstatomi iki minėtų 2k Eur. Na, kaip šiokia tokia kreditkė.

 4. Del IB inactivity FEE – tai pas juos yra 3 men nemokami, nezinau ar tai taikys perejusiems is TSG (panasu, kad taikys), bet naujai uzsiregistravusiems tikrai tai yra, ir pats pirmus 3 men nebuvau papildomai apmokestintas.

  1. Ne, nekaupiu. Turiu iš seniau ten kabančius gal 4k Eur, kurių negaliu išsiimti, bet papildomas kaupimas sustabdytas pirmu momentu kai tai buvo įmanoma.

   1. Tada toks trumpas komentaras, kad IBKR norint pirkti US stockus, reikia konvertuoti į USD ir yra konvertavimo mokestis. Ar planas pirkti tik Europinius US stockus? Ar dar koks variantas yra? 🙂

    1. True, dėl šito dar negalvojau. Dar viena priežastis ne stock-pickinti, o tiesiog pirkti europinius ETF’us. :)) Hmmm, spręsiu problemą kai ji iškils, šiuo metu nežinau kaip ten labiau apsimoka ir koks konvertavimo mokestis. Jei pradėsiu – aprašysiu. Bet teisingai, reiktų US stock’ų, tik su europiniais neišsiversiu.

    2. kiek iš savo patirties – labiau apsimoka persivesti eurus į IB ir konvertuotis jau brokerio sąskaitoje, kursas geras ir komisinis mažas. Be to jeigu vesi USD į IB, reikės vesti į US sąskaita, kas vėlgi papildomai kainuos.

 5. Sveikinimai toliau einant užsibrėžtu keliu. Geresniam įsivaizdavimui gal pasakytum ar čia bendras šeimos portfelis ar tavo asmeninis? Jei bendras tai kaip dažniausiai atliekat finansinius sprendimus (pvz investavimas iš tavo lėšu, o išlaidos iš žmonos).
  Tai pat minėjai, kad tavo darbas paveiktas karantino apribojimu. Gal atskleistum kokioje srityje dirbi ir kuom užsiimi?

  1. Buvo asmeninis, dabar jau bendras :)) Žmona prie kaupimo prisijungė neseniai, nors išlaidas dalindavomės jau kurį laiką. Mes šiaip gana jauni, o ji dar jaunesnė, tai iš jos pajamų ilgą laiką net nelabai buvo prasmės kažką kaupti. Visiškai bendrus finansus pajungėme pradėjus kaupti būstui, o paskui tas po truputį išsivystė į ką turime dabar. Visi investiciniai dalykai mano pusėje ir turiu pilną pasitikėjimą. Turime nusistatę automatinius pavedimus tik po algos ir jai nieko daryti nereikia, tą šiek tiek esu aprašęs čia: https://sesinuliai.lt/pajamu-valdymas/

   Bet dabar norisi kažkiek finansų laikyti ir jos pusėje, tai Swed dalį po truputį nukreipinėsime pas ją. Jau sukurta papildoma 3k Eur pagalvė/juodos dienos fondas jos pusėje bei sukurta investicinė sąskaita, kuri papildoma automatiškai kiekvieną mėnesį. Bet kol kas jai visiškai neįdomu – aš pats prisijungiu prie jos el.bankininkystės ir atlieku pirkimus maždaug kartą į ketvirtį 😀 Tai tos dalies į šitą portfelį netraukiu, bet aišku ir ten gali susikaupti solidi sumą per ilgą laiką.

   Dėl darbo daug nekomentuosiu, sorry. Pačios mano pareigos gal ir nepaveiktos, bet sektorius yra stipriai nukentėjęs, tai ir nuotaikos tokios slogios dėl sustojusio bendro augimo ir plėtros.

    1. Jau uždeklaruota ir surinkti visi screenshot’ai bei exceliukai, tai tiesiog liko aprašyti ką ir kaip dariau. Per šį savaitgalį jau būtiniausiai 😉

 6. IB atsidarius sąskaitą 3 pirmus mėnesius nereikia mokėti „inactivity fee“, turbūt todėl dar ir neteko susimokėti.

 7. Šiandien gavau laišką iš IB dėl to, kad baigiasi 3 mėn. periodas ir skaičiuos inactivity fee. Kas juokinga, kad jau seniai esu tiesioginis IB klientas, o ne 3 mėn. Gal jie čia nuo perkėlimo iš naujo skaičiuoja? Be to, sąskaitoje yra virš 100k, tai visai nesupratau aš to jų laiško 🙂

 8. Džiaugiuos, kolega, kad į šešių nulių zoną pajungei savo žmoną. Aš savo žmoną tik pratinu po mažą žingsnelį. Parodau suremontuotus exceliukus, galutines eilutes, papasakoju tai apie giem, tai apie Jūsų šeimos kelionę į FI. Nenoriu išgąsdinti, nes ir mano asmeninė patirtis ir visos Lietuvos FI bendruomenės patirtis rodo, kad dažnai tas kelias į FI būna vingiuotas ir neretai su šunkeliais.
  P.s. 100 proc. pritariu minčiai, jog pradžioje reikia tiesiog pradėt daryti, t.y. investuoti. Kad ir savam banke, neieškant tobulo brokerio. Optimizuot spėsit – reikia startuot.

 9. Sveikas, smagi kelionė čia tavo, bet įdomu būtų sužinoti koks % uždarbis šiuo metu yra iš tavo investuotajmo ETF VWCE – Vanguard FTSE All-World? Nes dabar tik rašoma bendra investuota suma, kuri yra 35K, bet nėra atskleidžiamas pelnas ar kol kas investicija yra nuostolinga? 🙂

 10. Sveiki! Ačiū, kad dalinatės. Trumpas pastebėjimas: target split gaunasi 95% visus sudėjus ar ne?

  1. True. Pašalinau 5% Revolut’e dėl įraše paminėtų priežasčių ir niekur jų nepadėjau exceliuke. Tai tiesiog kol kas bus daugiau IB į ETF’ą.

 11. Sveiki,

  Kalbėjote apie P2P ir jų naudą. Gal neradau, bet būtų įdomu išgirsti apie P2B ar kitaip vadinama sutelktinį finansavimą? Tokie kaip Rontgen, nordstreet, estateguru.

  Gal jau yra ir praleidau, bet ar vertinate taip pat kaip P2P?

  Dėkui!

 12. sveiki,

  IB taikant 10e inactivity fee man kazkaip aritmetika rodo, kad pvz Swedbank mokant 0,25% transakcijos mokestį nelabai čia koks skirtumas yra tarp jų jei pervedam vieną kart per mėnesį 1000eur 🙂 IB atveju 10eur, o Swed 11eur per mėnesį

 13. Sveiki, atsidariau ibkr saskaita. Valiuta, pasirinkau €. Perkant akcija, valiuta konvertuojama. Galbut paprasciau seb keisti valiuta ir issiusti usd?
  Koks jusu butu patarimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.